Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt olyan veletek gyerekkorot...

Volt olyan veletek gyerekkorotokban, hogy anyukátok szinte fájdalomhatárig szorította a kezeteket, miközben mentetek az utcán?

Figyelt kérdés
Nekem egy-egy ilyen szorítással jelezte, hogy "köszönj nekem a szembejövő néninek, mert különben engem fog kipletykálni, hogy nem nevellek."

2018. aug. 9. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Nem. Soha nem bántalmaztak vagy apportíroztak még ilyen rejtett módon sem, azért meg pláne nem, hogy mit gondolnak vadidegenek.


Soha nem tennék ilyet a gyerekemmel. Úgy élünk, hogy azzal nem vagyunk terhére másoknak, és nem szagünk törvényt. Az, hogy idegenek mit gondolnak nem érdekes, irreleváns, leszarom, az ő bajuk. Számunkra csak a család tagjainak jól-léte számít.

2018. aug. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem, sose csinált ilyet, és én se leszek ilyen, az tuti, mert már most hülyét kapok azoktól, akiknek fontosabb, hogy "juj, mit mondanak mások", mint a szeretteik nyugalma és jóléte.
2018. aug. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Ilyenre konkrétan nem emlékszem, viszont ez a magatartás (mit fognak rólam gondolni a többiek? az én szégyenem, hogy ilyen vagy....) nagyon is megvolt bennük. Egyetlen egyszer sem álltak ki mellettem ilyen szempontból :/
2018. aug. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Én a gyerekemét is csak dackorszakban, mikor minden pillanatban kitépte volna magát a kezemből, ami egy forgalmas út mellett nem jó ötlet.

2018. aug. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

Nem.


Pontosabban nem emlékszem ilyenre.

Szerintem totál beteges dolog, ha valaki felnőttként (vagy akár tinédzserként) még ilyen, sok évvel ezelőtti apróságokon kattog.

Kérdező, felőlem egy életen át is őrizgethetsz minden pitiáner sérelmet szüleidtől, másoktól. Ez kizárólag a te életedet, és akik veled együtt laknak, azokét fogja tönkre tenni. Engedd el a sérelmeket (legalább az ilyen régi és apró dolgokat), ha könnyebb és boldogabb életre vágysz.

2018. aug. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem, viszont jelezte a kezével pici szorítással, hogy köszönjek, de ez nem volt fájdalmas vagy bántó, egyáltalán nem rossz emlék.

Köszónni meg nem azért köszönünk mert mit gondolnak mások...engem irritál mikor hangosan mondja az anyuka, hogy köszönj szépen a néninek meg, na hogy kell köszönni...ez a finom jelzés pont elég volt és nem is tudta senki.

2018. aug. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem, föleg nem ilyenért...

De én ma nagyon megszoritottam a lányom kezét mikor aczebrán táncolgatni akart

2018. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó én is így vagyok a lányommal,úgy szorítom a kezét ha átmegyünk az úton hogy még véletlenül se tudja kitépni a kezét.
2018. aug. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Apámról nincs sok emlékem, de az tisztán megvan, hogy fájdalmasan szorította a kezem és olyan gyorsan ment, hogy alig tudtam tartani a lépést. Ha kértem, hogy lassabban, akkor azt mondta, ennél már nem lehet lassabban menni. :-/
2018. aug. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:
61%
Nem, ugyanis nem engedtem hogy a kezemet fogja. Engem a tekintetével és a fejével irányított, pl. ha valaki hozzám szólt az utcán, rá kellett néznem anyámra és ha igent intett akkor válaszolhattam, ha nemet akkor nem.
2018. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!