Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek lehet benne...

Szerintetek lehet benne igazság, hogy a nem kívánt gyerekek általában elég nagy hátrányból indulnak az életben?

Figyelt kérdés
Már talán akkor is, ha csak az egyik szülő nem akarta?

2018. aug. 11. 17:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem azon dolgozik hogy kitörjön , hanem hibakat keresi magában
2018. aug. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%
Az én fiam is "csak becsúszott" 25 éve. Mégis a szemünk fénye lett, megadtunk neki mindent, kocsit, lakást, tanulási lehetőséget, stb. Soha nem is gondoltunk ara, hogy ő csak "úgy" jött....
2018. aug. 12. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
29%
* arra
2018. aug. 12. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
8., 10., 13. válaszokat tapasztaltam inkább. Anyám szinte élete végéig bármilyen beszélgetésbe bele tudta szőni "az a boldog, akinek egy sincs", meg ha lehetett volna elvetetni, máshogy alakul az élete. Soha nem éreztem a szeretetet, inkább olyan bosszú-féleséget. Ha az ő élete vacak lett, nehogy az enyém jó legyen. Nem oda íratott be továbbtanulni, ahova szerettem volna. Szinte kitűnő tanuló voltam, felvételi nélkül mehettem volna gimnáziumba. Azt mondta ő nem tart még 4 évig
2018. aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.


Ismerek olyan párt, ahol véletlenül jött a baba, de már mindketten felnőttek voltak, volt állandó állásuk, a kapcsolatunkban is nagyon összepasszolnak, és feltétel nélkül szeretik a gyereküket, és megadnak neki mindent, amit tudnak, és lélekben felkészültek a gyerekvállalásra, mire odakerültek.


Én tervezett gyerek voltam, csak a szüleim azzal nem számoltak, hogy a gyerekvállalás nem annyira zökkenőmentes, úgyhogy gyakorlatilag úgy voltam kezelve, mint egy nem kívánt gyerek.


És igen, baromi nagy hátrányból indulnak. A nem kívánt gyerek azt tanulja meg elég hamar, hogy őt nem lehet szeretni, nincs biztatva, próbálja elérni, hogy a szülei megváltoztassák a véleményüket, de gyerekként nem tudja, hogy ez nem rajta múlik. Ezért magára vesz dolgokat, kialakul benne egy olyan kép, hogy ő nem szerethető, kevésbé lesz magabiztos, ez pedig alapból visszaszorítja az élet csomó területén (barátkozás, ismerkedés, kapcsolatok, érdekérvényesítés, lehetőségekkel élés, új dolgok kipróbálása), és mentális betegségekre is fogékonyabb.

2018. aug. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!