Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy Budapestre költözzünk?

Figyelt kérdés
Itt vidéken semmi nincs, semmit nem lehet csinálni.
2018. aug. 11. 16:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
Na, vajon hány éves lehet a kérdező? 14-15?
2018. aug. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy. Egy kistelepülésről Budapestre költözés felér egy teljes anyagi csőddel. Aránytalanul magasak az ingatlanárak, az otthoni házatok áráért itt egy 1,5 szobás lepusztult panellakást sem tudnátok venni. Azonkívül munkát is kellene találni, neked sulit stb. Meg kell várnod a nagykorúságot, egy fiatal könnyebben mozdul, nem köti annyi minden.
2018. aug. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
25%
Próbáld meg érvekkel meggyőzni őket, készíts pro és contra listát. Ha mégsem sikerül, nem tudsz mit csinálni, akkor maradtok ott.
2018. aug. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%

Csinalhat 10 oldalas pro listat is.

Nincs az a szulo aki egy kamaszhiszti miatt elkoltozik. Foleg ha sajat lakasuk van meg inkabb.

Videken semmi nincs... Jaj egyem a lelked. Talan uberhiper mozik meg drogos bulikbol van kevesebb, de aki videken nem talalja fel magat, az Budapesten se lesz okosabb.

2018. aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%
Nézd meg, mennyiért kelne el az ingatlanotok, szorozd be hárommal-néggyel, annyi lesz a Pesti lakás ára. Valahonnan szerezd meg rá a pénzt, vagy hajszold a szüleidet hitelbe, de aztán ne sírj ájfónért, meg új ruhákért, bulira pénzt ne is várj, tehát Pesten azon kívül, hogy elmész sétálni, pénz nélkül nemigen fogsz tudni mit kezdeni. Esetleg kiállhatsz a Nyugatiba dzsesszelni, pár forintot dobnak neked.
2018. aug. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Ugye vágod, hogy nem olyan könnyű csak úgy költözgetni, kell hozzá egy jó kis kezdőtőke már akkor is ha csak albiba mennél. Arról nem is beszélve, hogyha a család a mostani helyen akar maradni eszükbe sem lesz a kedvedért költözgetni.


Majd leérettségizel és jelentkezel pestre egyetemre. Kollégium, szobabérlés és élhetsz pesten.

2018. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
81%
Azért ez nem így megy. Az én vidéki lakásom speciel kábé 8 milliót ér, pedig nem élek annyira rossz helyen, Fejér megye, város . Ebből mit kaphatnék Budapesten mégis? Ha bérelni kell az szintén horror, ha ezt kiadnám albérletbe is max. 35+ rezsiért lehetne, tehát nem segítene a fővárosi bérleti díjamba túl sokat. Az meg nyilván nem opció, hogy eladom és felélem az árát, örülök, hogy végre tehermentes. Én eredetileg budapesti vagyok, kisiskolás koromban költöztünk szüleim munkahelye miatt ide. Én is ott jártam később főiskolára és utána is maradtam még jópár évig, de lakást venni nem tudtam volna egymagam, így itt kezdtem én is önálló életet. Nem mondom, hogy nem lenne jobb, de munkám itt is van és nem tudnék lakást venni, ez meg semmire nem elég, arról meg szó nem lehet, hogy újabb lakáshitelbe verjem magam. Az is nagy szó már nekem, hogy ez az enyém, egyedül teremtettem elő, most már hitelmentes, ha vissza szeretnék költözni Pestre, az megint anyagi csőd lenne, így meg egy óra busszal, kevesebb kocsival. Nekik is hasonlóan megélhetési/anyagi érveik lehetnek elsősorban, nem úgy van az, hogy durrbelebumm és költözik az ember. Te kezdhetsz majd ott önálló életet, ha megteremted magadnak a feltételeit, ne a szüleidtől várd, hogy a szádba repüljön a sült galamb és miattad kezdjenek mindent majdnem nulláról, azt megteheted te magad is, még előtted az élet.
2018. aug. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
63%
Bírom ezeket a kis nyikhajokat, szerintük Budapesten kolbászból van a kerítés, minden nap karnevál van, és minden éjjel virradatig megy a buli a legutolsó romkocsmában is. És persze apu-anyu hagyja fel az eddigi életét, hagyjanak ott családot, barátokat, rokonokat, munkahelyet, házat, mert a pistike nem akar vidéki lenni, ő fővárosi akar lenni... Vicc.
2018. aug. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
75%

Majd TE felköltözöl, ha akarsz és lesz pénzed.


Ha szerinted annyira jó Bp-n élni, hát tessék. Megsúgom: tömeg van, kosz, mocsok, az agglomerációba pedig sokszor lehetetlen kijutni éjszaka, mert busz sem jár mindenhová.


Én Bp külvárosában éltem, csak 4 órát bxtam el a reggeli-esti utazással.

2018. aug. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
89%

Vidéken nőttem fel, a vidék alatt itt a kicsi falut értem, és száz százalékig megértem a kérdezőt, hogy menni akar. Ugyanis vidéken nem csak drogos bulik meg tömeg nincs, hanem

- normális orvosi ellátás

- jó minőségű oktatás (max. a nagyvárosokban...)

- tömegközlekedés

- munkahely (honnan tudjátok, hogy nem akar nyaranta dolgozni? Én akartam volna, de nem volt hol)

- fiatalok, akikkel barátkozhatna

- sportcsapatok, ahová csatlakozhatna

- bolt

- ATM

- kedved élni.

Kérdező, ha vagy olyan mázlista, hogy legalább napszámosnak felvesznek valahová, akkor gyűjthetsz pénzt, hogy felköltözz belőle, ha leérettségiztél. De iszonyat drága lesz, én szóltam.

2018. aug. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!