Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszaüthetek? Nem élet-halál...

Visszaüthetek? Nem élet-halál kérdés :D Csak kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Figyelt kérdés
16 éves viszonylag erős alkatú srác vagyok. Anyukám megütött éltem folyamán körübelül 4-5-ször mert feleseletem. Na most egy elég szabad szájú gyermek vagyok, aki kimondja amit gondol. Nem primitiv módon. Úgy gondolom, hogy ha már a XXI. században megilleti az embereket a szólás szabadság akkor engem miért ne illetne meg? Ne gondoljatok semmi sértegetésekre. No legutóbb anyukám megpofozott ezért. Őszinte leszek semmenyire nem fajt. Véletlenül ösztönböl elütöttem a keze végét. Ez jogos volt? Ja amúgy anyukám jogász :DD. Szvall innen van a nagy szó szólásom. Ilyen helyzetekbe ez önvédelemnek számít ugye? Miket gondoltok róla?

2018. júl. 29. 01:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Anyadnak talan nem kellene megpofoznia.

DE:

Ha majd egyszer nagykisfiu leszel, akkor talan maskepp latod majd a dolgokat, es talan megtanulod, hogy egy ferfi akkor sem uthet meg egy not, ha neki van igaza. Legalabbis uriemberek kozott ez a szokas, tudod?


Onvedelembol pedig akkor uthetsz vissza, ha a veled szemben allo az eletedre tor. Pl. egy kest akar beled vagni, akkor kiutheted a kezebol, de nem verheted meg, ha a kes mar nincs nala.

2018. júl. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 $$$$$ ***** válasza:
71%

Hát igen. Egy férfi semmi esetre se üthet meg egy nőt. Vele bármit tenne egy nő én nem tudnám megütni... Akarhogy pofozba vagy barmit tenni eszembe se jutna hogy megüsdem... (Volt már rá példa hogy hazavittem részeg lany ismerősömet mert lattam hogy nem jó tarsasággal van full részegen egy kocsmaban és a biliád dákoval gyomron vágott hogy ő márpedig nem jön el velem

Mert marad a sracokkal 😂 . Nem volt túl kellemes de túléltem. És hazavittem. És hat utkozben meg jó pár pofont kaptam meg párszor meg is rugott😂.Meg hazaig cipeltem egy pár km 😂 . De aztan masnap bocsánatot kért és megköszönte hogy elhoztam onnan . Mert utólag belátta hogy nem lett volna szabad ottmaradnia es igazam volt.) És akkor jó pár pofont meg rugást kaptam a szám ki is repedt mert gyürü bolt rajta😂 . De eszembe se jutott hogy bissza kéne ütnöm.. Mert egy férfi semmi esetben sem üthet meg egy nőt.. Ez alap dolog..

2018. júl. 29. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Az hogy o az edesanyad es ha jogasz akkor meg csak nem hulye!! Ha o nem lenne akkor most te se,o adott eletet neked konyorgom! Nem utheted meg anyukadat!!
2018. júl. 29. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

3:attól még hogy jogász nem zárja ki azt, hogy egy pszichopata.


Amúgy ne üss vissza. Gondolj már bele, mégiscsak anyukád. Jogász, szóval valószínűleg nem egy drogos, alkoholista, aki világát sem tudja és úgy ver.

Tudom, 16 vagy és lázadó időszak, szólásszabadság stb, de ezt ne anyudon töltsd le.

2018. júl. 29. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Elég szomorú, hogy egy értelmiségi nőnek - ráadásul olyan szakmával, ahol a meggyőzésből, érvek felsorakoztatásából él, nincs jobb fegyver a kezében a Te meggyőzésedhez, mint a pofon. Írtad, hogy eddigi életed során párszor fodult elő, szóval nem notórius gyerekverő, úgyhogy inkább magadba kellene nézz, de jogod visszaütni, na az nincs! 16 éves vagy, fordíthatott volna nagyobb gondot a nevelésedre, hogy ne testi erőszakkal kelljen a nemtetszését kinyilvánítania. De Te sem vagy sokkal jobb, ha szabadszájúskodsz anyáddal szemben, meg szóláásszabadságra hivatkozol :D Ha már ennyire ajogok embere vagy,akkor ésszell felfoghatnád a helyzetedet. Elmondhatod a véleményedet, de gondolom, nem a megfelelő formában tetted, hogy ilyen reakciót váltottál kibelőle. Tudod, könnyű anyáddal szemben nagyszájúskodni, de feleselges. Egyrészt, nem vagytok egyenrangúak, tisztelettel tartozol neki, ő a gondviselőd, a nevelőd, az eltartód,ő az, akire mindig számíthatsz, válogasd meg a szavaidat, és a stílust, hogy miként szólsz hozzá! Még a kutya se piszkít oda, ahol eszik...Majd a munkahelyeden is nagyszájúskods,mert neked szólászsabadságod van? Hamar meglesz a következménye! Azért a család az első körös szocializációs kör, mert itt kell elsajátítani azokat a viselkedési normákat, amelyek segítségével a társadalom szélesebb körében mozoghatsz, beilleszkedhetsz. De az, hogy már most azon agyalsz, hogy anyáddal szemben milyen önvédelmi helyzetben vagy...semmilyenben! Sőt, ha már ennyire érdekel a jog,nyilván találsz otthon jogi könyveket. Nézzél csak utána büntetőjogban a kitérési kötelezettségnek! A jogos védelmi helyzetnél találod! Van egy személyi kör, akik esetében a jogos védelmi helyzetet másként kell értelmezni, többek között a szülő támadásával szemben is...És ha már ott vagy, akkor az arányosságról is olvass egy kicsit,ha nagydarab melák vagy, akkor különösen! Jó lenne minél hamarabb, mielőtt valami bajba kevered magadat a fene nagy jogtudatod - inkább félreértelmezett jogtudásod - miatt!
2018. júl. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Szegyeld magad pofatlan tiszteletlen halatlan kamasz vagy

Tisztelettel beszelj anyaddal

Szolasszabadsag van de tisztelettel is lehet igazat mondani csak prolik beszelnek csunyan sajat annyukkal

2018. júl. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Szunido van, jonnek az alsosok a hulyebbnel hulyebb sztorikkal.. nem unjatok meg? Menjetek strandra, jatszoterre, labdazni...
2018. júl. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

Ha legközelebb ugat az öreglány, fejeld meg a heftijét a g€cibe abból majd tanul és a ferde törött orra majd emlékezteti hogy jobb ha befogja a pofáját.


(Gyk: szarkazmus)

2018. júl. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A kezét megfoghatod, hogy ne üssön meg, de te ne üss vissza.
2018. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Aki megüti az anyját, annak leszárad a keze.
2018. júl. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!