Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel tudnék javítani a...

Mivel tudnék javítani a családi kapcsolaton?

Figyelt kérdés
17 éves leszek. 13 éves koromban kezdődött minden, rendszeresen rendetlenség volt a szobámba, a szekrényembe, a szobámba ettem, morzsák mindenhol, anyukámék ezért nagyon kivoltak akadva(visszagondolva teljesen érthető). Ezekből adódott, hogy sokszor nem engedtek el a barátnőimmel, tiltottak dolgokat, mert ezzel akartak arra nevelni, hogy tegyek rendet magam körül, igazából ezt is megértem már. Viszont 14 éves koromba sokat lázadtam, ugyan úgy rendetlen voltam rengeteget csavarogtam, teljesen elromlott a kapcsolatom a szüleimmel a lázadozásaim miatt, én tehetek róla. 15 évesen nőtt be a fejem, rájöttem rossz ez az életmód, és nem feltétlen kell kövessem a barátnőimet abban, hogy hajnalba is kinnt bandázgatnak meg bulizhatnak, alapból fiatalok vagyunk ehhez. Azóta rengeteget változtam. Már egy éve kifogástalan rend van körülöttem, havi egyszer járok bulizóhelyre, nem csavargok annyit, tanulok rendesen. De a szüleimben megragadt az a régi rossz elzüllött gyerek, és bármit csinálok, ugyan úgy őt látják bennem. Nem tudnék már megfelelni nekik, hiába 3 éve rontottam el. Folyamatosan lesik a hibáim (17 leszek, de nézik, hogy egy pohár se legyen bennt a szobámba pl, mert akkor egyből felhozzák, hogy megint visszafele fejlődök). Sok barátom van köztük nagyon jók is, velük és a szüleikkel is eltudok erről beszélgetni így van egy megfelelő támaszom, illetve a mamám aki szintén nekem ad igazat és nem érti miért nem veszik észre a szüleim, hogy kinőttem már abból a korból, miért viselkednek velem még mindig úgy, mint ahogy azt akkor érdemeltem meg. Néha eltudok velük beszelgetni, de ez nem elég mert általába csak elrontják a kedvem és nem számíthatok rájuk. (Pl olyanokat mondanak, hogy kicsi a mellem, és, ha rákérdezek ilyet miért kell megjegyezni, ráadásul többször is, az a válasz, hogy miért fáj az igazság, nem lehet nekem már véleményt se mondani.) Sok apró rossz dolgot megjegyeznek, amik leírva nem tűnnek nagy dolognak, de, ha az ember folyamatosan kapja rosszul esik. Ahol tudnak kiszúrnak velem, pl ha elakarok otthonról menni, bezárják az ajtót ők meg alszanak, olyankor tudják, hogy nem merem őket felébreszteni, és így nem jutok ki. Tényleg nem tudom mit csináljak, sokszor leültem már velük beszélni erről. Pár napig volt egy jobb viszony utána ugyan ez.

2018. aug. 2. 22:38
 1/3 anonymousreview60 ***** válasza:

Kritika

A kritika a hatalomgyakorlás módja. Rossz nevelési stratégiát választottak vagy féltenek téged vagy félnek a felnövésedtől. Nyugodtan mondd el, hogy ha a mellméretedet emlegetik, akkor az a jelenlegi médiakörnyezetet figyelembe véve nem építi az egészséges önbizalmat. Esetleg finoman vágj vissza egy rájuk vonatkozó kritikával, és ha nekik nem tetszik, akkor mondhatod, hogy amit neked mondanak, az meg neked nem. Ha erre azt mondják, hogy de ők meg a szüleid, akkor erre mondhatod, hogy te meg rövidesen nem leszel gyerek (csak a gyerekük, amíg élnek).


Ellenőrzés

Akassz ki egy naptárat a falra, és minden egyes ilyen sikeresen lezárt ellenőrzés után, a jelenlétükben húzd ki az adott napot X-szel, sikertelennél karikázd be. Amikor tele lesz a naptár kihúzott napokkal, csak felfogják, hogy nem vagy trehány.


Kulcs

Ezt nem értem, kell legyen neked is kulcsod ennyi idősen. Menj ki azzal!

2018. aug. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:
A szüleid még nem láttak problémás kamaszt. Amiről te beszélsz 15 éves korod előtt az kicsit(!) zavaros kiskamasz korszak. Az igazi züllés, ha van, 16-21 között szokott lenni.
2018. aug. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sehogy. Emberileg nullák, alkalmatlanok. Ne várj tőlük szeretetet, nem tudják, mi az. Egyik füleden be, a másikon ki, és amint el tudod tartani magad, költözz, és utána rájuk se nézz.
2018. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!