Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 éves vagyok szülő szabályoz...

16 éves vagyok szülő szabályozhatja, hogy hány napra mehetek el otthonról? (Egy hétre mennék el tudják, hogy nem szoktam inni meg a hasonlók de nem engednek el) Hány éves korig mondhatja meg a szülő, hogy hova mehetek el?

Figyelt kérdés

2018. aug. 4. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne, még jó hogy..


18

2018. aug. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Nyilván igen. Ez hulye kérdés. Elvileg 18véves korig. Gyakorlatilag később is, ha ott laksz velük.
2018. aug. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

"Gyakorlatilag később is, ha ott laksz velük."


Csakhogy gyakorlatilag már 16 évesen se akadályozhatja meg, csak mondhatja...


De kérdező, ha 16 évesen még nem tartasz ott agyilag, hogy meg tudd beszélni velük, akkor...

2018. aug. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos még akadályozhatják. Én 17 éves vagyok de egyedül még nem is engedtek el több napra. Pedig nem szoktam se bulizni se piálni se cigizni.
2018. aug. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszoló attól még mert téged csettintésre engednek el az nem azt jelenti, hogy másoknál is így van... lehet a te szüleid elengednek mindenhova, de másokat nem... Ez nem az agyi fejlettség kérdése
2018. aug. 4. 22:42
 6/12 anonim válasza:
82%
Bizony kedves hármas . Ha 20 évesen otthon lakik a gyermek, simán beleszólnak hogy hová megy mikor jön. Ez nem egy dátumtól függ.
2018. aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
18 éves korig.
2018. aug. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Szülőként: azt ugye tudod, hogy ha pl. az alatt a hét alatt bármit csinálsz, akkor a szülőt is felelősségre vonjàk? Pl. kollégám gyereke csak biciklizni ment el, véletlenül nekiment egy parkoló autónak. A térde és a hátsó lámpa bánta. Mentő, rendőr. Na és ki fizeti ki az okozott kàrt? Nem a 16 éves, hanem a szülő.

Ezért dönt ő arról, hogy te hova mehetsz.

2018. aug. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

18 éves korig, mert addig Ö fwlel érted és.minden fxságodért, és ö viszi el a pénzbeli balhét is.


Svájcban pl pár tini ugy döntött, jo poén átrohanni a vonat elött a sineken.

Sajnos túlélték, cserébe 8000 chf-ra büntették mindegyikük szüleit.


18 áves korod után nem mondhatja meg, de eltartania sem kell :)

2018. aug. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, kiskorú vagy, felelősséggel tartoznak érted.
2018. aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!