Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az öcsém lop az édesanyám...

Az öcsém lop az édesanyám pénztárcájából. Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kisregény lesz, ha időt szakítasz rá köszönöm, ha nem akkor nem kell közölnöd, hogy hosszú és nem olvasod el, görgess tovább.


Nagyjából egy hónappal ezelőtt kezdődött a dolog. Édesanyám és a párja vettek egy autót, az ismerősüktől kaptak kölcsön pénzt rá, a körülmények lényegtelenek. Mikor indultak az autóért, akkor tűnt fel anyámnak, hogy a pénzből hiányzik 20 ezer forint. Azt gondolták az atm adta ki hiányosan a pénzt, nem tulajdonítottak neki különösebb jelentőséget.

Valamivel később édesanyám párjától eltűnt 3 ezer forint, majd megint kicsivel később 15 ezer anyámtól.

A történethez hozzátartozik, hogy anyukám, az ő párja, és a kisebbik öcsém (16 éves) laknak egy fedél alatt, így nem sok ember van akire rá lehetne fogni a dolgot.


Anyám párja rengeteget segít az édesanyámnak, mind anyagilag, mind tárgyi értékekben, elképzelhetetlen, hogy ő venne el több tízezreket tőle.

Az öcsém eddig ha pénzt kért mindig kapott, segített ahol tudott, az ösztöndíjából adott anyámnak valamennyit, mert tisztában van vele hogy rosszul áll anyagilag (rengeteg adóssága van az elhunyt apánk miatt, a fizetését is tiltják). Mostanában viszont bulizgatni kezdett, a tanulmányi eredménye leromlott, meg is bukott, és ott akarja hagyni a suliját, hogy munka mellett esti tagozaton végezzen el valamit ami érdekli őt. Jelenleg, mióta nyári szünet van, majdnem minden héten van egy buli amire elmegy, és furcsamód épp a bulik előtt tűnnek el mindig a pénzek, illetve akkor mikor a tudomására jut, hogy pénz állt a házhoz (özvegyi nyugdíj, családi pótlék, fizetés és társai). Volt rá példa, hogy kért anyámtól 10 ezret, meg is kapta, majd egy nappal később anyámtól eltűnt még 10 ezer.


Mikor édesanyám gyanakodni kezdett, elkezdte magánál tartani a pénztárcáját ha otthon volt, illetve a párnája alá tette ha aludt. Egyik ilyen alkalommal reggel, mikor megszámolta a pénzét még megvolt az egész, majd később mikor délelőtt bement a szobájába és újra leellenőrizte már 15 ezerrel kevesebb volt a pénztárcában. Ekkor csak ő és az öcsém voltak otthon, itt vált világossá, hogy csak egy ember lehetett a bűnös. Anyám számon kérte az öcsémen a történteket, aki teljes mértékig letagadott mindent sőt, még fel is háborodott a gyanúsításon illetve anyám párjára próbált kenni mindent (ami újfent érthetetlen, mert semmiféle ellentét nem volt eddig kettejük közt).


Két hét mosolyszünet következett, semmi nem történt ez idő alatt, majd szombaton egyszer csak csörgött a telefonom, és anyám szólt bele zokogva. Ismét eltűnt egy nagyobb összeg a tárcájából és mikor elkapta a dologgal a fiát, az dúlva fúlva elviharzott otthonról, és közölte hogy majd jól a vonat alá ugrik, ha anyám nem hisz neki.

Természetesen ez nem történt meg, de egy édesanyának elég végighallgatni is, hogy kiakadjon.


Jelenleg itt tart a történet. Pénzt az öcsém akkor sem kap, ha kér, illetve nem is nagyon áll szóba vele az anyám. Gondjai voltak hogyan fogja befizetni az alap számláit ekkora anyagi kieséssel, így én adtam neki egy nagyobb összeget, hogy kiegyenlítse amit önerőből jelenleg nem tudna, és azzal a feltétellel adtam neki oda a pénzt, hogy első dolga lesz zárat csináltatni a szobájára, majd a kulcsot szigorúan magánál tartja MINDIG. Ajánlottam továbbá egy kamerát a szobába, hogy bizonyítéka legyen a legközelebbi vitánál, ha esetleg az öcsém tagad. A párja széfet venne legszívesebben a szobába, de ennek anyám nem híve.


Véleményem szerint csak megelőzni tudná a további lopásokat, mert az öcsém nem fogja bevallani semmiképp sem.

Amit egyikünk sem ért, hogy mi lehet az indíték? Én egyből arra gondoltam, hogy drogozik, de nem szeretném, hogy igazam legyen. Az anyám körbenézett az öcsém szobájában, semmi furcsát nem talált, és nem is látszik rajta, hogy bármi ilyesmivel élne. Az idősebbik öcsém szerint a baráti társaságából akar kitűnni, vagy legalább is nem akar csórónak tűnni. Heti szinten tízezreket nem kérhet el anyámtól, ezzel tisztában van, így hát ezt a megoldást választotta.


Jelenleg ezt a két verziót látjuk logikusnak.

Szerintetek?

Érdekel a véleményetek, mert lehet, hogy simán van valami totál egyszerű magyarázat amire nem is gondoltunk még.


A kisregényért bocsánat, köszönöm szépen, ha végigolvastad.


