Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hivatalos megegyezés hiányában...

Hivatalos megegyezés hiányában mi az, amit az apa megengedhet magának?

Figyelt kérdés
A következőkben szeretném a tanácsotokat kérni: kettő gyermekem apja idén márciusban elköltözött tőlünk a nőjéhez. Hozzátenném, hogy mi már akkor nem éltünk egy párként, csak egy háztartásban. Hivatalos megállapodás nem született a láthatással, gyerektartással kapcsolatban, házasok nem voltunk. Ezidáig hetente egy napot, vagy egy napot és egy éjszakát töltött a gyerekekkel (9 és 4 évesek). Most szabin lesz a jövő héten, és egy hétre el akarja őket vinni, természetesen én ebbe nem szeretnék belemenni. Gyámüggyel és rendőrséggel fenyegetőzik...Felajánlottam hétfő-kedd és csütörtök-péntek napokat, szóval tiltásról szó sincs. Jelenleg a szüleimnél lakunk, mert előtte az ő szülei egyik házában éltünk együtt, de onnan gyakorlatilag ki lettünk dobva. Most intézzük egy ház vásárlását számunkra, adás-vételi már kész, várjuk a bankot. Még egy tény: én főállású őstermelő vagyok, tételes elszámolásban adózok, a Nav 0 Ft-os jövedelem igazolást állít ki, de felvásárlási jegyekkel tudom bizonyítani, hogy van bevételem, nem is rossz. A régi címről még nem jelentkeztem ki. Van alapja, hogy tényleg beállítson ide hatósági emberekkel és elvigye a gyerekeket?
2018. júl. 18. 21:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%

Na az ilyen szuloket tudnam nagyon szajba verni.

Anyam es apam kozott is ez ment, feljelentgetes, gyerektartas, uszitas, kit szeretsz jobban, ott jobban erzed magad, koltozz oda, varj megse, apad mar megint.., anyad mar megint.., es ez igy megy eleg reg ota, a mai napig megy a feljelentgwtes es csodalkoznak, hogy nem akarok egyikkel sem lenni, mert csak errol tudnak beszelni.

Rengeteg jo programot kellett kihagynom mert anyam nem engedett el, szerintem ez undorito, dontse el a gyerek.

Csak azert mert masik noje van(gondolom valami nem stimmelt) akkor neked ott kell szurkalnod ahol tudsz.

Gyamugy helyeben aki ilyet kerdez, hogy "ugye nem vehetik el?", na toluk egybol elvennem, mi az, hogy nem vagy abban biztos, hogy minden korulmeny megfelel egy gyereknek?

2018. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Azért sokallom az egy hetet egyben, mert a kicsi még csak négy éves. A hét közepén éppen ezért javasoltam egy napot, amikor velem vannak. A gyerekekkel kapcsolatos összes teendőt szinte én láttam el korábban, mostanában érdeklik ennyire ezek a gyerekek... Se egy iskolai, se egy ovis rendezvényre el nem jött. De mindegy, én ezen túlléptem. Ahogy azon is, hogy kapcsolatunk alatt mindössze háromszor találta meg élete szerelmét, kétszer, mikor terhes voltam. De én ezt már elengedtem...csupán azért osztom meg veletek, hogy ennyi neki a család. Nem akarja elfogadni, hogy én a picit még nem szeretném egy teljes hétre magamtól elengedni, ezért érdekel, hogy mihez van joga ebben az állapotban.
2018. júl. 18. 22:23
 13/19 A kérdező kommentje:
11-es! Én egy rendkívül konfliktuskerülő ember vagyok. Utálom a veszekedést, ezért ajánlottam egy szerintem vállalható megoldást a kerek egy hét helyett. De ha a gyerek érdekét kell néznem, akkor nem engedek. Az új nő meg... Nem olyan új, megvan már 1,5 éve. A mi kapcsolatunk már egy éve felbomlott, csak együtt éltünk továbbra is. Én nem sajnálom senkitől ezt a férfit, legyen vele boldog. Emiatt tüske nincs bennem. Az exemet sem utálom, csak nem értem, miért nem akarja elfogadni az anyai döntésem, miért fenyeget. A gyerekeknek mindenük megvan anyagi-érzelmi szinten, csak állandóan elbizonytalanít.
2018. júl. 18. 22:30
 14/19 anonim ***** válasza:
64%
Ahelyett, hogy örülnél, hogy hosszabb időre elviszi a gyerekeit, csinálod a balhét. Ha egy új nő mellett neki kell a két gyerek, akkor azért ez mindenképpen azt mutatja, hogy vannak apai érzései (legalább is most). Te mint bősz anya, higgadj le, a gyerekek biztosan jól érzik majd magukat, legfeljebb az apjuk 1-2 nap után rájön, hogy sok gond van a kisgyerekekkel, de ezt a tapasztalást sem kell tőle sajnálni.
2018. júl. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
8%
Jól értem, hogy lakcím nem oda van bejelentve, ahol laktok? Mert ha igen, akkor simán hívhat rendőrt, te fogsz sz.rul kijönni belőle.
2018. júl. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%

