Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum azt mondja, hogy fensőbb...

Anyum azt mondja, hogy fensőbbséges hangnemben beszélek vele, de az a gond, hogy nekem semmi ilyen szándékom nincs, és bármit mondok, ő azt mind okoskodásnak látja. Mit tegyek vagy milyen szavakat használjak, hogy ne érezze ezt?

Figyelt kérdés
Nem káromkodom, nem kiabálok(anyum gyakran szokott), hanem csak nyugodt hangon beszélek, és mindig ezt kapom, hogy én nem vagyok alázatos, és én azt hiszem, tudor vagyok. Pedig tényleg nem, mindig is csöndes voltam, soha nem kérkedtem, ilyesmi... és tényleg már nem tudom, hogy beszéljek úgy, hogy neki/nekik (szüleim) ne legyen sértő, mert én mindig normálisnak vélem a beszédem, másokkal is így beszélek, senki nem mondta még rajtuk kívül, hogy ilyen lennék, főleg úgy, hogy semmi ilyesmi szándékom vagy gondolatom nincs..

2018. aug. 28. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem lehet hogy a hangszined vagy a beszédstílusod nem tetszik neki de az is lehet hogy használsz olyan szavat amit anyukád okoskodásnak vél ezt tőle kéne megkérdezned
2018. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Nem a szavakkal, hanem a hangsúllyal van a probléma. :)
2018. aug. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Férjem is ilyen. Erős felsőbbrendűségi érzése van, mindenkit, szó szerint mindenkit lenéz maga körül. Ez bizony meglátszik mindennemű kommunikációján. Ő sem érti mi a baj vele.
2018. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

És milyen témáknál szokott ezzel előjönni?


Mert nálunk ugyanez a helyzet. Egy az egyben. De én már rájöttem arra, hogy anyám akkor csinálja ezt, ha olyat mondok neki, amit nem szívesen hall. Mert ő tökéletesnek hiszi magát, szerinte ő hibátlan és még egyetlen rossz döntést sem hozott az életében (minden problémája azért van, mert mások így, meg mások úgy). És ha rámutatok egy hibájára vagy rossz döntésére, azt ő személyes sértésnek veszi, és ahelyett, hogy átgondolná, előjön azzal, hogy én okoskodok meg "játszom az agyamat"... Mindezt meglehetősen agresszív stílusban. Pedig én normálisan, kulturáltan beszélek hozzá, nem fellengzős stílusban. Soha senki nem is mondott még nekem olyat, hogy okoskodok vagy "játszom az agyamat". Ezt csak ő mondja.

2018. aug. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Ezek ilyen viszonylagos dolgok. Akinek semmi emberi tartása, az már arra is ferdén néz, akibe szorult egy kicsi. A te esetedben szerintem csak egy jól beválni látszó hatalmi harcelem az egész. Jól megsemmisít, el is hallgatsz. Éljen a győztes anya, aki nem kíváncsi a gyermeke meglátásaira.
2018. aug. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

4-es és 5-ös jár jó helyen.

Mondom ezt úgy, hogy már rég túl vagyok a kamaszkoron!

2018. aug. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Az én anyám is ugyanilyen. Alapból nem valami okos ember és engem is sokszor próbál lehúzni az ő szintjére. Pl. nem akarja, hogy egyetemre menjek, mert hogy csak egy lány vagyok és szülnöm kéne meg háztartást vezetnem, nem huszon akárhány éves koromig tanulnom :D Neki sincs diplomája meg apámnak se, meg senki másnak se a családból, mégis milyen jól megvannak nélküle (máskor meg panaszkodik, hogy milyen kevés nyugdíjat kap.)

Zavarja, hogy okosabb, tanultabb vagyok nála és olyan dolgokon is összeveszik velem, amiket millió+1 érvvel alá tudok támasztani, de még akkor is, ahelyett, hogy beismerné, hogy igazam van, csak mondja a magáét, hogy ne okoskodjak, meg neki én ne merjek pofázni.

Már azt is okoskodásnak meg lenézésnek veszi, ha kérdezek tőle valamit, valamelyik nap megkérdeztem, mennyi idő múlva lesz kész a kaja, erre csak úgy a semmiből elkezdett kiabálni, hogy "Hát honnan tudjam, majd ha megsül, te neked kéne tudni, ha már mindig olyan okostojás vagy!!! Azokat a kémiai szarságokat, amiket az iskolában belétek rugdosnak, be tudod magolni, de azt nem tudod, mikor sül meg egy hús, nevetséges vagy!!!" :D

2018. aug. 29. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Talán ott a probléma, hogy magad is írod, hogy másokkal is úgy beszélsz, mint az anyukáddal. Pedig az anyukájával az ember máshogy kéne, hogy beszéljen. Szeretettel, elnézéssel, megbecsüléssel, attól függetlenül, hogy többet tud nála, hogy okosabb, hogy tájékozottabb.

Az anyukád azt érzi, hogy ledegradáltad a mindenki más szintjére. És a többiek, a mások, esetleg meg se mondanák, ha véletlenül ők is hasonlóan éreznének.

Nincs olyan szándékod, vagy gondolatod, azt írod. De milyen gondolatod van akkor?

2018. szept. 26. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!