Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kire hallgassak, hogy jól...

Kire hallgassak, hogy jól döntsek?

Figyelt kérdés

A jövőre gondolva ami már nincs is olyan messze, 3-4 év, összeszedtem eddig 6M forintot, de még kell az önálló élethez legalább pár mikulás. Idő közben most lett jogosítványom, aktuális lenne az autó is, azonban itt többünknek ütközik a véleménye, szülők, keresztszülők is más véleményen vannak, az enyémmel szemben.

Fiatal is vagyok, lenne is autóra keret, így néztem egész jó japán autókat ami gyárilag is erős, csajozós :) Apu azt mondja ésszel kell vezetni és akkor nem a diófán fogok kikötni, ez az autó kb 2,5M lenne, anyuék nagyon ellene vannak, mert nem az autó az elsődleges az életemben, hanem az ingatlan, most már kezdem belátni hogy igazuk van, de fater még mindig hajthatatlan hogy minek vennék szart, inkább költsek rá normális összeget, és jobb érzés lesz használni is, ezzel tisztában vagyok, de Ő mindezt könnyen mondja biztos élettel a háta mögött neki már meg van mindene maga körül, én pedig még itthon élek 26 évesen.


1,5M-tól többet kiadni friss jogsival, felelőtlenség a többiek szerint, így is bőven átlag felett költenék így is kocsira, mint a magyarok nagy része.


2018. szept. 1. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ennyit összegyüjtöttél szerintem akkor inkább ingatlanba fektesd aztán autóra
2018. szept. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Jogsi es kocsi belefer, de neharagudj 2,5 milkat egy autoert hulyeseg. En vennek valami kis hasznaltat parszazert azt csokolom, az is elvisz oda ahova kell. Csajozni meg nem autoval kell :D
2018. szept. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Csajozni nem autóval kell és a normális célközönségnél nem is lehet, engem például nem hat meg egy bömszi, sem a négy karika. Inkább lakásra gyűjts. Ennyi pénzre már szép hitelt kapsz és pl vidéken vehetsz elég jó ingatlanokat. Nem Pesten és környékén, nyilván.
2018. szept. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Ennyiből hitellel már vehetnél egy kisebb lakást. Én ezt csinálnám. Mellé esetleg egy olcsó kocsit, amit majd pár év múlva lecserélsz. Az sem mindegy, mennyit használnád.
2018. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Friss jogsival minek új autó? Előbb vegyél egy pár százezrest, és utána vegyél drágábbat, ha normálisan megtanultál. Ha meg csak azért kell hogy csajozz, inkább ne vegyél kocsit.

Arról nem beszélve, hogy inkább lakást vennék én is a helyedben, mint kocsit.

2018. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Autóval "csajozni" nem lehet, ezt csak azok állítják, akik egyébként totál luzerek
2018. szept. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass az előttem válaszoló 1-6 tanácsára. Nézd meg - mindenki 100-ban helyesnek tűnő választ ad. Én is az ő véleményüket osztom. 77/F
2018. szept. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért aki azt írja, hogy venne pár százezerért, nem hiszem hogy sokat tapasztalt volna. Azzal számolj, hogy ha veszel egy olcsó bénácska autót, az átírás is lesz annyi, mint az autó és a szervizre könnyen rámehet mégegyszer annyi, mint az autó volt. Nem nagyon visz el Aból Bbe egy húsz éves autó szerviz nélkül. Mindig lesz valami gondja, ha van érzéked a szereléshez, akkor sokat spórolhatsz, de az alkatrészek ára is elég magas. Volt több olcsó húsz év körüli autónk, nemrég tudtuk lecserélni egy két millió feletti, öt éves autóra. Össze se lehet hasonlítani, nem kell állandóan azt figyelni, hogy honnan jön a szag, mi zörög, hol kattog, pláne hogy miért nem indul...

Mindezek ellenére nem azt mondom, hogy költs 2,5 milliót autóra, szerintem 1-1,5 millióból már találsz tíz évnél fiatalabb autót, ami nem akar szétesni.

Én a helyedben járnék továbbra is úgy mint most (gondolom tömegközlekedés) és lakást vennék hitelre, majd a törlesztés mellett tennék félre autóra. Ne felejts el, hogy a fenntartás is pénz, a kötelező biztosítás első autóra nagyon sok tud lenni. Nem elég csak az autó árával számolni.

Szép, hogy ennyi pénzt félretettél, tudatosnak tűnsz, jól fontold meg, hogy mi ér többet neked.

2018. szept. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!