Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korig szólhat bele...

Hány éves korig szólhat bele a szülő abba, hogy hol legyen nappal, illetve hol aludjon a gyerek?

Figyelt kérdés
2018. aug. 12. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
18
2018. aug. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ahj
2018. aug. 12. 21:01
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
míg otthon lakik
2018. aug. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Hivatalosan 18.


Csak ciki van, ha gyerek ilyenkor elkezd szájaskoni, meg "elmúltam 18) és társai, mert simán kirakhatják :D

2018. aug. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
Amíg a szülő eteti, nála lakik és a szülő állja az egyéb költségeit.
2018. aug. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
18. De ez oda-vissza érvényes. Nekik se kötelező rólad gondoskodni.
2018. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Kb 14 éves koromban kaptam nagyobb szabadságot. A feltétele volt, hogy mindig őszintén megmondtam, hova megyek, kivel megyek, mikor jövök. Mivel működött, és nem is voltam bajos gyerek, maradt így.
2018. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez gyerek- és szülőfüggő. Azért engedélyt illik kérni, szerintem míg le nem érettségizik a gyerek, onnantól lesz igazán önállóbb.
2018. aug. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

18 addig ő a felelős érted,őt veszik elő ha valami veled történik, pl:. Eltűnsz rendőrség keres mert ugye nem mentél iskolába x napja..

Rögtön szüleidhez mennek faggatni őket joggal..

Aztán tegyük fel megtalálnak persze hogy jelentik a gyámhatóságon hogy ennyire felelőtlenek voltak,nem tudtak rád figyelni stb.. És az is megeshet hogy átkerülsz állami gondozásba,másik szülőkhöz,ha a szüleid azt mondják ez azért történt mert te sose voltál hajlandó megmondani nekik a dolgokat "elszöktél" hazudoztál stb.. Akkor a javító is szóba kerülhet.

Miért kell titkolózni a szüleiddel szemben ha

1 következményei vannak

2 nem rosszindulatból kérdezik meg hogy merre mész

(Nem a szüleid "tulajdona vagy hanem az "államé,a szüleid keze véges,előlük nem tudnak megvédeni ha a felsoroltak közül kiszabnának neked valamit,szóval inkább örülj hogy nem csak az "államtól próbálnak megvédeni hanem a megerőszakolástól,szerv kipakolástól és egyéb "kívánatos dologtól)

2018. aug. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%

14 , nehogy egy 16 évesnek , aki bulizni, szórakozni, haverokkal lógni jár,kötelezően este 10-kor le kellejen feküdni. Még Barátok közt vagy az Éjjel Nappal Budapestnek is 22:45 -kor van vége, a Szulejmán meg este 23-kor kezdődik.

Iskolaidőben viszont meg kell tanulnia, ha későn fekszik le, akkor másnap fáradt lesz.

2018. aug. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!