Hallgassak a szüleimre?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 12. előtt állok, és végre már el kéne dönteni, hogy hova megyek tovább. Még mindig két lehetőség között őrlődöm: orvosi vagy magyar-biológia tanár. Néha úgy érzem az orvosi nagy falat lenne nekem, mivel kb. 1 éve foglalkozom komolyabban a biosz-kémiával. Mindkét fakt a suliban nagyon gyenge:keveset tanítanak, de sokat várnak el, ezért kémiából különtanárhoz járok, bioszból ötös vagyok fakton, kémiából csak négyes. Viszont magyarból nagyon jó vagyok, országos versenyeket nyerek. A biosz-kémia is érdekel, csak valahogy a magyarral jobban szeretek foglalkozni,mert ebből van több sikerélményem. Mikor mondtam a szüleimnek, hogy ezzel szeretek foglalkozni, akkor mindig azzal jönnek, hogy majd leszek akkor tanár, akit minimális fizetésért megdobálnak a gyerekek meg nem fizetnek meg, meg majd ne sírjak nekik, hogy nem lesz pénzem.Azt is mondtam már, hogy szerintem a magyarhoz kicsit több tehetségem is van, mivel országoson többször kerülök be az első tízbe. És erre jön a kérdés, hogy honnan veszem, hogy tehetséges vagyok, ha tényleg tehetséges lennék, megnyerném az összeset. Szóval a szüleimnek csak ez a tehetséges.... megnyerni az összes versenyt. Nekem a bátyám is tanárnak tanul, és a szüleim azért biztatnak az orvosira, mert lehet, hogy tanárként már nem tudnának mindkettőnket anyagilag támogatni a jövőben, mivel a tanároknak kevés a pénzük, mindig azt szajkózzák nekem, hogy a nagy tudásomat ne csak egy kis tanárira pazaroljam, ahol később nem is fognak megbecsülni. De annyira félek,hogy ha az orvosi nem sikerül, akkor még ők fognak a legjobban leszidni. Ti mit tennétek a helyemben?

18/L


2017. aug. 10. 10:24
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja,és még azt is mondták, hogy majdhogynem szégyen lenne,ha én is tanár lennék, nekik hatalmas csalódás lenne.
2017. aug. 10. 10:26
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Jelöld meg az orvosit elsőnek, a tanárit másodiknak!

És járj külön tanárhoz!

2017. aug. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Nezd, gondolkodj strategiai szempontbol. Ha elvegzed az orvosit, azzal a tudassal barmikor elmehetsz tanitani ha arrol van szo. Mernok eseten van olyan hogy mernoktanar, lehet hogy orvosin is van olyan opcio.

Forditva viszont nem mukodne.

Tehat hosszu tavon valoban az orvosi a jobb dontes. Olyan meg nincs hogy nem sikerul, ha tanulsz es nem linkeskeded el, akkor te is el fogod vegezni.

2017. aug. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszaitokat!:)
2017. aug. 10. 10:41
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Ha jó tanár vagy és sikerül normális helyet találnod, azzal is mehetsz valamire
2017. aug. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Halgass a szívedre!

Ne másokra. Tudod mi az a hamis szelf? Ha van róla anyag a neten,akkor olvasd el.

Az effajta szülői döntések remekül hozzá tesznek ehhez. Aztán csodálkoznak,ha a gyerek majd nem lesz boldog vagy kiég a munkájában. Éld az álmaidat,csinálj amit szeretnél, mert te tudod neked mi a jó, és nem mások.

2017. aug. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szard le a szüleidet, nem az ő életük, de ha belekényszerítenek az orvosiba, soha nem fogod elvégezni, mert nem akarod.


Ennyi, menjél el tanári szakra, és kész.

Én is nyomásra mentek egészségügyre, 5 év után meguntam, és sosem diplomáztam belőle.

Ha a szívemre hallgatok, akkor irodalom szakra megyek, vagy történelemre.

2017. aug. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Gimiben az osztályfőnököm volt a biosz kémia tanárom. Mesélte hogy a férjével együtt indaltak az orvosin. Neki mégsem jött be így lett tanár. A férje orvos lett. Szerintem próbáld meg. Érdekes mivel az ének tanárom is orvosnak indult, csak nem bírta a boncolást. Ő is otthagyta és tanár lett. Én egyébként a szüleimre hallgatnék mert jót akarnak. Megpróbálod és ha nem neked való akkor lehetsz tanár. De ha számít a jövőd akkor az orvos dologban k.urva sok pénz van. Kevés az orvos és az ember vagyonokat fizet ki az egészségéért.
2017. aug. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nimcs meg a kellő motiváció, akkor az orvosi csak szenvedés lesz. Mert oké, hogy nehéz és rengeteget kell tanulni, de kb csak a szorgalmadon múlik minden. És ha szíved szerint nem ezzel foglalkoznál akkor nem fogsz éjszakákat áttanulni, nem mondod le a programjaidat az egyetem miatt mert nem lesz meg a lelkesedés. Arról nem is beszélve, hogy a kezdő orvosok nevetséges fizetést kapnak és sokkal több idő a képzés ( egyetem+szakosodás). Szerintem csak akkor menj orvosira, ha ez az álmod, mert nagyon szép és nehéz szakma de nem való mindenkinek
2017. aug. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként miből gondolja mindenki, hogy az orvosok kurajól keresnek?
2017. aug. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!