Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hivatalos megegyezés hiányában...

Hivatalos megegyezés hiányában mi az, amit az apa megengedhet magának?

Figyelt kérdés
A következőkben szeretném a tanácsotokat kérni: kettő gyermekem apja idén márciusban elköltözött tőlünk a nőjéhez. Hozzátenném, hogy mi már akkor nem éltünk egy párként, csak egy háztartásban. Hivatalos megállapodás nem született a láthatással, gyerektartással kapcsolatban, házasok nem voltunk. Ezidáig hetente egy napot, vagy egy napot és egy éjszakát töltött a gyerekekkel (9 és 4 évesek). Most szabin lesz a jövő héten, és egy hétre el akarja őket vinni, természetesen én ebbe nem szeretnék belemenni. Gyámüggyel és rendőrséggel fenyegetőzik...Felajánlottam hétfő-kedd és csütörtök-péntek napokat, szóval tiltásról szó sincs. Jelenleg a szüleimnél lakunk, mert előtte az ő szülei egyik házában éltünk együtt, de onnan gyakorlatilag ki lettünk dobva. Most intézzük egy ház vásárlását számunkra, adás-vételi már kész, várjuk a bankot. Még egy tény: én főállású őstermelő vagyok, tételes elszámolásban adózok, a Nav 0 Ft-os jövedelem igazolást állít ki, de felvásárlási jegyekkel tudom bizonyítani, hogy van bevételem, nem is rossz. A régi címről még nem jelentkeztem ki. Van alapja, hogy tényleg beállítson ide hatósági emberekkel és elvigye a gyerekeket?
2018. júl. 18. 21:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Minél hamarabb kell kérni határozatot főleg ha ilyen a kapcsolat.
2018. júl. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Miért is nem lehetnének a gyerekek egy hétig az apjukkal? Márciusig csak-csak az apjukként élt a gyerekekkel.

Az ilyen huzavonát a gyerekek sínylik meg leginkább.

Vegyetek erőt magatokon és tessék hivatalossá tenni a gyerekhez való jogaitokat.

2018. júl. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Ha a héten csak a szerdát nem ajánlottad fel, akkor miért nem lehetnének együtt egész héten? Ez csak kötözködés, aminek a gyereke látják a kárát.
2018. júl. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%
Feltétlenül lépj kapcsolatba egy ügyvéddel, és mindenben kövesd a tanácsait! Elvileg a bírósági határozatig azonos jogok illetik meg a szülőket, ez addig a pontig egy nagyon bizonytalan terület. Legjobb lenne, ha leülnél beszélni vele arról, hogy a gyerekeknek az lenne a legjobb, ha minél előbb egy számukra biztonságos helyzet állna elő, ezért javasold, hogy állapodjatok meg hivatalosan a gyerekeket illető szülői felügyeletben és kapcsolattartásban. Ezt legjobb ügyvéden keresztül intézni. Többlépcsős a dolog, de így is kíméletesebb, gyorsabb, mint ha a bíróság dönt. Gondold ki te is, ő is, hogy mi lenne számotokra az ideális, majd ezt a két álláspontot próbáljátok meg közelíteni. A legáltalánosabb az, hogy közös szülői felügyelet van (a bíróság is így szokta megállapítani, csak nagyon komoly esetben vonja meg az egyik szülő felügyeleti jogát, pl. alkoholizmus, bántalmazás esetén). Meg kell állapodnotok, hogy kinél lesznek elhelyezve a gyerekek, és a másik felet mennyi kapcsolattartás illeti meg. A legáltalánosabb bírói döntés az szokott lenni, hogy az egyik félnél, általában az anyánál elhelyezik a gyerekeket, a másik fél pedig jellemzően minden második hétvégét és az iskolai szünetek felét kapja, valamint tartásdíjat fizet. Elősegítheted azzal a megállapodást, ha több kapcsolattartást és az átlagosnál alacsonyabb tartásdíjfizetési kötelezettséget vetsz fel a volt férjed felé. Pl. minden második hétvége az övé, a másik héten pedig plusz egy nap. Sok-sok részletre ki kell térni, de inkább megéri, mint egy esetleg egy-két évig elhúzódó bírósági huzavona bizonytalan helyzetben.
2018. júl. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
ne haragudj, de a gyerekek miért nem lehetnek egy hetet az apjuknál??ennyire önző ne legyél már, örülj inkabb neki, h foglalkozik a gyerekekkel.én 13 eve nevelem egyedül a lanyom. felénk sem néz az apuka.
2018. júl. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Előző voltam, fontos: ha sikerül a megállapodás, azt a bírósággal jóvá kell hagyatni, hogy érvényes legyen. Ha ésszerű megállapodást köttök, és a bíróság látja, hogy a gyerekek érdekeit nézitek, akkor mindenképpen jóvá fogják hagyni. Gondolj bele, így semmiképpen sem érhet meglepetés egyikőtöket sem!
2018. júl. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
a masik meg az, h a gyerekeknek szükségük van az apjukra is, emlekszem a lanyom kicsi volt, és mindig kérdezte neki, hol az apukaja? és nem érti, h a többinek miért van apja, neki miért nincs??úgyhogy ezzel a gyerekekkel bszol ki.. hidd el.
2018. júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
43%
Nem, ez nem kötözködés. A faszi nyilván azt hiszi hogy ráerőszakolhatja a nőre az akaratát. Ha nem jön össze meg jön a fenyegetés, zsarolás részéről.
2018. júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%
Szia! Ne haragudj, de ezt nem tudom finomabban közölni. Nyeld le a békát, hogy más nőt válsztott és ne akarj elidegenítő szülő lenni. Határozat híján nem sokat tehetsz. Ha a gyerekeket akarod eszközként hasznàlni a harcban, akkor úgy fogsz járni, mint èn. Engem kidobtak a volt párom házából, miután valaki másba szeretett bele. Tiltottak a gyerektől, igyekeztek mindent megtenni. Ahogy nőtt-nőtt a gyerek, úgy vált egyre világosabbá, hogy mit tett vele az anyja. Egy nap betoppantott, hogy akkor ő mától itt akar lakni nálam.
2018. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Épp ugyanannyi joga van a gyerekeivel lenni mint neked.

Nem is értem miért ne lehetnének egy hetet vagy akár többet is a nyári szünetben az apukájukkal?

2018. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!