Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem fogadja el, hogy...

Miért nem fogadja el, hogy beteg vagyok? Miért az az első, hogy ez "csak hiszti"?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években több problémám is volt, kényszeresen próbáltam megfelelni mindenkinek, a legtöbbet kihozni magamból, nem engedtek el olyan dolgokat/személyeket, amiknek/akiknek már régen nem kéne az életemben lenniük. Lelkileg egyáltalán nem voltam rendben. Voltak napok, mikor teljesen lefoglaltam magam, programot csináltam, dolgoztam és már olyan fáradt voltam, hogy simán elaludtam akár telefonálás közben is. Máskor meg összeomlottam a legkisebb dolog miatt is, és csak sírtam... Hullámvölgyekkel volt tele az életem. Gyógyszereket szedtem, bulimiás vagyok és hiába érzem, hogy most jól vagyok, tudom, hogy még hosszú lesz az az út, hogy teljesen meggyógyuljak.


Viszont az apám teljesen elbagatellizálja ezt, szerinte ez csak hiszti. Meg hogy mitől lenne bármi problémám, mindent megkapok, amit kitalálok, folyton szórakozom és utazok, semmilyen nehézség nincs az életemben... És hogy az ő nagyanyja egyedül nevelt négy gyereket, ebből egy beteg volt, gyerekként meghalt, mégsem volt depressziós.

Igen, tudom, hogy lehetne százszor rosszabb helyzetem is, és hogy vannak nálam sokkal nehezebb helyzetekben élők is. De ez rajtam nem segít.


2018. júl. 18. 14:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Az maximum te vagy.


Dolgozom, de az sem tart ám 0-24.

2018. júl. 18. 15:34
 12/17 A kérdező kommentje:

Mielőtt valaki azzal jönne ISMÉT, hogy én biztosan csak a lábamat lógatom, közlöm, hogy nem.


Van két diplomám, 4 nyelven beszélek, munkám is van és építem a karrieremet. Szeptemberben pedig egy nagyobb volumenű projektbe vágok bele, de hiába vagyok sokszor fáradt, a problémák úgy is előjönnek. Nem is értem, hogy egyes emberek hogy mernek ilyen stílusban írogatni, teljesen ismeretleneknek.

2018. júl. 18. 15:38
 13/17 anonim ***** válasza:
62%
Mennyi sötét tahó irkál ide...nagy részük valószínű nem is dolgozik, ezért rugózik ezen.
2018. júl. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
69%

Nem fogadja el betegségként. Sajnálom, de az ilyen felfogással nehéz mit kezdeni. Ne vedd magadra!

Szerintem egy alapos kivizsgálás nem ártana, nekem depresszió-szerű tüneteim voltak akkor is, amikor magnézium hiány okozott szívritmuszavart. Csak emellé olyan szédülést, hogy a munkaköröm elvesztettem volna, ha nem fordulok orvoshoz. Ezt a példát csak arra írtam, hogy lehet szervi oka is, nagyon sok betegségnél írják tünetként hogy depresszió.

2018. júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
73%
Szia! A hormonvizsgalat valoban nem lenne rossz otlet, hasonlon megyek most at aterzem sajnos :(. Nalam ott tetozott be a dolog, hogy menses elott egyre gyakrabban gondoltam ongyilkossagra, es elegge megijedtem, mert egyaltalan nem all szandekomban megtenni, most kezd csak kibontakozni az eletem es meg vagyok vele elegedve! Viszont szinte allandoan rosszul erzem magam, allandoan faradtnak, nyomottnak, a koncentraciom a beka feneke alatt, amit nem engedhetek meg magamnak mert felelossegteljes munkat vegzek es a tobbi. Most megyek kivizsgalasra, en, aki kerulom az orvost nagy ivben, szoval akkor gondolhatod. Nem vagy ezzel egyedul, szerintem rasegit a dologra az, hogy mozgasszegeny eletet elunk es meg az egeszseges kaja sem egeszseges annyira mar sajnos.. Szoval, probald pozitivan, a jo dolgokra koncentralj, en ezzel a modszerrel eltem tul az utobbi egy evet.
2018. júl. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
73%
Szoval a rossz gondolatok jonnek, en nem generalom oket, hanem ahogy a hormonok valtoznak, ugy en is. Minden jot kivanok neked es kitartast a megoldas megtalalasahoz mert meglesz!
2018. júl. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
81%

Sok mindendre rámondják, hogy "hiszti".

Közeli rokonom halt meg nemrég, mert b.asz.ták kivizsgálni a fejfájásait, mellkasi szorítását, lábfájásait, amitől már sántított.

Pszichésnek nyilvánították: Rivotril.

Mikor olvastam a boncolási jegyzőkönyvet, ordítani tudtam volna: régóta fennálló koszorúér betegség és általános érszűkület.

Úgyhogy ne hagyd rá!

2018. júl. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!