Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te is lázadóknak tartod...

Te is lázadóknak tartod ezeket a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Néhányan talán viccesnek fogják találni az alábbiakat, de szerintem ezek az élethelyzetre inkább a kétségbeejtő, rémisztő szavak jobban illenek.


1. 43 éves férfi kiteszi szobájából a tízévesen kapott tévét. Az anyja őrjöng („Fellázadt Jancsika, pedig mindent megteszek érte!” - a munkahelyen ezt hallgattuk egy napig), a 43 éves gyerek szobájába végül visszakerül a tévé.


2. 41 éves férfi nem akarja elkísérni szüleit bevásárolni. Először fordult elő, hogy nem akart velük menni. A szülők és a nagymama is lázadónak bélyegzik. (Nem túl távoli szomszéd.)


3. 39 éves nő szeretné kidobni kisgyerekként gyűjtött rágógumijait (összefolytak már régen), régen elhasználódott játékmackóit a szobájából, de az anyja nem engedi, és megdöbben: mit történt az eddig engedelmes gyerekkel? (Buszon hallottam.)


4. 39 éves nő leadja teljes fizetését a szülőknek, vissza heti 2 000 Ft-ot kap. Többet szeretne kapni, a szülők teljesen kiborulnak, majd „rendet raknak” a nő fejében. (Látásból ismerem.)


A kérdésemet kiegészíteném még azzal, hogy az ilyen „szülőknek” mi lehetett a céljuk amikor gyereket akartak? Mi értelme így „felnevelni” bárkit is, arról nem is beszélve, hogy a teljesen elrontott életükkel mi lesz, ha szülők meghalnak?


Mire lehet jó ez a teljes elnyomás?


2018. júl. 22. 12:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
47%

Mit keresnek meglett emberek még otthon? a 41 éves, ha korán kezdi a szexuális életet, 2-3 év múlva már nagypapa lehetne.

Amúgy meg egyszerű: ha nem tetszik a rendszer költözzenek. Gyerekként kezelik őket, mert gyerekként élnek.

2018. júl. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
57%

Aztamocskoséletbebele...

Nem azt mondom, de ez durva, engem sokkolna ha ilyen lenne a közelemben... elsőre bizony nevetségesnek hangozhat, de szegény "gyerekeknek" bizony jól el lett cseszve az életük. Részben sajnálom őket, mivel ahogy ezeket olvasva elgondolkodtam, hogy 15 évesen én már nagyobb önállóságot kaptam mint a fenti esetek, de viszont nem értem.. jó ez így nekik? Nem is akarnak változtatni? Minden joguk meg lenne hozzá, hogy legalább csak egy kicsikét, de éljenek.

2018. júl. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
22%
El lett cseszve? Csak nem a szüleik cseszték el, hanem ők maguk.
2018. júl. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
57%

"Mérgező" szülők, több szélsőséges esetben konkrétan pszichopaták, néhány esetben szociopaták.

A gyerek nekik egy eszköz/tulajdon ami csak és kizárólag az ő érdekeiket szolgálhatja. Ha valamiért nem, akkor "majd visszaterelik az útra" a legtöbb maximum semleges a gyereke érzései iránt, de van olyan, aki konkrétan élvezi, ha "kiélheti magát" a gyerekén.

2018. júl. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
31%
Le lehet pontozni: de az az igazság, hogy szánalmas negyven évesen is a szülőkre mutogatni ha nem jól működik valami.
2018. júl. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
37%
14es, ha annyira rossz lenne ez azoknak a középkorú embereknek, nem laknának otthon. Ilyen egyszerű. Rosszul bánni csak azzal lehet aki hagyja.
2018. júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
81%

Semmit nem tudtok a pszichológiáról, mi? Az a baj, hogy ezeket még gyerekkorukban elcseszték. Nem mindenkiben van ott az a kis láng, hogy "ami velem történik, az nem normális, ebből ki kell törni".


Tök mindegy, hogy 18 évesen felnőtt valaki, ha terrorban él. Nézzétek meg a muszlim nőket, vannak köztük olyanok, akik ott is lepedőben mászkálnak, ahol nem muszáj, mert kicsi koruk óta elcseszik őket.

2018. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
34%
Utolsónál a pont.
2018. júl. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
75%

#16


Kívülről ez egyértelmű, a belső működés viszont úgy van kialakítva, hogy a gyerek számára ne legyen az.


Amiről te beszélsz egy párkapcsolatban még talán megy, de a szülő-gyermek viszony sajátosságai miatt nem működik.


Általában van egy "elérhetetlen ideál" amit ha a gyerek nem ér el, akkor büntetést kap. A gyerek evolúciós és társadalmi okok miatt alapvetően elhiszi, hogy "igazságos"(máshol is ez van, sőt rosszabb, megérdemlem, hisz hibáztam, majd legközelebb... jellegű gondolatokkal) ami történik.

A szülők először fizikai, majd társas elszigetelés, majd anyagi függéssel, és az önbizalom lerombolásával tesznek arról, hogy a gyerek ne tudjon kilépni belőle.


A gyerek egyedül úgy tud elszakadni, hogy valami megbontja a helyzet igazságosságába, (a szülők "túltolják", vagy kiderül, hogy a szülő sem olyan volt, aminek állította magát, vagy vagyoni helyzetnél a 180 fokos fordulat a "ki mit tehet ő az eltartó kérdésben" "kijózanítja a gyereket") és az ideálhoz való viszonyulásába vetett hitét.

Egyéb esetben egy ilyen felállás egy teljesen zárt rendszert alkot, a gyereknek ez rossz, csak elfogadja, hogy ő "ezt érdemli".

2018. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
38%

Azért anyám se piskóta, ő is belefér bőven a mérgező szülő kategóriába, de ha itt tartanék 40 körül, én 3,14nán szúrnám magamat.


Igen, én is azt gondolom, amit a 8-as, hogy ha valaki nem igényel szakmai segítséget, a büdös életben nem fog önállósodni, vagy nagyon kevés az esély rá.


off:

A növekvő albérlet áraknak hála és az oktatásban nem az önállóságra nevelésre csak még nagyobb teret ad az ilyen szülőknek. Németországban pont arra nevelik a gyerekeket 1(!) éves kortól, hogy önállóak, talpraesettek legyenek, sőt, már 10 éves koruktól beállítják őket a szalag elé, kertészetbe (gondolom) 1-2, maximum pár órára.

2018. júl. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!