Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan vagyok kiakadva...

Jogosan vagyok kiakadva apukámra? Elfogadnátok ezek után bármit?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, apukámnak azóta volt egy felesége, akivel elváltak és most van egy új. Apukám lakása még évekkel ezelőtt az én nevemre került, azért, hogy a volt felesége a váláskor ne tudja tőle elvenni, most kimegy külföldre dolgozni évekig én meg abban a városban járok egyetemre, ahol a lakás van. Megkértem adjon egy kulcsot, hogy néha felmehessek oda tanulni, mert közelebb van az egyetemhez, mint ahol lakom másrészt otthon sokan vagyunk és nehéz tanulni így. Először igent mondott aztán pár héttel később közölte, hogy nem mert neki nincs más lakása ez legyen csak az övé és csak akkor mehetek oda, ha ő ott van valamint a vadiúj felesége többször fog hazajárni külföldről, ő is oda fog menni a lakásba és nem akarja, hogy konfliktus legyen abból hogy ott vagyok esetleg én is...(ezt nem is értem, mert jóban vagyok a feleségével, semmi bajom vele, eddig azt hittem neki se velem). Erre eléggé kiakadtam és a fejéhez vágtam valami csúnyát, mire ő mondta, hogy öltözzek és menjek, hálátlan vagyok pedig ő kitartott mellettem annak ellenére, hogy anya elvett tőle, és ezek után át fogja gondolni mennyire tánogat engem. Tényleg ennyire gáz hogy kértem egy kulcsot?
2018. aug. 9. 23:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%

Őszintén? Ha apuka ezek után nekiáll szívózni, hogy nem áll szóba veled meg megvonja a támogatást meg tudom is én, merthogy milyen hálátlan vagy, akkor hívnék egy lakatost, lecserélném a zárat a lakáson, és jelezném egy hivatalos levélben apukának, hogy mikor viheti el a dolgait a LAKÁSOMBÓL.

Én nem vagyok a szülői gyűlölködés híve, szintén elvált szülők gyerekeként tudom, mennyire nehéz lavírozni, de ha ő szívózni akar, akkor bizony te nagyobbat tudsz ütni...

2018. aug. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
18%

10-es, a haszonélvezeti jog azt jelenti, hogy a hasznélvező nélkül SEMMIT nem tehet a lakással!


El nem adhatja, ki nem adhatja, stb. át sem alakíttathatja, semmi.

2018. aug. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 kovpet ***** válasza:
89%
# 12: De, eladhatja.
2018. aug. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Csak a haszonélvezeti jog megmaradásával lehet eladni - azaz az új tulajra nézve is kötelezö a haszonélvezeti jog. Ezért épeszü ember nem vesz meg ilyen lakást, mert úgysem tudja használni, amíg a haszonélvezö él.

A haszonélvezeti jogot meg csak akkor lehet pénzben megváltani, ha ebbe a haszonélvezö beleegyezik, akarata ellenére nem.

2018. aug. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Apád már csak azért is lehetne megértőbb, mert azzal, hogy egy lakásod van, ennek hátrányait is viselned kell (pl. koleszt már nem kapsz abban a városban, de az első lakásvásárlók kedvezményétől is elesel).
2018. aug. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!