Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudok túl lépni Édesanyám...

Zsófica6 kérdése:

Hogy tudok túl lépni Édesanyám halálán?

Figyelt kérdés
Lassan 5éve,hogy elment, de mintha ma történt volna...
2018. szept. 7. 14:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
8%
Olvass Bibliát! Térj meg Istenhez!
2018. szept. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon sajnálom. Pszichológushoz is fordulhatsz, mert öt év alatt már túl kéne lenned a gyászon. Biztosan nagyon szoros kapcsolatban álltatok.
2018. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Érdemes volna segítséget kérni egy gyászfeldolgozó csoporttól.
2018. szept. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
#1 Ha még egy ilyen kommentet meglátok felakasztom magam ...és majd vissza jövök hogy mi a helyzet odafent. De valszeg a szakállast nem fogom megtalálni
2018. szept. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Nekem februárban halt meg az anyukám.Fogalmam sincs, hogy lehet túllépni.

Nincs nap, hogy ne gondolnék rá. Nem tudom elképzelni, hogy lesz olyan.

Élek, nevetek, nevelem a gyerkőceim, minden megy a maga útján...és mégsem.

Próbálok csak a vicces vagy fontos dolgokra emlékezni és nem a betegségére, a halálára.Arra nem bírok.

Meg hiszem, hogy ha én is megyek egyszer akkor várni fog, addig meg segít és vigyáz rám.

Még mindig benne van a száma a telefonomban...sokszor fel akarom hívni, vagy átmenni hozzá és bevillan, hogy nem lehet.

Napi kapcsolatban voltunk.Pár utcával odébb lakott. Apa ott van és én megyek minden nap hozzá de olyan más.Apa előtt nem mutatom...sokat viccelődök vele,nevetünk.

Nem tudom neked miben nyilvánul meg, hogy nem tudsz továbblépni.Szerintem nem lehet.Van előtte és utána...és az az utána nagyon fájó.

2018. szept. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Az elsőnek üzenem, hogy ha leértem a pokolba kikérek neki is egy sört, mert úgyis ott fog megrohadni! :D
2018. szept. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Először is részvétem!

Gondolj arra, hogy ő mit szeretne. Azt szeretné, hogy boldog legyél (ami tudom, hogy most nehéznek hangzik) és teljes életed legyen.

Próbáld a lehető legtöbb mindennel lefoglani magad, és nyugodtan beszélj másokkal a dologról.

2018. szept. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
Majd, meglátjuk... Addig is minden jót!
2018. szept. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Túllépni nem fogsz tudni, megtanulsz vele élni. Nekem két éve halt meg, én azonnal pszichológusnál kezdtem, és ő mondta, hogy ez nem olyan, hogy egyre jobb lesz, hanem mint egy hullámvasút. Velem is van olyan, mikor a lelkem sajog, hogy csak 10 percet beszélhessek vele. Más napokon meg nem jut eszembe vagy ha eszembe jut, nem kap el ez a "kedv", mikor a zuhany alatt hülyére bőgöm magam.
2018. szept. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Túllépni nem tudsz, csak megtanulni nélküle élni.

A gyász ideje minden embernél változó.

Ha úgy érzed, nem megy egyedül, kérj segítséget pszichológustól.

Elfojtani sosem szabad az érzéseidet, ha úgy érzed, sírnod kell, tedd azt.

2018. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!