Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 30 körüli fiatalok, akik...

30 körüli fiatalok, akik kimentek külföldre és jó volt a viszony a szülőkkel - nehéz volt itthon hagyni őket?

Figyelt kérdés

30 körüli házaspár vagyunk, évek óta érlelődik bennünk a külföldre költözés gondolata. Angolból mindketten perfektek vagyunk, férj tudna vállalni irodai munkát is az eddigi munkája alapján és később remélhetőleg én is az egyszerűbb munka után válthatnék.

No de a bökkenő, hogy mindkettőnknek a családjával jó a kapcsolat és ezért lelkileg húzzuk-halasztjuk a kimenetelt. 60 körüli mindkét szülőpár és nehéz szívvel hagynánk itt őket. Viszont ami itthon folyik, azt se sokáig viseljük már el...Unoka sajnos nem lesz részünkről, túl vagyunk sok kör lombikon, talán ebbe is belefáradtunk már és kell egy újrakezdés. Ti hogy lendültetek/lendülnétek át azon, hogy a családot hátrahagyjátok és mondjuk évi 1x találkoznátok?


2018. júl. 19. 12:11
 1/7 anonim válasza:
27%
Ha "évek óta érlelődik a gondolat", akkor ti soha nem fogtok kimenni.
2018. júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

A világ számos országában, százmilliók élnek így. Tök normális, pláne a skype világában.


Ha évek óta nem bírtok azért elköltözni, mert a szüleitek lassan 60 évesek, akko nem is fogtok.

2018. júl. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát... köszi a válaszokat. Amíg volt remény rá, hogy lesz gyerekünk, addig tologattuk, de mivel nyilvánvaló (fizikai) okok vannak, így már ez sem ok.


Az talán nem bűn, hogy az ember nem 2 perc alatt hoz meg egy ekkora döntést, hogy elköltözik az országból. Ha mi megyünk, akkor 2 év múlva nem szeretnénk visszajönni már.

2018. júl. 19. 12:23
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

Nem 2 perc, de nem is két év :D


Szóval szerintem ezt hagyjuk... én kb. öt hónap alatt elintéztem a küföldre költözést.


Aki akar, az megy, nem kifogásokat gyárt, hiába pontozgatsz le.

2018. júl. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem kellene támadni a kérdezőt. Mindenki más tempóban hozza meg a döntéseit.

Konkrét ellenpéldát tudok a családomból, évekig készült, bizonytalankodott, aztán belevágott, és megvetette a lábát külföldön, 10 éve kint van már Németországban.

2018. júl. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ne menjen át ez a kérdés pontozgatósdiba, igazából egy kis megerősítés jött volna jól, hasonlóan szentimentiális hülyéktől, mint mi vagyunk (de főleg persze én..), de OK, vettem a lapot :)
2018. júl. 19. 13:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel, hogy mi lett: jövő héten költözünk, vegyes reakciókat kaptunk. Valaki sirat, hogy többet nem lát már (nem így tervezzük), valaki úgy van, hogy hülyeség az eddigi életünket felrúgni. Szóval az anno idilli kép kissé megborult, sérelmek előjöttek ám a szülőkből. Meg hogy idén már a karácsony külön lesz...hát ez van.
2018. okt. 23. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!