Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kutyàja harapòs...

A szüleim kutyàja harapòs lett, ès majdnem megkapta a kisbabàm. Fèlek ìgy nàluk nyaralni a gyerekekkel. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Apàmat is megharapta, pedig ő a gazdàja. A pici babàm mèg màszik, nem tud jàrni, ès örökkè azon rettegek, hogy nehogy megkapja a kutya. A szüleim nagyon szeretik azt a kutyàt, ès nekem mondjàk, hogy figyeljek rà, hogy ne menjen oda hozzà a baba.De ma a kutya jött oda a babàhoz, mert fèltèkeny volt rà, ès majdnem megkapta. Lehet le kell mondanom a nyaralàst, de abbòl meg nagy sèrtődès lenne. Nem tudom mit tehetnèk.
2018. júl. 22. 23:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
38%
Ne menj oda. A szüleidet kéne, hogy zavarja a dolog. Anyuék kenelbe tették (b.szott nagy német dog, jámbor, de ki tudja, mit hoz ki belőle egy kisgyerek.) Apu nagyon figyelt, nem csak hogy elkülönítette, még "zsilipelte" is. Ez nem játék, ne menj, ha nem érzed biztonságosnak.
2018. júl. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
40%

Kicsit erdekes az anyad! A Nagymama! Nem alap lenne hogy egy babatol elkulonitek alapbol is egy kutyat nem hogy amelyik ilyen??!!

Te jo eg!

En megmondanam ha nem zarjak el/ kotik ki akkor nem megyek. Ennyi. Azt vagy megertik vagy nem, de nem akarom hogy a gyereknek barmilyen baja legyen, akar maradando, miattuk..

2018. júl. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
76%

Egy, a kutyáját szerető embernek azért nem javasolnám, hogy kösse meg az állatkáját, aki adott esetben vele is alszik, inkább mondd azt h amíg ott vagytok a kutya legyen elzárva a gyerektől, a hálójukba vagy a kertbe.


Nekem full normálisan viselkedik a kutyám, bemutatózni is járok vele, de mikor jött a neveletlen, elkényeztetett, 2 év körüli unokatesóm, bezártam a szobába, mert az a gyerek folyamatosan 120%-on pörög, esik-kel, mindennek és mindenkinek nekimegy, tépi az emberek haját, ruháját, csapkod stb. és ha ezt a kutyámmal is eljátszotta volna, nem lettem volna meglepődve, ha fájdalmában odakap neki...

2018. júl. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
95%

“Most még arra ki se térek, hogy mint anya, hogy és miért mész el nyaralni a babád nélkül.”


Aztán meg csak kitérsz rá hármaska, igaz? Bírom az ilyeneket, akik nem bírják ki, hogy ne szóljanak be másoknak. Azt hiszik, ők a mérce, és akik nem úgy csináljak mint ők, azok a rosszak. Nos, amennyiben elmegy a babája nélkül nyaralni, ahhoz semmi közöd, ő így eli az életet - én meg azt nem fogom soha megérteni, hogy minek szólsz bele, ebben nagyon más kategória vagyunk.

Ugyanakkor az olvasás sem megy, mert azt írta a kerdezo, hogy a gyerekeivel menne oda nyaralni. Szánalmas.


Kerdezo: nem vinnem így oda a gyerekeket, ha a kutya nincs elkülönítve.

2018. júl. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
52%
A sértődés kisebb baj, mint a harapás. Nem várhatják el, hogy napi 24 órában a kutyát lesd. (14-es)
2018. júl. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem akartok tragédiát akkor valahogy meg kell oldani a helyzetet. Az a baj, hogy a kutya nem tudja, hogy a gyerek azért mászik a földön mert nem tud járni. A kisgyerekek mozgása prédaszerű, még egy jólnevelt, szelíd kutyával sem lehet kettesben hagyni egy 10 évnél fiatalabb gyereket. Főleg, hogy a gazdáira sem hallgat. Muszáj lesz elzárni, az nem elég, hogy te figyelsz a gyerekre mert a kutya nem hallgat senkire. Én is csak úgy engedem játszani a labradoromat a szomszéd 9 éves kislánnyal, ha én is ott vagyok melletük, pedig ő még életében rá se morgott senkire, nemhogy odakapjon. Lehet, hogy sértődés lesz belőle, de inkább ez mint egy baleset.

Ha ezt a nagymama nem kepes megérteni, akkor pedig le kell mondani a nyaralást.

