Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kitagadott az Édesanyám. Ti...

Kitagadott az Édesanyám. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Édesapám 1998-as halála után a családi házunk rá eső 1/2 része rám és a bátyámra öröklődött. Azóta felnőttünk és mindketten kirepültünk a nagy csaladi fészekből. A testvérem azonban rávette Édesanyámat, hogy fizessék ki az én 1/4 részemet és anyukám írassa át az ő nevére a házat. Tudom én is, hogy ez kitagadásnak minősül, de Ti/Önök mit tennének az én helyemben? Részemről nem a pénzről szól az egész, én szerényen élek az ápolónői fizetésemből, illetve most a GYES- ből, míg a bátyám gépészmérnöki diplomával jómódban. Azét kíváncsi lennék, volt -e mar valaki ilyen, vagy hasonló helyzetben. Köszönöm a válaszokat.

2018. aug. 1. 14:11
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem kitagadás, kivásároltak a vagyonrészedből.

Amit mellesleg nem lettél volna köteles elfogadni. Ha elfogadtad, akkor van pénzed, cserébe nincs örökrészed.

Az, hogy édesanyád mit csinál a saját házrészével, az pedig az ő dolga, mivel még él, az nem örökség, tehát joga van odaajándékozni bárkinek.

Persze, értem én, hogy rosszul esik, mert így neked nem jut majd a családi házból, de senki nem járt el jogtalanul.


Kitagadás az lenne, ha anyukád írt volna egy végrendeletet, hogy minden a testvéredé lesz. Annak teljesen más jogi vonzata van.

2018. aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Még annyi hozzáfűznivalóm van, hogy kérésemre, hogy beszéljük meg a dolgot emberekhez méltóan , anyukám nem hajlandó válaszolni, leteszi a telefont, stb.
2018. aug. 1. 14:16
 3/41 anonim ***** válasza:
97%

Nyílván a jó családi kapcsolat a megalapozója ennek...

Ahogy az első írja jogilag nem sértett senki semmit, te is kivásárolhattad volna a bátyádat

2018. aug. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
80%

Valószínűleg van oka, hogy már látni sem akar, tarts önvizsgálatot.


Jogilag semmit nem tehetsz valószínűleg, ahogy azt már írták.


Az örökség szétosztásának meg semmi köze ahhoz, hogy ki mit végzett, meg milyen sikeres aztán az életben.

2018. aug. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
98%

nem kitagadott.megvette a részed.

örülj a pénznek

2018. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Érzelmi részről? Ti ezek után tartanátok a kapcsolatot velük? Tudom, hogy ezt csak én érezhetem át igazán, csak az én döntésem, csak kíváncsi lennék a tanácsaitokra. Köszönöm!
2018. aug. 1. 14:29
 7/41 anonim ***** válasza:
85%

Ez az egész csak a TE beleegyezéseddel valósulhatott meg.

Lehet, hogy a testvéred többet támogatta édesanyádat stb, vagy csak pusztán őt jobban kedvelte.

Nálunk hasonló a helyzet. A nagybácsim rávette a mamámat (édesapám meghalt), hogy irassa rá a részét. Igazából nem panaszkodok és kitagadásnak sem veszem, mert végülis a nagybácsim fizeti a nagyanyám költségeit (neki jól szalad a szekér). Én sem élek a legjobb körülmények között, de el vagyok. Nem érzem azt, hogy igazságtalanság ért. Azt csinál a részével amit akar.


Ami pedig téged illet Kérdező, biztosan más is van a háttérben. Korábbi konfliktusok esetleg? Valami oka csak van, hogy nem áll veled szóba. Esetleg érdeklődj a testvérednél, hogy mi történik.

2018. aug. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
98%

talán tesód tudja támogatni anyudat, így nem fair ha te is ugyanannyit kapsz, nem?

ez meg, hogy ő mivel foglalkozik, meg te..az a ti dolgotok

2018. aug. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
91%

Én konkrétan nem értem mi vele a baj. Sőt. Előre megkaptad a részedet, nem kell várnod még 20 évet, hogy majd (az addig közben még öregedő és egyre kevesebbet érő) házból megkapd a részed.


A kitagadás az, amikor semmit nem kapsz. Szerintem ez tök korrekt, mások kifejezetten örülnének neki, hogy nem majd 50 éves korukban kapják meg az örökségüket.

2018. aug. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
97%
Arra végül is nem mondtál semmit, hogy történhetett meg? Neked is bele kellett egyezni. Ha belementél, most miért panaszkodsz és vádaskodsz?
2018. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!