Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek lehet benne...

Szerintetek lehet benne igazság, hogy a nem kívánt gyerekek általában elég nagy hátrányból indulnak az életben?

Figyelt kérdés
Már talán akkor is, ha csak az egyik szülő nem akarta?

2018. aug. 11. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
szerintem lehet benne valami igazság
2018. aug. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Biztos van benne valami, talán nem olyan támogató a családi háttér. Lehet, anyagilag sem voltak felkészülve. De a gyerekek jelentős része így születik, aztán mégis csak felnő valahogy.
2018. aug. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Igen.


Aztán van az, hogy egy ember a fejébe veszi, hogy amásik ember gyereke nem kívánt volt, fennen hangoztatja, miközben a gyerek anyjának írásos bizonyítéka van, hogy a férfi könyörög tőle egy gyermekért.

2018. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
3+ Szóval a "nem" kívánt gyerök, az mégis kívánt volt, és ott a nő döntött, hogy mi legyen a jövő.
2018. aug. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

A nem kívánt terhességnél, és gyermekeknél az adott szülő egyik jellegzetes mondata az ami leleplezi, hogy kívánt vagy nem kívánt gyerek az illető, ez pedig:


Bár csak egyetlen gyereket se szültem volna, mert megbántam azt a pillanatot is.

2018. aug. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
*fennen hangoztatja ismeretségi körébe, és a net anonim világába
2018. aug. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként a kérdésedhez még annyi:


A kierőszakolt gyerekek mindegyike: nem kívánt gyereknek minősűl, és kivétel nélkül benne van a keserűség, felnőtttként meg esélyes a depresszió, önutálat, magány, kissebbrendűségi érzés.


És ugyan ebbe a kategóriába tartoznak azok a gyermekek, akiknek az édesanyjába a terhesség alatt, egyetlen egyszer is felmerült az abortusz.

2018. aug. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyám részéről nem kívánt gyerek voltam. Egy nap sem lenne elég, hogy felsoroljam mennyi mocskot kaptam tőle. Igen, hátrányból indul az életben egy ilyen gyerek.
2018. aug. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom.


Nagymamám nem kívánt gyerek volt.

Állandóan ment a megkülönböztetés, mindig a nővére volt a jobb, a dédi szinte mindig az ő véleményére adott...


De a dédszülők mégis mindent megtettek, hogy a gyerekek felnőjenek.

Vályogházat építettek a semmiből, nagyon szegények voltak, de mindig volt valami az asztalon.


A nagyi pedig az állandó hasonlítgatás/lenézés miatt (ami nem csak a családban érte), rendkívül kitartó, szívós, maximalista és dolgos lett.


Ennek köszönhető az, hogy azóta mindhárom lánya megél, korrekt körülmények között.


Ha nem lett volna így nevelve, valószínűleg nem tört volna ki a falusi életből, most is vidéki zsellérek lennénk.


Kicsit érdekesen hanfzhat, de a mamám mondta el ezt így, nem át én fejemből pattant ki..

2018. aug. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy igaz!

Startból rossz az egesz , ami mindenre rányomja a bélyegét

Keves szeretet, elfogadas, törödes, kevesebb anyagi raforditas, kevesebb lehetösegek , beszükülés ( kulönórak , sport penzbe kerulhet)

Az ilyen gyerekek szó szerint csak enni kapnak es abból sem a legjobb minöseget

Fekete baranyok lesznek , minden rosszat ravetitenek , minden az ö hibajuk

Ezt a hatranyt ledolgozni szinte lehetetlen

Gyakori , hogy tovabbadjak a következö generaciónak

2018. aug. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!