Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvitethet a hatósággal?

Elvitethet a hatósággal?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 16 éves vagyok a szüleim 5éve váltak el. Azóta anyám gyakorolja a szülői jogokat, édesapám elvesztette a pert értem ezért ő csak hétvégenkénk láthat. A probléma: amióta anyám nevel többször voltam megalázva. Kórházi vélemény van arról, hogy ő nevelése felelős a depressziómért és a suicid hajlamért. Megelégeltem már több hónapja ezt az egészet és apámmal lebeszeltem, hogx mehetek oda lakni a következő hónaptól. Kérdésem: ha átmegyek hozzá anyám elhozatathat onnan a hatóságokkal? Ugye mert ő kap utánnam járandóságot ezek szerint ő neki van joga engem nevelni,ezért félek váltani már hónapok óta. Nagyon szépen köszönöm a szakszerű válaszokat.

2018. júl. 26. 12:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
16 vagy, nagyon egyszerűen lefordítva, ott laksz, ahol akarsz. Anyád megpróbálhat elhozatni, de a rendőr nem vihet el és semmilyen hatóság sem. Megkérdezi, hogy mit akarsz, te azt mondod, hogy apámmal akatok maradni és kész, ennyi. Ja és az okoskodóknak üzenem, hogy tapasztalatból mondom.
2018. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Hat furcsalom ugy tudtam hogy bizonyos kortol megkerdezhetik a gyereket hol akar lenni apunal vagy anyunal.. 16 evesen szerintem te mar eldontheted. De sajnos nemtudom pontosan. Hajra
2018. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindkettotoknek! :)
2018. júl. 26. 12:47
 4/16 A kérdező kommentje:
Jajj es ment a zoldkez! :)
2018. júl. 26. 12:48
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem igy van, első.

Betöltött 16 évesen a kérdező kérelmezheti a lakóhely elhagyását és ezt csak és kizárólag gyámhivatali engedéllyel teheti meg (hacsak a gondozó szülő eleve nem engedi, de itt ugye erről nincs szo). Mivel itt a másik szülőhöz akar költözni, ez a verzió nem játszik, helyette apuka kell hogy kérje a gyermekelhelyezes megvaltoztatasat a bíróságon. Ahhoz, higy egyáltalán perre kerüljön a sor, igazolni kell, higy a környezetedben változás állt be anyád alkesz, stb. Mondjuk kizárt higy egy szakember leírta volna, hogy anyád nevelése a problémáid oka, de mindegy.

2018. júl. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
2018. júl. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
2018. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Kórházi vélemény van arról, hogy ő nevelése felelős a depressziómért


na, ilyen véleményt aztán nem ad ki senki,

2018. júl. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

Szia


A szülők Váláskor a gyermeket / gyermekeket egyértelműén az anyánál helyezik el kivéve ha az Anya alkoholista, drogfüggő, prostituált, vagy nincs olyan anyagi helyzete hogy felneveljen egy gyereket és hasonlók.

Azonban ha a gyermek elmúlt 16 éves ő döntheti el melyik szülőnél szeretne lakni.

18 éves vagy annál idősebb lány / fiú esetében lakhat már egyedül, anyjánál és apjánál is.



Én ezt elméletileg így tudom, de lehet hogy nem így van.

Szóval te már eldöntheted ;)


Remélem tudtam segíteni!

2018. júl. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Tévedés, a kérdezö NEM DÖNTHETI EL, hogy hol akar élni, ha az anyánál van elhelyezve a bírósági határozat szerint.

Viszont ami megoldás - mégpedig az egyetlen tényleges megoldás-, ha az apa kéria gyerekelhelyezés megváltoztatását. Ilyen esetben ugyanis tényleg megkérdezik a gyereket is, és indokolt esetben nála helyezik el a gyereket.

ETTÖL KEZDVE az anya nem tehet semmit ez ellen, az apa sem köteles a gyerektartást fizetni (mert nincs milyen alapon), ellenben az anya lesz erre kötelezve.

2018. júl. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!