Én a helyedben elengedném a gyerekeket. Ha az ex nem bír velük vagy ha te hiányzol nagyon nekik, ott a telefon, szólnak, visszahozza őket. És olyan nagyon jó volna, ha a gyerekeket nem úgy engednéd el, hogy "apától nem tud rátok vigyázni" meg "nagyon hiányozni fogok nektek", hanem úgy, hogy mulassatok jól, érezzétek jól magatokat.


Három gyerekem van, nem a pálya széléről beszélek.

2018. júl. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Kezdem azzal, nem tudom hogy jön az ide, hogy te már aláírtad az adásvételit, meg őstermelő vagy blablabla. Ennek semmi köze a láthatáshoz.

Én is elváltam két gyerekkel. Akkor voltak 5 meg 7 évesek. Kéthetente apjuknál voltak péntek délutántól vasárnap estig. De nem mértük stopperral az időt, hogy hánytól hányig. Szünetekben többször is egy-egy hetet, vagy akár hosszabb időt is. A láthatást soha nem korlátoztuk, rugalmasan kezeltük. Soha nem volt bírósági megállapodás, nem volt rá szükség. Amíg kicsik voltak hoztuk-vittük őket igény szerint, ahogy nagyobbak lettek és egyedül közlekedtek, mentek mikor kedvük volt.

Felesleges amit csinálsz, miért ne lehetnének az apjukkal akár egy hetet. Ti váltatok el, nem a gyerekek. Hadd menjenek, ez csak kötözködés amit csinálsz. Hidd el, jobb mindenkinek a békesség.

2018. júl. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

11es vagyok

Visszaolvasva kicsit tamadonak tunt, csak engem eleg rendesen felbosszant(csunya szoval) az ilyen.

Nem ismerem a korulmenyeket, se teged, se apat, sem az ujregi not.

Szerintem a gyerek dontson merthogy

O tudja mit szeretne

Ha megsem jo akkor megtanulja, hogy van sulya a donteseinek (nyilvan nem ebbol az egy dontesbol tanul)

Ha tetszik neki, akkor meg orulnod kellene, hogy jol erezte magat, uj tapasztalatokat szerzett (lehet nehez lesz, hallani, hogy massal erzi jol magat)

Viszont 18eves koraig uralkodhatsz rajta, de szerintem ne tedd

2018. júl. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

2 éves volt a gyerek mikor elváltunk. Akkor és azóta is akkor látja és viszi el a lányát amikor akarja. Van hogy hétköznap egy-két nap,de van hogy egy hétig van nála,ahogy a munkája engedi. Azóta eltelt 3 év,és nagyon jol működik. Annyira hogy most 10 napra elviszi magukkal nyaralni Görögországba. Hát had vigye!Az ő lánya is. Ugyan olyan teljes jogú szülő,mint én!

Okos,inteligens felnőtt emberek meg tudják ezt beszélni!

2018. júl. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!