Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Masokra hallgassak vagy...

Masokra hallgassak vagy magamra? Tovabbtanulas

Figyelt kérdés

Nem telt meg el olyan het, ahol ne mondtak volna szuleim, hogy nekem az angolban van a jovom es ezt a magantanar is megmondta, DE...

Azt senki se veszi eszre, hogy en rendesen utalom. Egyszeruen semmit sem szeretek, foleg a sok igeido akaszt ki a legjobban.

Van a matek, amit imadok, a tanart es a tantargyat is. Fel is vettem faktnak igy 11.-ben es azzal szeretnek foglalkozni, negyes otos vagyok belole. Valami penzugy felesegre mennek tovabb az egyetemen, de egyszeruen teljesen ellene vannak a szuleim. Amikor megmondta nekik a kulontanarom, hogy nekem angollal kene foglakoznom, azota meg se akarjak hallani, hogy en mit akarok. Mi van, ha csak azert mondta nekik ezt a tanarom, hogy kedves legyen es jarjak hozza tovabba is maganorara?

Menjek azzal tovabb egyetemre, amit szeretek vagy azzal, amihez ALLITOLAG "van tehetsegem"?


2017. szept. 10. 20:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Csináld, amit szeretnél inkább. Ha tényleg élvezed, az sokkal fontosabb, ha ígyis tudsz vele keresni eleget.
2017. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a pénzügy jobb, mint például az anglisztika. Ez személyes vélemény.


Tedd azt, amit te szeretnél. A saját életed éled, nem a szüleidét.

2017. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Vagy köthetsz velük kompromisszumot, Angliába mész egyetemre a választott szakoddal, vagy a pénzügyre mész de felveszel angol nyelvű kurzusokat is, vagy kiállsz magadért és megmondod nekik, hogy neked mi az álmod, a célod és próbálják meg elfogadni.

Velem is hasonló volt, a szüleim orvosira akartak küldeni, és nem értették meg, hogy utálom a kémiát és nem bírnám az egyetemet. Végül megmondtam nekik, hogy vagy engedik, hogy oda jelentkezzek ahova akarok vagy egyáltalán nem megyek egyetemre, kellett idő de megenyhültek.

2017. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, természetesen magadra - nem a szüleid életéről van szó, de még csak nem is a mgántanáréról...

A döntés csak a tied.

2017. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Én a helyedben a matekot választanám. Ne dönts csak azért az angol mellett, mert azt nyomják állandóan!


"Csak azt nem veszik észre, hogy én azt rendesen utálom..." Akkor közöld a szüleiddel, hogy így van. Kérdezd meg, hogy tényleg azt akarják, hogy boldogtalan legyél? Illetve vázold fel, hogy pénzüggyel (meg úgy általában a matekkal) sokkal jobbak az esélyeid, mint anglisztikával. (Mondom ezt úgy, hogy bölcsészkarra akarok menni.)


A lényeg, hogy ne add fel és érvelj! Egyidősek vagyunk, szóval kb át tudom érezni a helyzetedet.

2017. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az angol a pénzügyhöz is jól fog jönni. AKármit választasz jó, hogy tanulsz angolul. Amúgy is, mit kezdenél egy angol szakkal? Elmész angol tanárnak? Kimész Angliába, hogy van anyanyelvi szintű angol nyelvvizsgád, ők meg néznek rád nagy szemekkel, hogy oké, de ezzel itt nem vagy különleges? Az agnol szak akkor működik, ha tanulsz hozzá egy különleges nyelvet. Ha ahhoz van ekdved, akkor érdemes lenne meggondolni, de ha valami matekosat akarsz akkor legyen az és ne szenvedj nyelvszakon.
2017. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a személyes életem: 18 évesen rávettek, hogy menjek angolra, mert nekem milyen jól megy. Elmentem angol-töri szakra, ahol a kőkemény angol és az idióta tanárok miatt kikészültem teljesen. Pedig nekem mindig is a számvitel tetszett. Úgyhogy most huszonévesen csinálhatom munka, férj és gyerek mellett a BGE-t. Egyszóval, csináld amit te szeretnél
2017. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Azzal kell foglalkozni, amivel szeretnél ÉS megy is majd neked. Az angol megy neked, de nem szereted, a matek megy is neked és szereted is, szóval én azt tudom most mondani, ne hallgass másokra, válaszd, amit szeretnél. Hozzáteszem, nem mindig van úgy, hogy az a jó, amihez valaki ragaszkodik, van amikor inkább a tanács a jobb, de most nem.
2017. szept. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
esetleg vmi pénzügy szak angol myelvű képzésen jó kompromisszum lenne.
2017. szept. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj angolra, ha nem szereted. A nyelvi szakok mind elég megtévesztőek, sokan azt hiszik, hogy elég, ha tudod a nyelvet, és akkor menni fog. Pedig van benne sok nyelvtörténet, elméleti és gyakorlati nyelvészet (fonológia, szintaxis, szemantika, pragmatika), fordítás, meg persze rengeteg irodalom. Szenvedés ezt úgy csinálni, ha egy kicsit sem köt le.


Én a helyedben kitartanék a saját elképzelésem mellett, és ezt kedvesen de határozottan a szüleim tudtára adnám.

2017. szept. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!