Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális? Vagy nem igy...

Ez normális? Vagy nem igy kéne viselkednie az anyámnak?

Figyelt kérdés
A nővérem 22 éves és szerződéses katona. Nem túl sűrüen van itthon és ha haza is jön sokkal több időt tölt a párjával mint itthon. Én ezt normálisnak tartom mert már felnött nö és rohadtul nem kell mindig itthon lennie minden percben . De az anyám meg van kattanva . Össze veszett vele mert a barátjához akar költözni és mert a nővérem haza jön de csak órákra eszik beszélget velünk majd elmegy vissza a barátjához aki egy faluval arrébb lakik. Anya azt vágja folyamatosan hozzá hogy csak enni jár haza és van még egy nővérem meg egy öcsém és ők is ezt osztják neki . Hogy azért hogy egyen ne jöjjön haza meg a Nővérem (Orsi) ugye szolgálatban van meg tök messze kell utaznia mert Szolnokon katona és nincs mindig ideje haza telefonálni . Anyám ezért is szekálja. ÉS csodálkoznak hogy el akar költözni. Az nővérem minden hónapban leadja a fizetésének 25% anyunak mivel itt eszik és hivatalosan még itt él nálunk . De anyámnak semmi sem jó és attól félek hogy el fogja üldözni . Mert a múltkor még azt is megtiltotta hogy felhívjam hogy minden rendben van e vele . Hogy Szolnokra ért e .. Apán és rajtam kívül mindenki üldözné a tesom .

2018. júl. 24. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Ne azzal foglalkozz, hogy másoknak hogyan kéne viselkedniük, hanem arra figyelj, hogy te úgy viselkedj, ahogy helyesnek tartod. Te magad írod, hogy normálisnak tartod, hogy sokkal több időt tölt a párjával, mint otthon. Akkor miért lenne gond, ha elköltözne? Nem kell ezt elüldözésnek felfogni.

Anyukádnak ez egy teljesen új helyzet, ő még szeretné, ha otthon lakna továbbra is, meg lehet őt érteni. Majd lassan hozzászokik a gondolathoz ő is, meg a többiek is.

2018. júl. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom hogy anyunál ez a helyzet e mert volt már hogy a növérem mikor betöltötte a 18 at elköltözött egy ére tölünk . Mert a családi dolgaink nagyon roszra fordultak . A kisebbik növéremen kivül egyikünk se ápol jo kapcsolatot az anyánkkkal .. Folyton elmondja hogy egyikünkből sem lesz semmi és hogy nem érünk semmit .

Én 14 éves korom óta el akarok költözni az anyám melöl .

most 17 vagyok.....

2018. júl. 24. 19:52
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Attól, hogy az egyik gyereke már elköltözött, ez mégiscsak új helyzet, mert ez egy másik gyerek. Mindenesetre ha vele nem jössz ki jól, akkor főleg tartsd a kapcsolatot a testvéreiddel.
2018. júl. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Anyad nem normalis! Egyaltalan nem tartom normalisnak azt sem hogy a fizetese 25%at adja haza mert szokott idonkent otthon enni??! Meg hogy elvileg de megsem lakik otthon?? Mire fel adjon, palne ennyit? En az ilyet lehuzasnak tartom, eleve egy gyerek nem ehet otthon csak ha fizet? Ez valami vicc? Ennyi erovel etterembe is mehetne..lehet jobban is jarna!

Az ilyen szulok az ilyen viselkedessel pont meg jobban eluldozik a gyerekuket, de az ilyenek keptelenek ezt felfogni... aztan meg csodalkoznak a halatlan kolykon!

Meg mi az hogy ne hivd fel tesodat? Anyam pont ilyen szarkavaro szaralak! A testvereket is kepes (lenne) egymas ellen forditani mert neki epp baja van..szanom az ilyet!

Nagyon szanalmas amikor egy szulo igy vergodik mert nem tudja helyre tenni magaban a dolgokat es tele van rosszindulattal, irigyseggel mindenki eletet megkeserito viselkedessel! A gyerek igy is ugyis elmegy. Jobb ha rosszban lesznek vannak, ahova majd vissza se nez? Vagy kialakitana egy szeretetteljes otthon ahova szivesen hazamegy es meg surubben is latna!

De ki akar ilyen helyre menni?!

2018. júl. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Az anyukád az az ifányító típus,csak megtűzdelve korlátoltsággal.Ne hagyd magad,egy év és leléphetsz.A többi testvéreddel milyen a viszonyod?
2018. júl. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

ÉN 21 évesen elmenekültem lyen korlátozó, mindenbe beleugató "szülőtől".


Inkább nyomorogtam egy évig egy pici albérletben a kis fizumból, de minden pénzt megért (még a néha hóvégi "üres zsemléket" is), hogy a magam ura lehetek és nem a korlátozó manyámmal kell élnem, aki mindenre hisztizett.

2018. júl. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A kisebbik növérem most 18 éves és ugyan olyan mint az anyám néha még roszabb mert azt hizsi hogy ha anya helyett néha ö föz akkor mindenkinek azt kell csinálnia amit mond .. Anyunál szerintem a viselkedésénél az is közre játszik hogy 19 évesen lett anya ... Apám viszont egész normális és ö nem igy áll ehez az egészhez . Apa 25 évvel idösebb anyunál.
2018. júl. 25. 16:47
 8/9 anonim ***** válasza:
25 évvel idősebb, szerintem itt a probléma gyökere...
2018. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokkal inkább ott lehet, hogy 19 évesen lett anya.
2018. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!