Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az alábbi esetben felmerülne...

Az alábbi esetben felmerülne bennetek, hogy talán örökbe fogadtak?

Figyelt kérdés

Kb. 14éves korom körül történt, hogy a személyi számomra egy teljesen más személyt adott ki a rendszer. Más város, más név. Mondjuk ez egész rövid idő alatt el lett rendezve.

Felnőtt koromban pedig egy veszekedés alkalmával valami olyat mondtam, szégyellem, hogy te vagy az apám, mire ő: Mi van ha nem is én vagyok az?

Viszont külsőre nagyon hasonlítok rá.

A külső hasonlóság alapján fel sem merülne az örökbefogadás, viszont a másik kettő miatt itt lebeg a kérdőjel.

Ti mire gondolnátok?

Nem tudom milyen esetekben fordulhat elő, hogy a személyi számra más személyt ad ki a rendszer...



2018. aug. 9. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem merülne fel.
2018. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem valami hiba miatt adott ki mást személyt, de ennek mi köze ahhoz hogy örökbe fogadtak?
2018. aug. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
Örökbefogadáskor nem változik a személyi szám.
2018. aug. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Az ideges emberek sokszor mondanak olyat, amit nem gondolnak komolyan...

Emellett volt egy baki...


Azonban külsőre meg nagyon hasonlítotok. Ami brutálisan erős érv...

Na melyik a hihetőbb?

2018. aug. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Inkább arra gondolnék, hogy anyám körül volt még valaki akkortájt, amikor megfogantam, ezért apám nem 100%-ig biztos benne. De a külső hasonlóság megnyugtatna, szóval nem örökbefogadásra gondolnék, hanem némi hűtlenségre.
2018. aug. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 15 éves koromban derült ki (akkoriban jött be frissebb digitális rendszer, gondolom én), hogy a taj számom nem az enyém; hanem teljesen más emberé. A dokinál dobta ki a rendszer véletlenül, mikor mentem betegen.

Ettől még nem lettem zuggyerek, csak egy ügyintéző hibázott a születésem után. :)


Apáddal kapcsolatban arra tudok gondolni, hogy megcsalás gyanúja lehetett korábban, nem az örökbefogadásra. Kérdezz rá, ha ennyire zavar, hogy miért mondta, de ne láss rémeket.

2018. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán ez a "szégyellem, hogy te vagy az apám" beszólás annyira rosszul eshetett neki, hogy hasonlóan bántó dolgot akart mondani.
2018. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem merülne föl.


Viszont a te gondolataid mélyén az van, hogy rossz a viszonyod szüleiddel (de minimum apukáddal) és tudat alatt nem akarsz hozzá tartozni. Kvázi meg akarod tagadni, és ezért vannak ilyen gondolataid. Ezért hozol elő ilyen abszurd érveket a külső hasonlóság ellenére. A másik, hogy nagyon vágynál egy téged szerető és elfogadó apára, és azt gondolod, hogy a tiéd nem az igazi, ezért nem szeret úgy, ahogyan te vágynál rá.

Az ilyen gondolatok kamaszkorban megesnek. Ha veled felnőttkorban esik meg, lehet, hogy szakember segítségével kéne rendbe raknod apukáddal kapcsolatos érzelmeidet.

2018. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!