Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan oldjam meg az életemet?

Hogyan oldjam meg az életemet?

Figyelt kérdés

Szerintetek, boldonulnak meg ahogy öregszenek, panellakásban lakunk, itt is születtem, itt is lakok még velük. Hogy miért ne vesézzük. Maradjunk annyiban, hogy a pesti albi árak egekbe vannak, de a fizetés meg egyenlő a 0-val. Tehát kényszerből lakok már itt, 27 éves leszek , abrátnőm életemben nem volt. Kicsi a szobám, kinőttem már rég de a szüleimet nem tudom elviselni.

Úgy kezelnek, mint régen, szinte semmi változás.. Nem tvzhetek., este 18 után és stb. ÉS se most se régen, nem tudtam ide felhozni senkit, mert azota nicns felujitva a lakás. Nincsen privát légterem, Anyám állandoan itthon van. Igazság szerint nekem kéne elköltözni, na de szüleim nem tdutak nekem összesoporlni legalább annyit egy albérletet kifizessek, éna havi 130 ezer ftos fizetésemből, biztonsági őr vagyok, nem tudok. Fiizetnem kell a szüleim hitelét és stb... ÉS öregszek elmegy az idő, a fiatalság és még nem is éltem, ..


2018. szept. 12. 22:57
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
A kamionozás tényleg jó ötlet! Valahogy szedd össze a pénzt arra a jogsira, aztán vágj neki.
2018. szept. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
hát 130ezerből még egy 30-40ezres szóbát se nagyon tudsz fenntartani.AMi ugyebár a legolcsóbb kat. de már Debrecenben is.
2018. szept. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
76%

Nem engedik, hogy tévézz este 6 után úgy, hogy 27 éves vagy? :DD Hát én még ilyet nem hallottam. De te sem vagy semmi, hogy hagyod nekik, hogy ilyen szinten gyerekként kezeljenek.

Én a helyedben már rég mentem volna akár a híd alá is, csak el tőlük.

2018. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Akik a kamionozást emlegették tisztában vannak azzal, hogy napjainkban mennyibe kerül egy C+E jogsi?... 130-as fizuból évekig spórolhat még rá.

Kedves Kérdező!


Az kétségtelen, hogy nem a szüleid tehetnek a kialakult helyzetről, csakis Te. Nézz mélyen magadba és gondold át, hogy miért nem volt még barátnőd ennyi idősen! Miért kezelnek úgy még mindig, mint egy gyereket? Talán gyerekesen viselkedsz? Tanács: Tényleg válts munkahelyet! Keress egy albérletben szobát! Állj a saját lábadra! Két hét után sírva fogsz visszaszaladni ezekhez a borzasztó nehezen elviselhető emberekhez, a szüleidhez a fel nem újított lakásukba... Sok sikert azért! 29/N

2018. szept. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Na, azért a kérdező védelmében, csak annyit, hogy szégyen az a szüleire nézve, hogy ennyire nem támogatják. Pontosan úgy van, ahogy írja a kérdező, a szülőknek illendő lett volna egy kis pénzt spórolni, hogy nekifuthasson valahogy a gyerek az életének. Ha például még eltartották volna érettségi után 1-2 évig, akár néhány évig is, ahogyan a 18. születésnapja előtt is eltartották, akkor tudott volna spórolni jogsira, akármire. Szégyen az ilyen szülők hozzáállása, a gyerek nyakába sózzák a hitelüket. Meg egyáltalán milyen két bolond öreg az, aki szerint nem lehet este 6 után tévézni? Ezek szerint ők maguk sem néznek tévét 6 után? Két szánalmas elmebeteg.
2018. szept. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Hát igen, nagyon sok embert 19 évesen elkezdi az egyetemet 22 éves korára befejezi, szülei addig támogatják anyagilag. Az a baj hogy ebben az országban a képzés a tanulás, a tudást fizetni kell. Régen nem kelett mostmár igen. Nagyon jol kitalálták. Mivel tudják hogy sok embernek nincs pénze tanulni, ezért betanitott munkásnak kell hogy elmenjenek havi 100 ezres fizetésekért.

