Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszaüthetek? Nem élet-halál...

Visszaüthetek? Nem élet-halál kérdés :D Csak kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Figyelt kérdés
16 éves viszonylag erős alkatú srác vagyok. Anyukám megütött éltem folyamán körübelül 4-5-ször mert feleseletem. Na most egy elég szabad szájú gyermek vagyok, aki kimondja amit gondol. Nem primitiv módon. Úgy gondolom, hogy ha már a XXI. században megilleti az embereket a szólás szabadság akkor engem miért ne illetne meg? Ne gondoljatok semmi sértegetésekre. No legutóbb anyukám megpofozott ezért. Őszinte leszek semmenyire nem fajt. Véletlenül ösztönböl elütöttem a keze végét. Ez jogos volt? Ja amúgy anyukám jogász :DD. Szvall innen van a nagy szó szólásom. Ilyen helyzetekbe ez önvédelemnek számít ugye? Miket gondoltok róla?

2018. júl. 29. 01:50
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Ez a véleményem, gondolom mindannyian XXI. századi emberek vagyunk, és megoszthatjuk egymással az ötleteinket, véleményünket kultúráltan. Szóval: Senkinek semmi joga a másik testi épségét veszélyeztetni. Legyen ő a szűlőd, vagy egy nő, vagy akárki más. S megvédheted magad, mint említettem, hogy "elütöttem a kezét" lehet egyesek miatt egyértelműen kellett volna írnom nem megütöttem hanem elütüttem. (Elképesztően szép nyelvünk van, jó lenne ha megértenénk az igekötők által megváltozhat néha-néha az igék jelentése. Pl.: ELvettem, MEGvettem; ELjátszottam. MEGjátszottam; ELvált, MEGvált... )Ott tartottunk, hogy én nem megütöttem, miért is tettem volna olyat, hanem fogtam a kezemet s egy védekező mozdulattal elütöttem. "Nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges." [29. § (1) bek.]

Elemezzük ezt a BTK idézetet...

Büntethető volt amit csináltam? Nem.

Saját védelmem miatt vittem véghez? Igen.

Jogtalan volt a támadás? Igen. - Napjainkban kultúrált lényeknek mondjuk magunkat. Kultúrált lények között az erőszaknak lehet jövője? Nem. (Kiv.: Önvédelem) Elképesztően nagy "hülyeség" volt az, hogy anno az iskolában bántalmazhatták a gyerekeket a tanárok, s ezek a gyerekek felnőttek, és azt gondolják, hogy őket is így nevelték akkor" neveljük már mi is a gyerekeinket így, mert nekünk is benőtt a fejünk lágya, neki is be fog." Mint a vadállatok. Üssük-üssük s jobb lesz. Itt felmerülhet az a kérdés, "hogy miért kellett elrontani emberek ezreit? Miért kellett ezeket a szerencsétlen akkori gyerekeket bántani? Elege lett a tanárúrnak vagy a tanárnőnek? Hát csak gratulálhatunk nekik..."

Cáfoljatok meg nyugodtan ha valamit rosszulgondolok. Állok elébe :-)

Visszatérve a szólásszabadsághoz: Mire is alapul a társadalmunk? Arra, hogy minden embert lehet az férfi, nő, idős, fiatal ugyan annyi jog illeti meg. Egyik ilyen jog a szólásszabadság. Akárki akármit mondhat ameddig nem uszít egy másik személy bántalmazásására. "Minden személynek joga van a vélemény és a kifejezés szabadságához, amely magában foglalja azt a jogot, hogy véleménye miatt ne szenvedjen zaklatást, és hogy határokra való tekintet nélkül kutathasson, átvihessen és terjeszthessen híreket és eszméket.” [ Emberi Jogok Egyetemes nyilatkozatának 19. paragrafusa (1948)]

Na menjünk végig ezeken a hozzászólásokon.

1. Magyar nyelv egy szép nyelv, főleg ha értjük... Nagyfiú? Jajj istenem... Csak akkor ha az életedre tőr? Olvasd el mégegyszer amit írtam. :) Úriember? Nem akarok ide süllyedni... Köszönöm ezt a segítő kommentet.

2. Igen egyetértek hogy nem ütünk meg, de itt nem a megütésről volt szó, hanem az elütésről. Jó story.

3. Hát igen... Szép a magyar nyelv főleg ha értjök. MEG az nem egyenlő még mindig az EL-lel.

4. Nem az. Tényleg nem. Szintén a MEG nem egynelő az EL-lel.

Nem rajta töltöm ki, vita versenyekre járok...

5. Értem, köszönöm hogy ennyit fáradoztál, s adtál egy kerek választ. A másik oldalon viszont ezt nem értem. Vannak olyan emberek akik megüthetnek? Ezt így te se gondoltad komolyan ugye? Vagy ha így van az elképesztően szomorú. 2018-ban ilyen a jogrendszerünk...

Nem vagyok "nagyobb melák". Köszönöm a tanácsokat. Gondolom te is ebben üssük szerencsétlen tanulókat, mert rosszak s így tanulnak majd kategóriába vannak benne. Ez még mindig siralmas...

6. Köszönöm ezt a segítő kommentet.

7. Ámen

8. L.O.L.

9. Igen, körübelül ez is történt.

10. Köszönöm ezt a segítő kommentet.

2018. aug. 24. 20:20
 12/13 anonim ***** válasza:
Jogilag minden pofon kifogásolható, és az efféle kifogásokat rendkívűl rühellem. Mivel anyád nem azért pofoz fel téged mert az neki jól esik, hanem mert még akarja nevelni a végtelenűl ostoba fiát. Épp ez a baj a mai gyerekekkel, hogy azt hiszik sokat tudnak régebben ezért a "védekező mozdulat"-ért már izzó szénnel a kezedben végezted volna többet nem is védekeztél volna :D, anyád azért vágott pofon hogy éreztette veled hogy nem jó úton jársz a tisztességes, illedelmes emberré válásban, nem azért mert ő azt szeretné hogy neked fájjon a pofikád, gondolom ha értelmesebbnek születtél volna ezt szóban is le tudhatta volna. De ilyenre sikerűltél. (rip mama)
2018. dec. 10. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Jogilag minden pofon kifogásolható, és az efféle kifogásokat rendkívűl rühellem. Mivel anyád nem azért pofoz fel téged mert az neki jól esik, hanem mert meg akarja nevelni a végtelenűl ostoba fiát. Épp ez a baj a mai gyerekekkel, hogy azt hiszik sokat tudnak régebben ezért a "védekező mozdulat"-ért már izzó szénnel a kezedben végezted volna többet nem is védekeztél volna :D, anyád azért vágott pofon hogy éreztetse veled hogy nem jó úton jársz a tisztességes, illedelmes emberré válásban, nem azért mert ő azt szeretné hogy neked fájjon a pofikád, gondolom ha értelmesebbnek születtél volna ezt szóban is le tudhatta volna. De ilyenre sikerűltél. (rip mama)
2018. dec. 10. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!