Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány évesen engedték meg,...

Hány évesen engedték meg, hogy olyan ruhákat vegyetek, amilyet szeretnétek, vagy csinos?

Figyelt kérdés
18 felett vagyok, de még mimdig saját pénzből is csak olyat lehet, amit anyám jóváhagy. Után ahiába találsz ugyanennyiért csúnyábbat, az nem baj...
2018. júl. 23. 08:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Rendeld meg online, vagy menj anyud nélkül vásárolni. Felnőtt vagy, saját pénzed van így azt kezdesz vele, azt veszel belőle amit akarsz. Vedd meg ami tetszik és kész. Nem kell anyuci jóváhagyása! Velem is volt, hogy anyámmal ezért vesztem össze, mert nekem tetszett egy bizonyos ruha, neki nem, mert hogy ,,hogy néz az ki?,, ,,mi ez a ruha?,, stb. Elmondtam neki, hogy nekem tetszik, én fogom hordani, és nem ő, úgyhogy hadd vegyek már a saját pénzemből olyan ruhát, amilyet én akarok, éa amilyen nekem tetszik, nem neki. Azóta egy szava nincs afelé, hogy milyen ruhákat veszek.
2018. júl. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

14-15 éves koromba kezdtem gimibe járni, pestre, onnantól a ruháim negyedét-felét egyedül vettem, mert így volt praktikusabb. Viszont már 12 éves korom óta mentem fel pár havonta a haverokkal mozizni, a városba és volt, hogy egy-egy ruhát is hazavittem.

Anyám nem igazán szólt bele az öltözködésembe, kivéve, ha kopott vagy lyukas cucc volt rajtam.

A véleményét viszont szeretem kikérni és most is, már lassan 21 éves fejjel is szívesen mutogatom meg neki, hogy miket vettem.

2018. júl. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem akarok ám kirívó vagy extrém stílusuajat venni.


43 évvel idősebb nálam, persze, hogy nem tetszik neki ugyanaz


Nem is annyira az ár, volt, hogy ami neki tetszett drágább is volt.


Mindig 2 számmal nagyobbat vettünk, mert "a farmer nem arra vab, hogy feszüljön".

2018. júl. 23. 08:55
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kiskoromtól úgy vásároltunk, hogy mindíg én valasztottam.
2018. júl. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolás koromban nyári szünetben diákmunkáztam. Azt vettem belőle, amit akartam.

Eleve nem szülőkkel mentem vásárolni, úgyhogy nem szólt bele senki sem.

De előtte, amikor kisebb voltam és együtt vásároltunk, akkor se olyat vettünk, ami nem tetszik nekem. Szerencsére a szüleimnek is normális ízlése volt mindig, szép, csinos ruhákat kaptam tőlük.

2018. júl. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Utoljára talán alsótagozatos srác lehettem, amikor anyám rámerőltetett egy szandált, hogy "szellőzik a láb" benne, de én meg utáltam, mint a szart. Meg is mondtam akkor, hogy ha nem akar pénzt kidobni, akkor többet nem vesz olyasmit, amit utálok. Utána mindig együtt választottunk, majd már a nyári diákmunkáim és bármiféle önálló kereseteim bejövetelétől függően magam intéztem már kora ifjúkoromtól az öltözködést.

Tesómtól, szülőktől, később páromtól vagy ismerősöktől néha kértem és kaptam is véleményt, tanácsot, de mindig magam döntöttem. Ma már középkorú pasas vagyok.

2018. júl. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen vásároltam a szüleim nélkül a barátnőmmel. Még ma is megvan az a polo. Igaz csak otthon használom, mert kinyúlt rendesen. (36 éves vagyik..). Viszont nagy emlèk, mert nagyon sokat sporoltam, alig volt zsebpénzem. Nem tudom elkebzelni sem, hogy bírod ki, hogy 18 évesen más vegye a ruháidat. Egyébként meg miért nem vásárolsz, egyedül vagy a barátaiddal? Csak nem dobja ki azt amit te vettél egyedül..
2018. júl. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Csak nem dobja ki azt amit te vettél egyedül..



Volt rá példa.... Meg addig szapulta, meg nem engedett el benne.. m


A szüleim lesz. rták, hogy mi tetszik, az a büdös kölöknek nem lehet akarata, az vesz fel, amit eldöntöttem.

Ízlésük meg nem volt, semmi sem. Pedáns, 60 éves néninek öltöztettek, akinek kitart egy tanévre egy farmer, meg mégegy tartaléknak, ha kilyukad, de azt ne használd addig...

2018. júl. 23. 10:09
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Hát ideje lenne felnőnöd, pl. :D


Ezek szerint olyan 2-3 éves szinten mozoghatsz.


K. 8-9 éves koromtól én választottam, anya-apa maximum (jó) tanccsal láttak el.

2018. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nekem felnőni????????


Nem értitek meg, hogy diktátorok????? Kicsit sem érdekli őket, hogyan nézel ki, minimisan sem.


Nem érdekelte őket soha, hogy te mizmt akarsz...


Simán nem veszi át a csomagot... Itt sírtam egy télikabátért, mert saját pénzen se engedte megrendelni, nem vette volna át, megtette nem egyszer.


Arról nem beszélve, hogyha hordod mindenképp látni fogja..



Én nem tudom, hogy ennek valaha is vége lesz-e, mert elég volt.

2018. júl. 23. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!