Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne javitani a...

Hogyan lehetne javitani a szüleimmel való kapcsolaton?

Figyelt kérdés
Úgy érzem sose jöttünk ki igazán,mintha két külön világ lennénk.Gyerekkoromban is inkább kritikát kaptam,mint elismerést és dicséretet vagy leginkább közönyösek voltak.Régebben jártam egy társaságba meg tőlem kb.14évvel idősebb házastárssal tartottam a kapcsolatot onnan és nagyon ellene voltak.Meg sem próbáltak megérteni végül akkora pszichikai nyomást vittem rám,hogy eltávolodtam a társaságtól és a házaspártól is.Pedig a házaspár-különösen a női tagja sokat segitett,meghallgatott,megértett,lelkileg támogatott mikor épp pályaválasztás előtt álltam.Utána,hogy mindez megmaradt,itthon is maradt minden a régiben,semmi sem változott.Ez kicsit olyan ne menj oda ahol,térj vissza a régi rendszerbe ami nem változik.Azóta eltelt jó néhány év és sajnos velük élek,kicsit most sikertelen vagyok a munkavállalás területén.De már gondolkodom rajta,hogy talán asemmibe is jobb lenne kilépni mint ebben maradni.Ráadásul függőségük is van.Nem bántanak,de nem is foglalkozunk egymással,sose igazán nem is foglalkoztunk és zavar,bánt ez a helyzet.Ha nem vagyok itthon máshol töltöm az időmet sokkal jobban érzem magam.Itthon meg elmegy az életkedvem mindentől,belső szenvedés,néha zaklatottság is van bennem.Nincs bennem béke.

2017. szept. 24. 22:04
 1/5 anonim válasza:
Próbáljatok közös programokat szervezni. De nem minden kapcsolatot lehet kijavítani szóval nem kell erőltetni ha nem megy. Azért szurkolok neked :D
2017. szept. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, azt már tapsztaltam,és nem csak erre a kapcsolatra vonatkozólag,hogy nem minden kapcsolatot lehet kijavitani.Nem minden emberrel lehet egyformán jól kijönni,jól elbeszélgetni.Úgy érzem valamin változatnom kellene mégis,függetlenedni-távolról lehet korrektebb lenne a kapcsolatunk.Addig meg valahogy megpróbálni a jót nézni és észervenni bennük.
2017. szept. 24. 22:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért nem mondod el a szüleimnek azt amit leírták?Lehet,hogy ők is ugyanezt gondolják rólad? Próbáld meg velük viccesen:Amikor segítesz az étkezéshez teríteni akkor hallhatóan jegyezd meg"Pincér!Kérek két örömteli mosolyt,meleg öleléssel,forró,emlékezetes szeretettel szervirozva".
2017. szept. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

A béke Istentől van, és lehet kérni belső békét, bölcsességet, reményt. Kell a segítség, nincs jobb támasz. Ha kérést intézel a Teremtőhöz és válaszol neked, a megtapasztalás erőt fog adni, hogy sikeres legyél.

Tanulmányozd a Bibliát, fordítsd javadra a benne lévő útmutatást, meglátod boldog leszel.

2017. szept. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mielőbb lelépni. Ha ritkábban találkoztok, lehet, jobb lesz a kapcsolatotok is.
2017. szept. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!