Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinál (j/t) ák ezt a...

Miért csinál (j/t) ák ezt a szüleim, kinek jó ez?!

Figyelt kérdés
Kiskoromban azt hittem az a normális amit otthon látok, hiszen ott nőttem fel. Már iskolás voltam mikor rájöttem, hogy abszolút nem normális hogy sose láttam a szüleimet puszit adni egymásnak meg semmi ilyesmi. Végigveszekedték az egész gyerekkoromat. Apám az indulatos (csak szavakkal) típus, anyám a csöndesen szenvedő mártír aki sose szólt vissza apámnak még akkor sem ha velünk gyerekekkel volt igazságtalan. Hozzáteszem sokszor anyám provokálta ki apámból hogy kiabáljon de erre csak felnőttként jöttem rá. Sose váltak el, pedig volt hogy külön mondtam nekik hogy mindenkinek így lenne jobb. Apám más országban dolgozik, és csak néha jön haza, viszont mikor olyankor viszem hozzájuk az unokát már az elején gyomorgörcsöm van. A gyerek imádja őket, de nekem egymás háta mögött beszélik ki a másikat, és katasztrófa ahogyan viselkednek mikor egy térben vannak. Most már évek óta nem kiabál apám de továbbra is provokálják egymást mindkettejük arcán a most már csöndes gyötrődést látom amit egész életemben láttam... Hiába mondom egyiknek másiknak hogy miért nem válnak el.. kapok valami 'jaj az nem olyan egyszerű, jaj a ház' stb... választ, ami mivel már saját csaláfom van bizton állíthatom hogy nevetséges kifogás. Elegem van a gyomorgörcsből, külön annyival normálisabbak. A tesóim is emiatt is elköltöztek már régen jó messzire.. más is látott már ilyet(ismerősök, saját szülők)? Miért kínozzák egymást és mindenkit már majdnem 30 éve???

2018. aug. 15. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

A 30 év miatt. Se veled se nélküled.

Akik ennyi időt lehúztak egymás mellett, azok már nem nagyon hagyják ott a másikat. Hiszen lehet nem olyan jó, de akkor is egy kapcsolat. Sokkal jobb a másikkal, mint egyedül.

Egy új életet meg elkezdeni nehéz.. nem mindenki akar már vele szórakozni.

Nem is fiatalok... nem is olyan simulékony emberek. Már megszokták egymást.


Jah, szóval ezt kell elfogadni.

2018. aug. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
És te miért akarod ennyi idő múlva szétválasztani őket? Van, aki élvezi a mártírkodást, más meg azt, ha talál ürügyet a balhézásra. És ettől valahol a lelkük mélyén boldogok.
2018. aug. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kötve hiszem hogy se veled se nélküled dolog, illetve már kb 12 éve mondogatom hogy váljanak el mert ez nekik sem tesz jót és mindig csak hülye kifogásokat tudtak mondani, illetve soha nem mondták azt hogy pl 'igaz sokat veszekszünk de azért szeretem apádat/anyádat'. Ja és azt most látom kihagytam hogy nem mellesleg a hűség sincs már meg pár éve. Ennek fényében tényleg nem értem.
2018. aug. 15. 19:17
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

FÁTÓL AZ ERDŐT!!!


Ha nem tetszene nekik az adott helyzet, akkor már rég léptek volna!! Ennyire nehéz felfognod a tényeket, hogy legbelül élvezik a dolgot de ha nem is élvezik, akkor elfogadják és nem akarják elengedni? (EZ A SE VELED SE NÉKÜLED!!)


Pont ezért vannak a béna kifogások, mert nem akarják az orrodra kötni, hogy éreznek a másik iránt valamit vagy nem akarnak már mindent csak úgy ellökni.


Hidd el jobban tudják ezt, mint te.

Ha meg nekik megfelel, akkor neked mi beleszólásod van? Semmi.. minden gyereknek megvan már a saját élete. Az unokákkal jól kijönnek.

A többi meg az ő dolguk.

2018. aug. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Kettő ilyen kapcsolatot is végignéztem:

Nagyszüleim 70évig voltak hazasok,( mama 93, papa 97 évet élt) szó szerint ölték egymást. 0-24-ben

DE

Átéltek együtt világhaborút, orosz dúlást ( pl mamámat fiatalasszonyként napokig rejtegetni kellett, meg ne erőszakolják), kitelepítést, gyerekhalált ( aknára lépett és végignézték, ahogy elvérzik, közben mamámnál a sokktól beindult a szülés, így született meg apukám).

Ennyi idő, ennyi szenvedés valami nagyon erőset kovácsolt köztük- de közben utalták egymast a végén, egy légtérben max 2-3 békés órajul volt.

Aztán egyiküket elköltöztették apu húgához 200 km-re, hogy ne legyen harc és mindketten szó szerint !!!! belebetegedtek, vissza kellett hozni.

A dolog végül úgy oldódott meg, hogy megvettük a szomszéd hazat is,és egymas mellett, de külön éltek, boldogan.


Szüleimnél ugyanez volt, csak kevesrbb tragédiaval. Náluk "csak" az ikernővéreim haltak meg szülés közben.

Folyamatosan veszekedtek, provokálták egymást.

Anyu többször elköltözött rokonokhoz,hogy akkor válnak, de 1-1 hét 'nyaralás' után mindig hazajött.

Aztán, anyukám meghalt és apám lelkileg belerokkant. Teljesen egyértelmű, hogy depressziós, de nem érdekli. Az egyetlen, amiért felkel nap, mint nap, a 9 és 5 éves unokái.

2018. aug. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
Semmi közöd hozzá, hogy együtt akarnak maradni. Az ő kapcsolatuk. Ha nem tetszik, ne menj oda.
2018. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!