Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nem tart semmire, és...

Anyukám nem tart semmire, és nem szeret. Nem tudom feldolgozni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egyetemre járok, így nem otthon élek. Egy olyan szakon tanulok, amit a szüleim nem helyesetek anno...

Pár napja anyukám azt mondta, hogy szerinte nem vagyok életre való, hülye vagyok, és hogy nézzek körbe, mindenki többre vitte nálam...pedig van nyelvvizsgám, 4,3as átlagom van az egyetemen...magamnak intézek mindent..

Egész életemben ezt csinálta...ha 2. lettem egy országos versenyen, akkor lesütötte a szemét, és azt mondta, hogy lehetne jobb is.

Ameddig otthon éltem, minden nap a szememre hányta, hogy senki vagyok, és semmire sem vagyok jó.

A helyzet apámmal sem jobb, "kedvenc" mondatom tőle a "bárcsak inkább kutyát vettem volna"

Sosem tudtam velük semmiről sem beszélni, se az örömömről, se a bánatomról...a puszta létem zavarja őket :(

Minden egyes fillért felhoznak, amit rámköltenek. Tudom, hogy a kollégium és a kaja drága, és hálás vagyok amiért fizetik, de nagyon rosszul esik, hogy otthon mindig azt hallgatom (és mindig is hallgattam), hogy milyen sokba kerülök, nem éri meg..


Létezik, hogy egy anya nem szereti a gyerekét? Ha igen, akkor miért vállal gyereket? Vagy ha nem akarja fizetni a költségeket, akkor miért? (Anyagilag meg tudják engedni maguknak, hogy máshol tanuljak)

Nem tudom elfogadni a helyzetet, nagyon rosszul érzem magam, amiért csak egy hatalmas csalódás vagyok nekik.

Hogyan segíthetnék magamon?



2018. aug. 5. 19:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológust keress! Segít feldolgozni.


A szüleidnek is megvan a maguk baja és neked is. A sajátoddal neked kell foglalkoznod. Az ő viselkedésük nem a te felelősséged. De hogy mennyire gyötröd magad emiatt, az igen.

2018. aug. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Sajnállak, mert kb. ebben a cipőben jártam.

Vannak ilyen szülők, később jobb lesz, hidd el!

Nem velük, hanem majd mások értékelni fognak, mert szorgalmas vagy.

Sz.ard le őket, könnyű mondani, nehéz megtenni, tudom, de ez az egyetlen megoldás.

2018. aug. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Jó nagy pofon kéne az ilyen szülőnek!


Költözz el!Tartsd el magad! Nekem se fizették a tanulmányaim,mégis egyedül megcsináltam,akar kérdése, állj a saját lábadra,ne akarj megfelelni nekik.


Viszont a helyedben én többé nem tartanám velük a kapcsolatot, hisz egy életre hazavágták az önbecsülésed,önbizalmad.

2018. aug. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Tanulom magam csatornán Youtube-on Atis említett ilyen szülőtípust. Az agresszort. Nézd meg a videót és olvasd el a könyvet is
2018. szept. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!