Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell így viselkedni egy...

Miért kell így viselkedni egy felnőtt gyerekkel?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy még itthon lakom, viszont már 26 éves elmúltam, ez még pár évig így lesz mert nem szeretnék nagy hitelbe kerülni és elkapkodni a dolgot, ezzel nincs is különösebb baj mert a szüleim olyan formában segítenek hogy nem kérnek el jelentős összeget, hanem 10-20e ft-al kiegészítem a konyhát, illetve a cafeteria is ide köthető.


Az ingatlan árak köszönhetően a családtámogatásnak, olyan irreálisra nőttek, hogy a városomban a kifejezetten rossz élhetetlen környékeken kívül, minden máshol egy régi szovjet panellakást is 8 millióért adnak, a miénk is ennyit ér.


Mivel én gyerekkoromban is panelban nőttem fel, és most is ilyenben lakunk, magamnak már nem vennék lakást(egyéb megoldások miatt is) hanem egy 3 szobás házat, árakat tekintve nem is kerül sokkal többe és nem a seggembe vannak a szomszédok, akikkel volt már probléma az évek során.


Anyu rám bízza a döntést, Ő koromnak megfelelően kezel, viszont fater nagyon nem úgy áll hozzám mint egy 26 éveshez, ha lakásról lenne szó segítene meg minden pénzzel és idő ráfordítással is, de ha 10x elmondom neki az elképzelésemet, akkor azzal támad hogy segítség nélkül oldjam meg én, rá ne számítsak, pedig nem is olyanokat néztem amin új tetőtől kezdve mindent újítani kell.


Nem is értem az egészet már, mitől lenne neki jobb ha egy régi lakásba besegítene, hol ott ha lenne családom valamikor, akkor ugyanúgy eladnám és kertes házba mennénk.

Úgy érzem, ezzel kapcsolatban sok vitánk lesz még, pedig egyszer nekem is el kell indulnom a saját utamon.


2018. aug. 9. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha ő ad pénzt, akkor beleszólhat.

Nem kell elfogadni és kész.

26 vagy, ha havi 10-et adsz haza, akkor elég gyorsan összejön, főleg ott ahol 8milla egy panel, itt pesten az 20.

2018. aug. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

26 éves vagy... nyilván a töke kivan apádnak, hogy 26 éves dolgozó fiát/lányát el kell tartania, mert neki derogál 10-20 ezernél többet leadnia.


Az megvan, hogy a rezsi és a kajád 40-50 rongy/hó legalább?

2018. aug. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Mennyi az a háromszobás? 12? Ha azt írod, nem több mint egy panel.

Miért kell rögtön 3szobás? És ha nem ott fogsz majd élni? Vegyél egy kicsit, magad felújítod, kifizeted, eladod és veszel majd nagyobbat.

2018. aug. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2

Itt nem erről van szó, sose mondta hogy ad bármennyi pénzt csak költözzek el minél hamarabb, saját maga mondta hogy dolgozok, rakjam félre, és majd ha lesz lehetőség akkor külön megyek, itt nem az eltartásról beszélünk, amikor családi pótlékból is ugyanúgy meg volt a kaja, most még anyagilag több is jut konyhára, ráadásul új hűtő, gáztűzhely is 3 fizetésből lett véve, így nem terhelt kifejezetten senkit a dolog.

2018. aug. 9. 15:34
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Nyugi, ez sajnos ilyen. Párom most vett egy kertes házat, az apja ilyenek miatt leordítja kb a fejem, hogy a hálószobánkra szerintem elég a 75centi széles ajtó, de szerinte 90 kell. És nekem ő nem az apám.. "senkim".. mégis így viselkedik. Párom haza is zavarta a házból.
2018. aug. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Erre az oldalra kár ilyen kérdést kiírni.... Rájöhettél volna már rég.


Gyűjts össze annyi pénzt, hogy a saját lábadra állj és ne szorulj segítségre. Ha ennek ellenére is beleakar szólni akkor így járt. Egy idős embert meg se próbálj jobb belátásra bírni.

2018. aug. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Akkor mi a kérdés?

Gyűjtesz, elköltözöl és kész.

2018. aug. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Bizony lesz vitád, nem is kevés!


"edig egyszer nekem is el kell indulnom a saját utamon."


El. El kell indulnod, de nem anyuci-apuci vérré keresett pénzével, ami jelenleg nincs. Csak úgy tudsz elindulni a saját utadon, ha MEGTANULOD rá megkeresni a pénzt.


26 évesen még csak egyedül sem laktál, otthon vagy, ki van fényesítve a popód, amit meg beleadsz, az kb. a nullával vetekszik.


HA TE valóban önállóan élnél, és keresnéd meg a magadra valót, és tartanád el magad, az nem ennyi lenne...


26 évesen akinek tojáshéj az alfelén még semmit sem élt, otthon tengődik, először költözz el, és tartsd el magadat!


Ha ez már megy, akkor lehet tovább álmodozni...


Nem egy 3 szobás házzal kell kezdeni, ami még negyven éves körökben is irreális elképzelés, ha csak nem áll össze valaki egy kannal, és ketten együtt belevágtok hitelbe...


Szóval: szállj le a földre, és először kicsivel kezdd.


Eltartani magadat, ha ez megy, jöhet a következő lépés.


Az élet arról szól, hogy nem lehet mindig anyucira és apuci bukszájára számítani!

Valakinek ez már megy 19 évesen, valakinek soha...... Úgy néz ki, te ez utóbbiba fogsz tartozni...

2018. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a kérdező mennyit ad be otthon a közös kasszába nem a "ti", nem a válaszolók dolga, hanem egyedül a kérdező és a családja megbeszélésén múlik. Én is otthon lakok és még kb. 28 éves koromig így is lesz és egy fillért sem fogadnak el tőlem a szüleim, de ettől függetlenül egyenrangú félként, felnőttként kezelnek és eszükben sem jut parancsolgatni, irányítani vagy beleszólni a dolgaimba. Tudják, hogy már nem 5 éves vagyok.... Attól, hogy valaki otthon él felnőttként egy értelmes és normális szülőnek még fel kell érnie ésszel, hogy nem az ő "icikepicike babucija", akit lehet csicskáztatni és irányítani, hanem egy különálló, érző, gondolkodó lény, akinek van saját véleménye, gondolata. Ez a véleményem a szituációról. Mindenesetre apukádnak joga van eldönteni, hogy mire ad pénzt és miben támogat, illetve miben nem, szóval ezzel sok mindent nem tudsz tenni. Próbáld meg felvázolni neki a gondolataidat, terveidet és előbb-utóbb hátha sikerül meggyőznöd. Én úgy gondolom, hogy más módszer nincsen.
2018. aug. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

És ha 10 év múlva lesz nőd, akkor addig futkosol a házban egyedül? És ha párodnak lesz lakása és ott akar élni?

Vegyél egy kicsit, legyél tisztában az árakkal, számlákkal...

2018. aug. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!