Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti gyakran érzitek, hogy a...

Ti gyakran érzitek, hogy a szüleitek unalmas, céltalan életet élnek?

Figyelt kérdés
2018. szept. 7. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Neked mi közöd a szüleid életéhez?

Ha NEKIK megfelel, akkor miért akarsz beleszólni?

2018. szept. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Én valahol ezt láttam mindig.


Apám alapból alkoholista volt. Régen sem használta ki az eszét, pedig karizmája, esze, irányítóképessége lett volna hozzá. Például simán jó építésvezető lett volna és kereshetett volna 3-500 ezer forintot alsó hangon. Ehelyett 15+ éven át maradt az otthon döglés majd megdöglés.


Anyám is mindig mondta hogy "választhatott volna" aztán megnyugtatja magát, hogy de ő így szerette volna, meg jó ez így. Ketten együtt kapták gyakorlatilag az én fizetésemnek a harmadát.


A ház volt a mindenük. Mindig voltak tervek, hogy ezt megcsinálni, azt megcsinálni, a tetőt javítani, a kertet átépíteni. Soha semmi nem lett ezekből, 30 év alatt egyszer lett festve a kerítés.


Nyaralás sem volt soha, de még csak a közelbe sem igazán mentünk el. Igaz apámmal nem is lett volna jó. Elvoltak otthon a TV előtt.


Én is tudok hasonló lenni, néha jól is esik. De igyekszem több lenni, mind a munkában mind a szabadidőben aktív maradni.

2018. szept. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem.
2018. szept. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Abszolút nem. Nyilván nem olyanok, mint a 15 évesek, nem mennek el 3 naponta bulizni a haverokkal, meg arról is letettek már, hogy befutott rocksztárokká vagy sztárügyvédekké váljanak, de se unalmasnak, se céltalannak nem mondanám az életüket.
2018. szept. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Az eszedbe se jutott hogy Te jóléted, egészséged és biztos jövőd az ő életcéljuk? :) Valószínűleg nekik Te vagy a legcsodálatosabb életcél. :)
2018. szept. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Sok szülő nem engedheti meg magának, hogy utazgasson, moziba, színházba járjon, mert minden felesleges pénzét a követelőző, nagy igényű gyerekére költi. Sajnos.
2018. szept. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
3 lányom van, szerintem neked fogalmad sincs, mennyi pénzt költünk rájuk. Az iskolai felszerelés, az edzős cuccok, a hobbik, a tisztálkodás, ruházat, fodrász és még sorolhatnám a véget nem érő listát... minden hónapban elmehetnénk a férjemmel wellneszezni, utazgatni abból, amit rájuk költünk, hogy ne lógjanak ki a többi lány közül.
2018. szept. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

7-es, szerintem a kerdezo nem erre volt kiváncsi, hanem a te szuleidre.

Az enyeim speciel az átlagnál sokkal, de sokkal aktívabb életet élnek, néha nem ártana unatkozniuk.

De tényleg sokan élnek (nekem) unalmas életet, azt nem tudom, nekik is az-e. Ami lassú, nem feltétlenül unalmas.

2018. szept. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha ők is így éreznék nyilván tennének ellene valamit, de ha ők nem tartják se unalmasnak se céltalannak az életüket te milyen jogon ítélkezel felettük?
2018. szept. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 HaEv ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező!

Felnőttként sokszor szembesülök azzal, hogy felnőttek milyen szinten unalmas, céltalan életet élnek.

Ha a szüleid úgy érzed, így élnek, akkor az így is van. Nem tudom, hány éves vagy, de megvan a magadhoz való eszed. Tök jó! De ne feledd, ezt valahonnan örökölted. Nagy eséllyel a szüleidtől! ;) Belőlük lehet, hogy kikopott. Rázd fel őket, mint gyerekkorodban a kakaót! Mi lenne, ha egyik estére, mire hazajönnének, sutyiba csinálnál nekik melegszendvicset, megterítesz és gyertyát gyújtasz nekik, amikor hazaérnek (hamarabb ne, mert leég a lakás). Nagyon valószínű, nekik erre nincs energiájuk. Ha tudsz főzni, mást is készíthetsz, de mosogass el! Különben anya megköszöni a programot, amit csináltál neki a második műszakra. ;)

Meg ehhez hasonlókat. Ismered őket, tudod, mit szeretnek - hát lépd meg helyettük, hogy egyszer készen kapják és ráéreznek majd az ízére. :)

Ha a magyarázatra vagy kíváncsi, nézd meg "A jövő kezdete" c. HBO gyártású filmet. Megrázó és felrázó. De nagyon jó! Sok más is van benne, de meg fogod érteni a lényeget.

A szüleid büszkék lesznek rád! :)

2018. szept. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!