Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nagyon problémás,...

Szerintetek nagyon problémás, ha a válásom után külföldre költözöm?

Figyelt kérdés
A válasz nyilván nemleges lenne, de van egy kiskorú gyermekem, én viszont ezt az új felállást nem nagyon tudom megemészteni.

#gyerek #válás #apa-szülő viszony
2018. júl. 9. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Neked van gyereked és szerinted ennyi infó alapján tud itt valaki választ adni? Azt se írtad te az anyuka vagy az apuka vagy.


Fontos lenne tudni, hogy a válás hogyan végződött. A másik fél belegyezne-e.


Anyagi helyzeted, mennyire távol mennél.


Hány éves a gyerek, ovis, sulis, stb. A gyerek szeretné-e.


A másik szülő milyen gyakran tudná látni, stb.

2018. júl. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek MO-on marad - azaz nem nálad van elhelyezve -, akkor elvileg oda költözöl, ahová akarsz. (Ha a gyerekkel együtt akarnád, akkor az elég problémás, de a kérdésedböl nekem nem ez jön le)

Viszont azt azért gondold át, hogy csak a házastárstól válsz el, a gyerektöl nem. Ha külföldön élsz, akkor a láthatást hogy akarod megoldani? Vagy egyszerüen el akarsz a gyerek életéböl tünni? Ez normál esetben neki igencsak nagy törést okozhat, ha eddig jó kapcsolatban voltatok.

Emellett láthatásra külföldre nem köteles a mási fél odaadni, tehát neked kellene minden esetben MO-ra jönni erre az idöre.

A külföldre költözés semmi esetre sem mentesít a tartási kötelezettséged alól, szóval emiatt nem érdemes ezen gondolkodni.

Ha a válaszom nem kielégítö, akkor részletesebb infókra van szükség, a kérdésed alapján pontosabban nem lehet többet mondani

2018. júl. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Apa vagyok, és én közös megegyezés alapján lépnék ki a házasságból.

Az anyagi helyzetem rendben van, leginkább Bécsbe mennék a gyerek miatt (igazándiból Németországba, vagy Skandináviába, de az nagyon messze lenne).

A gyerek 8 éves, iskolás, és nem szeretné.


A másik szülő milyen gyakran tudná látni, stb.

2018. júl. 9. 16:29
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. A jogi részeket ismerem, inkább az eset etikai vonzatára lennék kíváncsi.
2018. júl. 9. 16:35
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Ezt hárman kell megbeszélnetek. Ha a gyerek nem akar menni, akkor én nem vinném el. Iskolát néztél már, magadnak munkát, lakást, stb.? Mi lesz a nyelvvel, beszél a gyerek legalább angolul? Vannak barátai ahol épp laktok, akikhez ragaszkodik? Nem érzem azt, hogy túlságosan átgondoltad volna az egészet.
2018. júl. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
El fogunk válni. A gyermekem 99%-os valószínűséggel az anyjánál marad. Egyedül én mennék.
2018. júl. 9. 16:55
 7/9 A kérdező kommentje:
És nem is szeretném megszakítani a gyerekkel a kapcsolatot, ezért írtam Bécset, beszélek németül, akkreditáltatom a diplomámat (kulimunka mellett), és keresek valami klassz állást. Nem az, mint itt, hogy az ember szénné parázza magát, hogy ne rúgják ki a 700 eurós munkahelyéről.
2018. júl. 9. 16:58
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Ezzel semmi gond nincsen. Bécs könnyen elérhető, a láthatás biztosítható.
2018. júl. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Becs szerintem jo valasztas. Nem tudom amugy merre laksz (es hol a gyerkoc), de pl. Gyorbol mindegy, hogy Pestre vagy Becsbe mesz. Van ismerosom messzebb is (nemet-holland hatarnal), aki eleg rendszeresen hazalatogat (Gyor kozeleben elnek a szulei, illetve van Pesten is lakasa), siman belefer neki.

Magyarorszagon belul amugy nagyobb tavolsagok is vannak kelet-nyugati iranyban ennel..


Azert az is szamit, hogy milyen szakmad van. Informatikanal nem ritka, hogy valaki hazakoltozik nyugatrol, mert a gyerek kint (pl. Angliaban) sokkal tobbe kerul, mint ami a kinti es a hazai fizetes kozti kulonbseg. Foleg, ha az asszony kint nem talal olyan munkat, itthon meg igen, lakas/hazarak meg rettenetesen el vannak szallva.


Szoval ez nagyon sok dologtol fugg, es - szakmatol fuggoen - nem biztos, hogy ezzel jarsz jobban.

2018. júl. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!