Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Nem bírok már...

Mit tegyek? Nem bírok már itthon lenni 16 éves lány vagyok nem bírom a mindennapi veszekedést a szüleim illetve apám és köztem es apám es húgom között.

Figyelt kérdés
Minden baj apámnak szóban és fizikailag is bántalmaz minket. Szóban többször és ez néha sokkal rosszabbul esik mint amikor fizikailag bántalmaz.Még 3 évem van a középiskolából. Van rá lehetőségem hogy kimenjek akar most is külföldre tanulni de nem tudnám itt hagyni a húgomat és anyukámat.
2018. júl. 13. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ezzel tenned a legjobbat. Kesobb jobb munkad lehetne, es segithetnel rajtuk is.
2018. júl. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Tudom hogy nagy lehetőség és megalapozhatnám vele a jövőmet de nem tudom egyszerűen itt hagyni őket
2018. júl. 13. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Ismerek egy családot ahol a férfi tag alkoholista is volt és tettleg is bántalmazta a családot. A család fogta magát és kb. 50-60 km-re költözött, magára hagyva az apát. Persze továbbra is alkoholista volt, egészen addig míg az állását le nem cserélte otthoni vállalkozásra, pontosabban mondva újra élesztette a szülők gazdaságából a méhészetet és gyümölcsöskertet. Ettől kezdve abbahagyta az ivást és józanul teljesen normális lett, ezért visszaköltöztek hozzá a hozzátartozói. Ha nem javult volna meg akkor ott hagyták volna magára dühöngeni. A fickó azt mondta hogy az otthoni vállalkozásban értelmet nyert az élete. De én gondoltam arra is hogy egyszerűen megszabadult a munkahelyén azoktól akik elrontották korábban és együtt ittak.


És tényleg megváltásnak tűnhet egy közös költözés nektek is. Nem megoldható hogy a szeretteiddel együtt menj külföldre? Még az is jobb ha például autómosóban keresi a kenyerét anyukád egy ideig odakinn, mint hogy elviseljen egy elviselhetetlen férfit. A tévében volt hogy Bécsben napi 15 000 Ft-nyi Eurót keresnek autómosóban feketén. Ezt csak azért említettem meg hogy a veszekedésnél bármi jobb, még az alulról kezdés is.

2018. júl. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Édesanyáf felnőtt nő. A húgodat sajnálom- de Te se akarnád,h maradjon ilyen esetben,neki is lehet ilyen helyzete. Itt nem Neked kell áldozatokat hoznod,Édesanyádnak kellene elválnia egy ilyem embertől- persze nehéz az újrakezdés/anyagilag is nagyon megterhelő lehet,nem szidni akarom őt,csak Neked elmagyarázni,hogy NE hozz áldozatokat! Tudom milyen érzés ez-csak az anyám volt ilyen,alapvetően jó eszű gyerek voltam- mégse vittem semmire az állandó lelkiterror,nyomor és félelem miatt kialakult kisebbségi komplexusom és a lelkifurdalás miatt amit okozott,azért mert a saját életemet akartam élni. MENJ!
2018. júl. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem. volt egy időszak amikor sokkal de sokkal rosszabb volt a helyzet és úgy volt hogy válnak de azóta anya nem mondd semmit csak hogy próbáljam elviselni. De amúgy anyukám sokkal többet keres mint apukám
2018. júl. 13. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
A fel nem ismerhetőség miatt "egy másik ismerősnek" vagy "nőnek" nevezem, szóval egy nő meg el is vált az elviselhetetlen férjétől. Mert korábban még gyomordaganata is lett a lelki terrortól. De nem ment orvosi kezelésre hanem pontosan tudta mit kell tennie: Kirúgta a férjét mint macskár szarni. Azóta 60 évesen olyan az a nő mint egy tinilány, meg van fiatalodva és a daganata is eltűnt. Már rég ezt kellett volna tennie. Még én is megkönnyebbültem mikor megtudtam a hírt hogy elvált tőle. Némelyik fickó egyszerűen hülye, nem tudok más szavakat mondani. Egy másik ismerősöm Adynak a Nekünk Mohács kell c. versét említette ilyen esetekre, vagyis pontosabban mondva napi 48 órás munka javasolt az olyanoknak, persze a lehető legkeményebb. Mert ismerek olyan fickót is aki akkor javult meg mikor fakitermelő állása lett és egyik társa kiszámolta hogy napi 60 km-t gyalogolnak az erdei nehéz terepen fát cipelve. És lássunk csodát, a fickó jól nevelt úriember lett. Mert levezette minden nap az erejét az idióta.
2018. júl. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Összevesztünk. Egy olyan dolgon amin nem is kellett volna közölte hogy többet ne szóljak hozza és hogy mekkor öntelt r**anc vagyok és szarra fog verni
2018. júl. 18. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!