2018. júl. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
82%

Inkább tudni kéne, hogy mi az oka, hogy harapós lett? Ha eddig nem volt az, akkor problémát feltételez. Egy kutya nem kattan meg egyik percről a másikra, főleg annyira nem, hogy a saját gazdáját megtámadja.

Első körben kapásból dokihoz kéne vinni, ugyanis legtipikusabb reakció ez arra, hogyha fájdalmai vannak. Az állatok a végletekig titkolják, ha baj van, de az agresszív viselkedés tipikus tünet.

Vagy esetleg stressz érte? Megverték? Mi egyéb változott meg?


Ha ezeket az okokat nem deríted (nem deríti apukád) fel, akkor a probléma nem oldódik meg. Megkötni vagy bezárni a kutyát lehet, de az nem megoldás, csak tüneti kezelés. És ha onnan szabadul, akkor a gond hatványozottan fog visszatérni.

2018. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%
A 17-es válaszoló tökéletesen leírta. Illetve engem is érdekelne, hogy ezzel a hőn szeretett kutyával vajon mennyit foglalkoznak érdemi szinten? Mert az nem sokat ér, hogy jaj de szeretem a kutyát, így napi 3x megsimogatom a fejét. Sétáltatni kell, szocializálni, tanítgatni. Mert a két szép szemünkért Buksi nem fog jól viselkedni. De ha ez hirtelen alakult ki és eddig nem volt agresszív, akkor tényleg irány a doki, ahogy a 17-es írta.
2018. júl. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
31%
Azt tudom javasolni, hogy nagyon komolyan ülj le beszélni a szüleiddel. Szerintem ha felhozod az érveidet akkor meg kellene hogy értsék a te álláspontodat is. Gyereket SOHA nem hagyunk felügyelet nélkül semmilyen állattal, ez a ti/te felelősségetek is. Anyukámnak van egy pincsi méretű öreg keverék kutyája akit kenyérre lehet kenni, jól nevelt,sosem volt vele probléma. Egyszer viszont amikor családi összejövetelen voltunk a kutya rámordult a kis unokahúgomra, pedig előtte soha egy felnőttel sem csinált ilyet. A gyerek odament hozzá mikor evett, tőle ezt nem tolerálta. Mivel a gyerekre többen figyeltünk azonnal elkaptuk onnan a kislányt, a kutyát pedig leszidtuk, ráneveltük arra, hogy a kislány is ugyanolyan családtag mint a felnőttek. Ebből csak azt akarom kihozni, hogy még egy megbízható kutyával is lehet ilyen probléma, ha nincs gyerekekhez szokva. Ilyenkor fontos a gyerek és az állat szemszögét is vizsgálni. A gyereket felügyelni kell, a kutyát pedig megnevelni. Ha kell, akkor kutya iskolába is lehet vinni. Biztos, hogy ha higgadtan elmagyarázod ezeket anyukádéknak ők is belátják.
2018. júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
63%

Nagy állatbarát vagyok és biztosan mondom, hogy nem szabad így odavinni a gyereket, mert probléma lehet. Nővérem kisfia van éppen a mászós korszakába és a szüleinknél van kutya, aki nagyon jámbor, ha van felnőtt a szobában simán odamászik a kutyushoz a baba, védelmezi a kicsit, de még ilyen kutyussal se szabad kettesben hagyni a kisgyereket és folyamatosan figyelni kell rájuk.


Gyerek és állatbarátként szomorúan olvasom, hogy mennyien írták, hogy megkötni a kutyát. Az elkülönítés tüneti kezelésnek jó lehet (de nem lánccal megkötni a kutyát, hanem mondjuk hálószobába, kennelbe bezárni), de hosszútávon nem megoldás. Ha nem bírnak a kutya megváltozott viselkedésével, mindenképpen segítséget kell kérni szakembertől. Ha hirtelen lett harapós, akkor orvoshoz kell vinni, ha minden rendben van egészségügyileg a kutyával, akkor pedig kutyaiskola. Természetesen amíg nem javul a helyzet, addig a baba és a kutya legyen elkülönítve, mert egy ilyen kisgyerekben nagy kárt tud okozni, ha megkapja a kutya. Ha ezt nem értik meg a nagyszülők vagy valamiért nem megoldható náluk az elkülönítés ne vidd oda a gyereket, menjenek ők hozzátok, ha unokázni akarnak.

2018. júl. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!