Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lesznek olyan önzőek az...

Miért lesznek olyan önzőek az emberek egy bizonyos kor felett?

Figyelt kérdés

Egyke vagyok, 19 éves, a szüleim 55-60 közöttiek, jövőre érettségizem. Már szó volt a továbbtanulásról, a szüleim kijelentették, hogy csak a helyi egyetemen tanulhatok tovább, mert ők a nyugdíjukra akarnak spórolni és nem akarják, hogy messzire menjek. De a nyáron azt találták ki, hogy a továbbtanulással ráérek, inkább a családalapításon gondolkodjak, mondván, most vagyok fiatal, könyebben lehet alkalmazkodni fiatalon, és ha megvannak a gyerekek, már tervezhetem az életemet tovább.


Egész életemben rövid pórázon fogtak, mindig keményen kellett tanulnom, és azt mondták, hogy bármi lehet belőlem, ami csak akarom, most meg már ott tartunk, hogy a továbbtanulásról is le akarnak beszélni.


2018. júl. 31. 16:40
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
54%
Valahol minden ember önző... Amit leírtál az elég elszomorító. Szerintem minnél hamarabb lépj le mert meg fogsz őrülni. Persze az érettségi után. Szerintem vállalj nyári munkát és próbálj olyan egyetemre menni majd ami ösztöndíjas. Csináld azt amit te szeretnél,ne hagyd hogy mások irányítsanak. Én is így voltam mint te. Nagyon nehéz volt lelépni pénz nélkül, de munkaerő mindig kell így aztán tudtam dolgozni.
2018. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
18%

Semmiképpen nem nevezném önzésnek azt, hogy azt akarják, hogy alapíts családot. Önzés pont az lenne, ha azt mondanák, ne alapíts családot, hanem maradj náluk örökre őket ápolni.


De a változásuk meglepő, nyilván van oka, nem ismerjük, hogyan tanultál, mit akarnál tanulni, hogyan állsz párkapcsolattal stb.

2018. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

ma 16:53


Persze, ha továbbtanul, akkor nyilván a szülőkre támaszkodik még hosszú évkig. Ha beleugrik egy házasságba, onnantól nem az ő gondjuk a további támogatása, és ha majd ezután netalántán tanulna, akkor annak finanszírozása meg végképp.

Úgy tűnik, anyagi teher lettél a szüleidnek...:S Kezdj el a lehetőségeidnek utánajárni (diákhitel, munka tanulás mellett), ha tanulni akarsz!

2018. júl. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
De sosem voltak anyagi problémáink, jó állásuk van mindkettőjüknek.
2018. júl. 31. 17:09
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
Ezek tök hülyék, meghibbantak. Persze, mindenféle végzettség nélkül ba...öö tedd tönkre az életed kölykökkel. Hát gratula. Gondolom, közben apukajelölt még a fasorban sincs.
2018. júl. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
6%
Pontosan mi az amit Te szeretnél?
2018. júl. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
gyógytornász akarok lenni
2018. júl. 31. 17:18
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

"továbbtanulással ráérek, inkább a családalapításon gondolkodjak"


Ne is haragudj, de a szüleid nem normálisak! 19 évesen kell tanulnod, nem 30 évesen!! Vagy hogy is lesz ez? Szülsz 3 gyereket, és majd aztán mész egyetemre?? :D :D Ezt hogy képzelték??? Persze, nem azt mondom, hogy ha becsúszna egy gyerek, add fel az életed, de ne már, hogy előbb legyen családod, aztán az iskola! Te jó ég!

Gondolom nem akarnak támogatni anyagilag, ezért ez a hülye duma! Csak légyszíves, be ne nyeld ezt! Nehogy 19 évesen kezdj el gyerekeket szülni! Inkább járj arra a közelebbi egyetemre, vagy adják oda azt a pénzt, amit arra szánnak, aztán menj messzebre és old meg diákmunkával a többi kiadást.

2018. júl. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Rosszul tetted fel a kérdést. Ezek az emberek mindig is önzők voltak, csak a koruk miatt még jobban megmutatkozik náluk az, amit egy ideig tudtak leplezni kifelé.
2018. júl. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Az is lehet, hogy elhiték az agyhalott híresztelést, hogy "nem lesz nyugdj". Ebben az esetben az ellenzéki propaganda áldozata vagy, ez van.
2018. júl. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!