Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kamionosok gyerekei utáljátok...

Kamionosok gyerekei utáljátok Apátokat amiért ezt az életett választotta?

Figyelt kérdés

Havonta 2-3 esetleg 4 napot látni biztos nem a legjobb. De legalább nem kell szükölködni és biztosítottak az anyagiak és a jobb élet.

------


- te hogyan nőttél fel egy ilyen apa mellett

- mit éreztél akkor és most

- anyád, hogy viselte



2018. szept. 15. 15:37
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Bocs, 16-os voltam.
2018. szept. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
11%

19


Nem mondtam, hogy "könnyű" munkával élünk jól. Azt mondtam, hogy nem töltünk a családon kívül rendszeresen 3 hétet minden hónapból.


Egyébként én a sofőrködést tekintem könnyű munkának, mert kizárólag fizikai fáradtságot okoz, illetve szükséges koncentrációt a vezetéshez. De nem mérhető számos hivatás nehézségeihez. Látod, minden relatív.

2018. szept. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is azaz oldal vagyok ,mint amit egyik válaszoló leírt,hogy az apja 0-24 otthon volt,mert a saját munkája olyan volt,hogy alig igényelt pár órát,és amikor tenni kellett valamit akkora ordítozások,kínszenvedések közepette tette,hogy soha nem bírtuk felfogni,mi fáj neki abban,hogy 24 óránként 1-2 órára ki kell tennie a lábát? Már 35 évesen azt mondta ,hogy ő öreg már és sehova nem vágyik menni. Mindig otthon ült,feküdt tv,ma már internet, mindnekibe belekötött az ingerszegény életében,ha valamiért felhúzta magát rajtunk verte le. Minket is a saját képére formált,nem engedett elmenni sehova stb. Anyánk nekünk is helyette végzett mindent,vitt minket suliba,felébredt velünk kaját készített,takarított,dolgozott rendesen stb. Mondjuk az én apám nagyon sok pénzt keresett ezzel az otthonülős munkával (nem részletem). De elképesztően utaáltuk,és alig vártuk ,hogy menjen már el valahova,legyen már nyugtunk.


A kaminohoz csak annyit tudok mondani,hogy egyszer volt egy barátom aki mesélte,hogy utálja az apját aki amúgy kaminos. De nem azért utálta,mert kamionozik,hanem mert részegen elmseélte neki,hogy milyen nőkkel szokta csalni az anyukájukat.

Szóval számomra is ez lenne a talán kétséges,hogy tud hűséges lenni egy ilyen férfi a felésghez?Egyáltalán az-e? Ez a gyerekre is negatívan hat.

2019. márc. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Apum külföldön dolgozik, volt, hogy 6 hetente jött haza, van, hogy hetente hazajön. (mostanában hetente). Én hálás vagyok neki, van egy szép kertes házunk, illetve az utóbbi 4 évben, még mielőtt ennyire elszaladtak az árak tudtak venni 2 garzon lakást, amivel biztosítják majd magukat öregkorukra, nem nekünk kell majd testvéremmel anyagilag támogatni őket (szerintem ez is hatalmas segítség), illetve amíg csak párunkkal élünk, oda is költözhetünk (gyerekkel már kicsi lenne), nem kell albérleti díjra költenünk. Nekem súlyos betegségem van, ami miatt még nem tudok dolgozni, de ezzel kapcsolatban is megkapok tőlük mindent, amire szükségem van. Azért írok mindenhova többes számot, mert az csak egy dolog, hogy apum van külföldön, de minden plusz munkát anyum végzett el, amit egyébként a férfinak kellene a családban, ezért mindkettőjüknek hálás vagyok. Apummal amikor itthon van gyakran járunk kirándulni, horgászni, így a jó kapcsolat is megvan vele. Illetve most segített páromnak is kijutni, ezzel ismételten növelte az esélyét annak, hogy jobb életünk legyen, suli után én is szeretnék kimenni hozzájuk dolgozni.
2019. márc. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

És akik elváltak, az jobb???

Faxa lett volna egy MENŐ kamionos APA!

Ehelyett az enyém végigqrta a világot, van egy félhugom, egész életemben őt erőltette, ja és úgy tudom, van egy bátyám is, csak nem ismerem. Mióta megvan a hugom, ő a mindenség közepe. Én a kis töltelék. Hiába nőttem fel, hiába nem beszélek a hugommal, hiába szorítom korlátok közé a kapcsolatot apámmal. Sosem hagyott el úgy hogy soha többé ne lássam, és jobb lett volna ha ő teszi meg, mert én nem tudom. Pedig jobb lett volna. A fél életemet elette.

2019. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%
ezeket szokták megcsalni de a pénzük jo.
2019. márc. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
26! Ez egyáltalán nem igaz, aki megakarja csalni a párját, az megfogja csalni akkor is, ha az illető minden este hazamegy a másikhoz.
2019. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Hogyan lehetne egy apát azért gyűlölni mert dolgozik a családjáért ?

Maximum hiányolni lehet, esetleg sajnálni, mert neki sem öröm távol kenni a családjától. De gyűlölni ??

2019. márc. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Mindenkit utálunk.
2019. márc. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Mikor megszülettem, akkor meg tudott egyezni a céggel, hogy 2 hetet dolgozik 1 hetet itthon van. Hálistennek mindig rugalmasak voltak. Nincsenek anyagi gondjaink, lemaradt 1-2 fontos eseményről az életemben, de nem számít. Hálás vagyok érte neki, hogy feladta a komfortos életet azért, hogy a családjával törődjön. Sosem felejtem el, mikor megtudta, hogy a szalagavatómra nem engedik el és nincs aki leváltsa. Ült a kertben és úgy tett, mint aki szereli a biciklimet, közben zokogott. Anyával ültünk bent a konyhában és figyeltük. 4x vette le az első kereket és szerelte vissza. Szerintem anya is akkor jött rá, hogy ugyan sokszor veszekednek a munkája miatt, de a legnagyobb áldozatot apu hozza, és mi sem segítünk neki, ha haragszunk rá.


Végül a szalagavató kérdése megoldódott, mert egyik kollégája elvállalta helyette az utat! :) Akkor viszont a szalagavatós fehér ruhámat bőgte össze! :)


Imádom az öregemet!

Mindent miattunk tett és örökké hálás leszek neki ezért.

2019. márc. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!