Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni ilyenkor?...

Mit lehet tenni ilyenkor? Szerintetek sikerülhet neki?

Figyelt kérdés
Anyám ki akar rakni itthonról. Már egy ideje folyik a veszekedés, hogy költözzek el. Kicsi a lakásunk és egyéb problémák is vannak. Elment, hogy kényszer kijelentsen és azt is mondta, hogy rendőrt fog hívni, hogy kirakjon.

2013. aug. 9. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

hány éves vagy?


elvileg van rá lehetőség, gyakorlatilag nincs, amin én is megdöbbentem, adóhatóság embere magyarázta el, hogy akkor sem vagy köteles elmenni, ha kijelentenek, mert a rendőrök nem vihetnek el, ha nincs hova menned onnan, elvileg nem lehet hajléktalanná tenni (ez azért megdöbbentő, mert ha nincs bejelentve a lakásba pl az albérlő, akkor sem rakhatod ki, csak akkor ha jogilag más tulajdonába kerül az ingatlan,stb... nagyon bonyolult dolog ez, trükközve lehet kijátszani)

nem lenne jobb egy ilyen otthonból elköltözni amúgy?

2013. aug. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha kijelentette a lakásból,akkor bár a rendőrök nem tessékelik ki,viszont amint elmegy csak a boltig,a szülő kicserélheti a zárat,és már nem köteles visszaengedni.
2013. aug. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

25 éves vagyok. Munkát keresek, ezért is volt gond, hogy most nem tudtam a teljes rám eső rezsi költséget kifizetni.

Jobb lenne és el is fogok költözni, de még egy ideig úgy érzem, hogy szükségem lenne a szülői támogatásra. Így reménytelennek érzek mindent.

Itt lakik a húgom is, ő is rengeteget veszekszik anyámmal, ezt nehéz már elviselni, hogy lassan már minden nap nap veszekedések vannak.

2013. aug. 9. 11:00
 4/12 A kérdező kommentje:
A zárcserére én is gondoltam, de ezek szerint jogilag nem rakhat ki, amíg itthon vagyok.
2013. aug. 9. 11:00
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Amig otthon,addig nem.

De az nem hosszutávú megoldás,hisz pl enni adni nem köteles,le kell menned a boltba,máris nem köteles visszaengedni.

2013. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Élhetsz viszont a lelki terror törvényes eszközeivel is.
2013. aug. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Lelki terror alatt mit értesz?
2013. aug. 9. 12:01
 8/12 anonim ***** válasza:

A törvényes lelki terror alatt olyasmit

hogy apró bosszuságokat okozol neki folyamatosan

amivel el lesz foglalva s nem te leszel az első számu célponja.

csak ne te legyél a gyanus.

pl. bekened a kilincset kivülről kormos zsirral...

2013. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

leragasztod a kukucskáló nyilást.


(kilincs bekenés esetén elöbb a szomszédét)

nem is baj ha több szomszédé is le van ragasztva nem csak a tietek

2013. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25 évesen anyáddal laksz, szerintem ez elég gáz. Én elköltöznék a helyedbe albérletbe ha máshova nem lehet.
2013. aug. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!