2018. júl. 24. 11:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%

Más nincs mint eldugni minden pénzt , semmihez nem férhet hozzá.

De biztos cigi , pia, drog és hasonlók miatt szoktak pénzt lopni a gyerekek. Olyan a társaság ahol ez a menő, hogy valaki szórja a pénzt.

Jobb ezt megállitani mert nagyon komoly következménye is lehet ennek.

2018. júl. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
82%

Végül is valahogy muszáj lesz megbeszélnetek ezt vele.

Manapság már minden nagyon drága, ezért nem biztos hogy drogozik, lehet hogy alkoholista, vagy dohányzik (mindkettő esetén 15000 Ft nem nagy pénz), vagy lehet véletlenül elcseszte egy gazdag osztálytársa kütyüjét, és most törleszthet 100 000 Ft-ot, stb.

Esetleg meg kell mondani neki, hogy hozzon mindenről számlát, ha nem akarja elmondani mire költi, ha meg nem hoz számlát akkor bünti.

De mint írtam az elején, első körben próbáljátok megbeszélni vele.

2018. júl. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Egyelőre lehetetlen megbeszélni vele bármit, mert letagadja. Annyira vehemensen tagad, hogy egy részem még mindig nehezen hiszi el, hogy ő tette...

..és ugye ameddig tagad addig nem nagyon lehet beszélni róla. Meg persze a számlás dolog sem működhet addig :/


Dohányzik, erről tudunk. Hiába tiltaná meg neki anyám, akkor csinálná sutyiban. (Egyébként anyám cigijéből is le szokott nyúlni néhány szálat.)

Alkoholista talán nem lesz, az édesapánk abba halt bele.


Én is a komolyabb következményektől tartok, amit az első válaszoló említ, de egyelőre ötletünk sincs mihez kezdjünk.

2018. júl. 24. 12:16
 4/30 anonim válasza:
88%
Az én öcsém is csinált ilyet,mikor kisebb volt,és ő sem vallotta be. Neki csak azért volt rá szüksége,hogyha elmennek valahova akkor ne az legyen hogy már megint nincs pénze. Kínosnak érezte,hogy még a vele egykorúak vagy dolgoznak,vagy kapnak zsebpénzt addig neki ez a lehetőség nem adatik meg,és megpróbálta megoldani. Viszont ő sem kezdett semmi illegális szert használni,csak menőzés állt a háttérben. Ő is letagadott mindent,a szüleim még engem is gyanúsítottak,hogy biztosan én vagyok a kis szarka. Ő sem bukott le,de mikor úgy vett el pénzt a mamától,hogy csak ketten voltak otthon akkor nem is kellett több apánknak,neki ment,és alaposan elverte. Nem vagyok híve ennek a nevelési módszernek,de nála használt. Azóta is becsületes,és soha többet nem ismétlődött meg ez az eset. Lehet a te testvéredre is ráférne néhány keményebb pofon,hogy felfogja mennyit árt a családjának.
2018. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Pénzt megfesteni UV-reagenssel, véletlenül kint hagyni a tárcát és utána mindenki kezét megnézni UV-lámpa alatt.


Egyébként lehet, hogy becsajozott, és fizet mindent a libának meg a társaságnak, hogy imponáljon.

2018. júl. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
33%
Drogozik 90% ban v szerencsejáték..
2018. júl. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Örülnék, ha "csak" annyi lenne amit a 4-es említ.

Anyám elég türelmes nő, de előfordulhat, hogy eljár a keze ha odáig fajul a dolog.

2018. júl. 24. 12:34
 8/30 anonim ***** válasza:
91%
A rejtett kamera a megoldás, és szembesíteni vele a gyereket. Ha meg utána is tagad, fel kell jelenteni. Drasztikus lépés, de ha nem éri föl ésszel, hogy az anyját meglopni milyen ocsmány dolog, akkor megérdemel egy rendőrségi hercehurcát.
2018. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
89%

Új a baráti társasága esetleg?

Én azt gyanítom, az lehet a háttérben, hogy "meg akarja vásárolni" a barátságot, ha érted, mire gondolok. Ha mindig mindenkit meghív, akkor majd ő lesz a jófej gyerek, akit mindenki szeret. (Persze ez nem így van, csak megszokják, hogy kihasználható.)


Sajnos itt tényleg csak az a megoldás, hogy meg kell előzni az eseteket. Elzárni minden pénzt, odafigyelni az értékesebb dolgokra, nehogy eladja őket...

Ezen kívül csak a kőkemény szigor működhetne, márpedig nem viharzik el otthonról, szobafogság akár erővel is, letiltani a bulikról, haverokról, majd kiadni ukázba, hogy mostantól nyár végéig diákmunka (meki vagy hasonló helyre még ilyenkor is bejut), és MINDENT törleszt. Akkor is, ha tagad, azzal az indokkal, hogy márpedig az eltűnt pénzt pótolni kell, mert hiányzik.

2018. júl. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Van egy rendőr barátom, anyukám már említette, hogy szóljak neki, de én még várnék vele. Hosszabb távon is kihatna az öcsém életére, ha eljárást indítanának ellene, ezt nem akarnám ha nem muszáj.
2018. júl. 24. 12:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!