Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Zavarna titeket ha a 13 éves...

Zavarna titeket ha a 13 éves lányotok cigarettázna és alkalmanként alkoholt fogyasztana?

Figyelt kérdés
Inkább hozzátok szülőkhöz szól ez a kérdés. És ne kíméljetek az őszinteséggel :)

2018. szept. 8. 17:02
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
94%
Ez visszaélés kiskorúval szemben, ilyen mérgeket juttatni neki, ki is emelhetik a családból a gyereket.
2018. szept. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
96%

Zavarna és nagyon csalódott lennék.

Arról nem is beszélve, hogy szánalmas és gusztustalan látvány, amikor a pöfékelő 12-13 évesek fulladoznak meg majdnem hánynak a cigarettától, de azért szívják, mert "menő".

Ebben a korban a cigi majdhogynem háromszor olyan káros, mint felnőtt korban, ráadásul maradandó károsodást is okozhat. Ha lenne gyerekem, aki cigizne 13 évesen, én biztos nem hagynám annyiban.

2018. szept. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
9%
Gyerek dolga, mit zavarná
2018. szept. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
12%
csak ennél tovább ne menjen.
2018. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
12%
Undorító,hogy ennyi esze van a mai emberek nagyreszenek, és egyre fiatalabb korban kezdik,főleg a dohányzást. Elengedhetetlen kellék... Nem érdekel,ritkán igyon, egészséges innivalok vannak,amik jót tesznek,de ezt ne az alkoholtartalma miatt tegye,két pohár borba nem fog belehalni,vagy valami egészseges italba,de akkor se minden hétvégén. Azért ha van pl 15 éves azért ez belefer vagy Legyen 14. Az alkohol pl ertisztito is. Ritkán belefer fiatalabb korban is,kis mennyiségben.
2018. szept. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
96%
Rendet tennék, mert káposztalé lehet a fejében.
2018. szept. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
92%
Zavarna-e? Két jó nagy pofon után elmagyaráznám, hogy mit is csinál pontosan a szervezetével. Aztán nulla zsebpénz, nulla kijárás amíg meg nem jön az esze.
2018. szept. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
61%
Elbeszélgetnék vele, hogy megtudjam, egyáltalán miért jutott ez eszébe. Szerintem ilyen esetben semmit sem segít a leszidás, sőt, inkább csak ront a helyzeten. Egy ilyen gyereknek segítségre van szüksége, és szülőként azon lennék, hogy segítsek. A cigarettázás, ivás nem maga a fő baj, hanem csak egy tünet (amellett, hogy önmagában is káros mindkettő).
2018. szept. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
59%

19-es vagyok - bővítek:

Szerintem a 13 éves leány rossz társaságba keveredett, ahonnan nagyon nehéz lesz neki kijutnia! Cigizik, mert nagylánynak képzeli magát (netán felnőttnek?). A társak pedig biztatják: - nesze egy cigi, mit félsz? Igyál, mit vagy be...? Ez után automatikusan jön a drog!!!

A szülők cigarettáznak? Többet isznaka józan adagnál? Van tehát "példaképe"? Ha az én gyerekem lenen, először megbeszélném vele , hogy az ő korában ez a kettő miért nem való. Számtalan érvet hoznék fel neki. Nagyon ügyelnék arra, hogy mikor, kivel, hová megy és meddig marad!! Ha ez nem használ, akkor jönnének a megvonások, amiket már az első beszélgetésnél kilátásba helyeznék vele szemben: zsebpénz-csökkentés )teljes megvonás lehetetlen, hiszen vannak dolgok, miket hirtelen fizetnie kell, pl. WC. Ezen kívül számtalan dolog van, amit megvonhatok, vagy csökkenthetek neki (erről már írtak előttem). Nem lesz könnyű a megoldás...

2018. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
93%
Hogy zavarna.e? Az lenne a nem normális ha szülőként ez nem zavarnak. Sosem vertem meg a gyerekemet, de néha nem árt egy jó apai pofon. 13 évesen alkoholt inni, és bagózni, pont olyan eset amikor nem árt egy nyakleves.
2018. szept. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!