Csak hogy ne fizessenk az emberekenek. Aki meg megteheti hogy tanul, mert van rá pénze, az meg 27 évesen visszaköszön annak aki nem tudott tanulni,

na mivan lusta voltál tanulni? Te hibát, old meg,

Persze megoldani meg lehet bármit, de nem olyan dolgot ami pénzbe kerül.

Lassan már a lélegzetért is fizetni kell hogy oxigént szivunk.

Engem senki nem támogatott, betanitott munkásként kedztem egyetem mellett, de a kettőt nem tudtam egyszerre csinálni, 12 óra munka melette napi 10 óra egyetem, áhh. és akkor visszafizettem a tandijat, kiléptem az egyetemről és 22 évesen elmentem a legolcsóbb tanfolyamra biztonsági őrire, és azóta ebben dolgozok., Nettó 750 órabérben,. tehát nagyon kevés.

És nincs sok választásom. visszamehetnék betanitott munkásként ugyan ennyiért, de inkább őrzők ami könnyebb és ugyan annyit fizet.

Persze azok nagyzolnak, akiket anno a szülei segitettek minimum abban hogy a jogsi meglegyen, vagy legalább egy komolyabb szakma, megkapták a szakmát, utána meg munkába álltak vele.

Sajnos az án szüleim, nem kaptam meg ezt a lehetsőéget.

Persze vannak ingyenes képzések, jártam is, de az olyan is, semmi gyakorlat, orák elmaradnak, tulajdonképpen bent ülsz egy teremben és ennyi,

komolyabb képzésekért fizetni kell.

Amire meg kell pénz, és jelenleg az én kevés fizumbol, pláne hogy le is kell itthon adni, nem tehetem meg hogy tovább tanuljak, csak ugy hogyha elrakom a pénzt magamnak. ÉS arra gyűjtők.. De ez lehetetlen, mert nekem le kell adnom itthon, különben mehetek itthonról. És Pesti albérlet árak meg 150 ezertől kezdődnek, és akkor még nem ettem semmit.

2018. szept. 14. 18:59
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Kifogas jifogas hatan. Igen a szuleid szegyelhetik magukat h nem tamigattak. (Persze h lett colna mibol).

De! En is meloztam 3muszakban gyarban ( havi 170et megkerestem es ebbe a tulora nincs benn). Mellette kocsmaban dolgoztam.

Nekem sem fizettek ol a jogsit meg semmit sem. Meg is albiban lakom es megoldottam az eletem.

Eb pl azert irtam Volant...mert autojogsira issze lehet sporolni. A Ct meg a Dt fizeti a volan. Es pl ha eljossz GyorMosonSopron megyebe es ett dolgozol meg alberlettamogatast is kapsz...nem is kevesset. Irtad h van eretsegid. Pesten van a BVs suli...7honap. Kapsz szallast es a minimalbert. Aztan mehetsz fegyornek. Ott meg lakast is kapsz es a fizu se rossz.

Atmenetileg meg igen...gurizhetnel gyarban tivabb. Tobb ilyan is van ahol a 170et megkapot tisztan es meg szallas is van ingyen. Ebbol a penzbol meg kaukciora meg egyebekre ne mond g nem tudsz sporolni!

Es ez csak oar pelda.

En is igy keztem.

2018. szept. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Munka kozbe irtam...bics a felreirasokert.
2018. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Jo nekem a őrkődés 130-135 ezerért mint hogy 3 műszakba dolgozzak. Azt a szervezetm ugyse birja, ráaádsul panelban nappal hogy laszik az ember sehogy? Pláne amikor fúrnak,.minden áthallatszik.

Tehát ez nekem jo ahogy jo,, csaka fizetés a kevés, egy albérlethez képest főleg.

2018. szept. 14. 19:47
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

Ea megint kifogas! Akkor maradj anyucinal elj ugy mint egy gyerek. Igy a budos eletbe nem lesz belolled semmi meg nod se lesz!

Van am ket muszak is a vilagon!

2018. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!