Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha már remegek...

Kittycat7 kérdése:

Mit csináljak, ha már remegek az idegtől, annyira pióca stílusban nyomja anyum?

Figyelt kérdés

Semmi privát szférám, állandóan benyitogat a szobámba, nyitogatja az ajtót, aztán kimegy, és be sem zárja, hiába mondtam már el neki, hogy rohadtul zavar, hogy ki be járjál egész nap, és mág az ajtót sem zárja be.

Pl. a szobámba tárol dolgokat, nem is értem miért, amikért állandó jelleggel bejárkál. Többször elmondtam neki, hogy zavar, de egyik fülén be, másikon ki.

Telefonomat nyomkodom, bemegy a hátam mögé, és nézi, kérdezi mit nézek, mit csinálok.

Állandóan kérdezget mindenről mit csinálok, mit csináltam eddig, hova megyek, minek megyek, minek az nekem, mi a célom azzal, tanuljak, nekem csak az a dolgom, minek nekem ez, minek nekem az.

Volt, hogy utánam jött helyekre, mondja mi az, most mi a baj, mit zavarom, mi a rejtegetnivalóm. Amikor pl. elmegyek sétálni valakivel, nem kell rosszra gondolni.

Mit nézek a neten, biztos baromságokat, biztos hülyék a barátaim stb stb.

Semmi olyat nem tettem, ami miatt aggódnia kéne.

Totális energiavámpír, teljesen le vagyok már fáradva az egésztől, legszívesebben leugranék egy hídról már, vagy elszöknék.



2018. júl. 17. 17:23
1 2
 1/12 anonim válasza:
21%
Hány éves vagy? Ha bizonyos x kor fölött vagy, akkor lehetséges, kissé túlságosan féltenek.
2018. júl. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Zárd a szobád

Küld el pszichológushoz

2018. júl. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

18 leszek

(nem, nem opció az elköltözés, gimis vagyok, évvesztes, ráadásul 0-os is voltam)

a második kommentre inkább nem reagálok

ha bezárnám a szobám, akkor lenne ám cirkusz, hogy mit képzelek magamról

2018. júl. 17. 17:31
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Anyukád elvált? Sajnos az elvált anyák haljamosak a gyerek életet kisajátitani mivel nincs sajátjuk.
2018. júl. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Csak addig csinálja, még nem kerül kellemetlen helyzetbe
2018. júl. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3%
Szegény kérdező! Azért anyád a telefonszámládat fizetheti, meg a netet, meg ugy általában eltarthat de aztán meg ne kérdezze hogy mit csinálsz, csak kussoljon. Ezt a mai fiatalság mégis hogy képzeli ???
2018. júl. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

reggel fent sem vagyok, már arra kelek, hogy valaki csoszog a szobámban

# 6

honnan tudod ki mit fizet? tipikus megkeseredett proli

2018. júl. 17. 19:09
 8/12 Levka Reina ***** válasza:
64%

Ismerős...

Hídról ne ugorj le.

Ajánlom figyelmedbe Susan Foward "Mérgező szülők" című könyvét. Nagyon ütős, és segíthet átlendülni ezen!

Én nem dönthetek Helyetted, de ha 18 leszel, Magad ura vagy. Lehet munka mellett is érettségizni, saját lábadra állni, és nincs ez.

Engem, amíg az első diplomámat szereztem, eltartottak, ezt elismerem. De a mai napig megy a "Nem ezért taníttattunk" szöveg. Most 4 helyen dolgozom, mellette levelezőn járok egyetemre, van egy 10 éves fiam, és olyan jó szülők nélkül! Ne verjen meg a jó Isten.

Ma már csak azt bánom, hogy sokáig függtem tőlük, és sokáig kepesztettem, hogy anyám kedvében járjak. Baromira nem volt érdemes. Amióta elkönyveltem, hogy meghalt számomra, kezdem elfelejteni, miket mondott, amíg gyerek vagy kamasz voltam. És kösz', jól vagyok!

Üdvözöllek szeretettel, ha tudok segíteni, írj nyugodtan, akár privátban.

2018. júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
89%

# 6


attól mert kifizeted az ötezres netet, az még nem jogosít fel arra, hogy megnyomorítsad lelkileg a gyerekedet

akasztani kéne az ilyen férgeket

2018. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

62% hogy képzelik?

Ismered a privát és a magánszféra fogalmat?

Soha nem kutattam a gyerekeimnél,nem olvastam a privát leveleiket,nem követtem őket,nem telepedtem rájuk,nem eröltettem rájuk a saját véleményemet, érdekes mégis beavattak az életükbe, és felnőttként pláne élik a sajátjukat ahogy nekik jó, én meg a sajátomat élem, nem az övékét akarom,és nem kavarok mászok rájuk,mégis őszinték. Viszont van olyan meglett férfi kollégám aki cimet se hagyott az anyjának mert képes lett volna anyuka odakoltozni hozzá és közéjük feküdni a felesege mellé.. Bizonyos szülők okkal lesznek mindenből kizárva és csak magunknak köszönhetik,és igen ez a keserű tipus..

2018. júl. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!