Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lakásból való kijelentés...

Lakásból való kijelentés ilyen esetben lehetséges?

Figyelt kérdés

Édesanyám nevén van a ház. Viszont a testvéremnek ide szól az állandó lakcíme.

Évek óta rengeteg sok problémát okoz nekünk (lelkileg és anyagilag is). Elmúlt már 18 éves, van állandó munkahelye.

Anyum már volt az okmányirodán, hogy lehetséges-e kijelenteni a házból a testvéremet. Annyit mondtak, hogyha fél évig nem tartózkodik itt (és ezt bizonyítani is tudjuk) akkor lehetséges a kijelentés.

Más mód lenne-e?

Szeretjük őt, de tönkre teszi az életünket.



2017. okt. 16. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Milyen problémát okoz azzal, hogy oda van bejelentve?


Egyébként én vele beszélnék anyukád helyében, ha nem otthon lakik, akkor jelentkezzen át máshová. Így mindenkinek ingyenes a buli, elvileg ha ti jelentitek ki, akkor nektek fizetni kell érte.

2017. okt. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

mi a gond azzal, hogy papíron nálatok lakik?

Öcsém pesten dolgozik, de még mindig az otthoni címe az állandó, ideiglenese nincs is..

én csak városon belül költöztem, de ha a főbérlőm nem engedte volna, hogy bejelentsem magam állandóra, akkor maradt volna a családi ház és csak az ideiglenest kérem az albira..

2017. okt. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Ha elmúlt 18, akkor a ház tulajdonosa bemegy a kormányablakba (területileg illetékes, igazoló okmányokkal) és közli h ez a személy nem lalik ott. Ő a tulaj, ő dönti el h ki tartózkodhat a házban.

A lényege ennek az, ha odamegy és ti nem akarjátok, a rendőrséget is kilehet hívni.

Menjetek be mégegyszer a hivatalba!

Mégis mivel lehetne bizonyítani? Erre mit mondtak mert kíváncsi vagyok.

2017. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
#3 Általában tanúskodást szoktak kérni (büntetőjogi felelősségem... stb.), ha többen élnek ott, akkor tőlük, ha egyedül él a tulaj, akkor szomszédoktól. Pont emiatt problémás, szomszédok nyilván nem akarnak belefolyni semmibe...
2017. okt. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi valaszokat.

A probléma az, hogy semmilyen módon nem tudjuk elérni, hogy ne tartózkodjon itthon. Haza jár, nem is akar kijelentkezni innen.

Amikor itthon van csak bajt okoz.

A hivatalban azt mondták, hogy ha fél évig nem tartózkodik itthon akkor lehet kijelenteni.Ezt tanúkkal is bizonyítani kell. De ő viszont haza jár.

Így milyen lehetőség van a kijelentésére?

Anyum és én is beszéltünk már vele rengetegszer, de semmit sem használ.

2017. okt. 17. 16:20
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Akkor lehet ezt hivatalnoka válogatja....

Anyósomnál él a másik fia, és az ő gyerekei is. Részegen (nem először) akkora perpatvart rendezett h anyós ráhívta a rendőröket.

Ők javasolták azt h gond nélkül kilehet jelenteni őt a házból. Mivel már a gyerekek is nagykorúak, nincs gond, hisz már ott laknak ahol akarnak (tehát ők maradtak)

Anyós elment a kormányablakba, közölte h ilyen nevű személy nem lakik ott és ennyi. Még csak nem is kérdeztek semmit...


És ha volt albérlőt akarsz kijelenteni? Azt mivel/kive igazolod h már nincs ott?

Érdekes ez a magyar bürokrácia

2017. okt. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. okt. 17. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!