Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek a 16 éves...

Ti elengednétek a 16 éves lányotokat fesztiválozni a barátnőivel?

Figyelt kérdés

Pl. Balaton Sound-ra

A szüleim nagyon féltenek.. Jól tanulok és gimibe járok. Nem azért mennék hogy lerészegedjek vagy cigizzek/drogozzak vagy akár megerőszakoljanak.Ezeket itthon is meg tudnám tenni, nem kell ahhoz fesztiválra mennem. De nem teszem. Csak bulizni szeretnék egy picit pár barátnőmmel. Mit tehetnék hogy a szüleim belemenjenek?


2018. júl. 28. 18:55
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%

"Nem azért mennék hogy lerészegedjek vagy cigizzek/drogozzak vagy akár megerőszakoljanak."


A megerőszakolásnak pont az a lényege hogy nem kell a te beleegyezésed xD

2018. júl. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%
A szüleid nem a te viselkedésedtől féltenek, hanem másokétól. Egy idegen helyen, idegenek között, jellemzően bepiált-drogozott közegben, fiatalkorúként. Ezt a helyzetet sokan akkor sem képesek lenyelni és elfogadni, ha te vagy a tökéletes gyerekek mintaképe. Mikor bedrogozták és meg akarták erőszakolni a pár rajongó lányt a Szigeten, ott sem a lányok voltak a hibásak, és a szándékuk sem ez lehetett, mégis megtörtént a baj.
2018. júl. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
82%

Én nem engedném el, ez természetesen a saját véleményem.


Az az egésszel a probléma, hogy lehet te nem azért mész oda, hogy lerészegedj esetleg drogozz, azonban simán megtörténhet az akaratod ellenére is.. és utána az a bizonyos legsötétebb végkimenetel, hogy akaratod ellenére történik valami.. már azonnal kilátásba is került.


Nem arról van szó, hogy a szülők a saját gyermekükben nem bíznak, hanem a többi emberben nem bíznak!


Egy szülő máshogy mérlegel, egyáltalán nem érdekel minket, hogy idegen emberek mit mondanak vagy mit látnak jónak.. miért?

Mert ha megtörténik a legrosszabb, akkor SENKI sem tudja majd visszacsinálni és kit teszünk felelőssé? Csak saját magunkat tudjuk... mert nem voltunk ott.. és hallgattunk más szavára.


Záró mondatként, talán annyit lehetne megemlíteni, hogy amennyiben többen mentek.. köztük pár olyan fiú is, akiben én is megbízom és a szavukat adják, hogy vigyáznak rád, akkor talán igent mondanék..

2018. júl. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
44%

"Ezeket itthon is meg tudnám tenni, nem kell ahhoz fesztiválra mennem."


Így igaz. Biztos vagyok benne hogy a városotokban van valami szórakozóhely, és nem kell azért a Sound-ra kimenni hogy bulizhass egyet :)

2018. júl. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
27%

Én megengedném.

A jegyeid jók, rendes gyereknek tűnsz, nem látnám akadályát.

Engem is engedtek mindenhova, mégsem lett semmi bajom, nem lettem terhes, nem kerültem detoxba, stb..a barátaimmal szórakoztunk és élményeket, sztorikat gyűjtöttünk, ennyi történt. Nem mondom, volt pár merész fordulat nálunk is, ez elkerülhetetlen.. de ha együtt maradtok a lányokkal, akkor nem lesz semmi gond.

2018. júl. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
91%

fesztiválra semmiképp.

30 éves férfiként mondom, aki majdnem minden évben ott van a suondon (havernak zamárdiban van nyaralója) meg egyéb fesztiválokra is kijárunk, és a saját szememmel látom mi megy ott.

egy ilyen fiatal lánynak ott semmi keresnivalója, nappal még oké de éjjel sötétben aztán elszabadul a "pokol".

hiába vannak biztonsági őrök 20 méterenként, nekik sincs röntgen látásuk, hogy éppen mikor rajnak egy kis ginát az italodba stb.

meg az a baj a tinikkel, hogy elhiszik magukról ők már igazi érett felnőttek, vagyis inkább ez a legnagyobb baj.

2018. júl. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
30%

6-os: nagyon érdekes, amit írsz..én is rengeteg fesztiválra járok (még mindig), a Soundra is, bár utóbbi időben már a férjemmel és nem a barátaimmal :D De soha nem tapasztaltam, tapasztaltunk semmi rosszat, mindig 100%-ig biztonságban éreztem magam, a barátnőim is. Sok a barátságos, segítőkész ember, ha pedig ismerősök is vannak, akkor pláne tudnak vigyázni magukra és egymásra is.

(Amúgy nem azért mondom, hogy vitatkozzak veled, csak tényleg meglepett, hogy valaki ennyire másként látja, éli meg ugyanazt az eseményt. :D)

2018. júl. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
84%
Hat en nem ,engem sem engedtek es jobb is 18evesen voltam eloszor fesztivalon bulizni es volt velem idosebb fiu ha barmi van ne csak “kislanyok” Azert sok ember van barmi lehet. De mondjuk idosebb testverrel vagy valakivel viszont talan lehet de nemtudom jovore lesz mar csak sound akkor mar 17 leszel 😃
2018. júl. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
91%
Isten ments! Voltam ilyen fesztiválokon, és nincs az az isten hogy odaengedjem az erősen kiskorú, naiv és tapasztalatlan 16 éves kislányomat.
2018. júl. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
23%
Ja és miből szeretnéd fizetni? Ugyanis egy ilyen fesztiválos nap nem egy-két ezer, tehát jeggyel, kajával, fogyasztással bőven megvan 30-35 ezer is.
2018. júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!