Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családomnak igaza lenne...

A családomnak igaza lenne abban hogy egy életképtelen vagyok, és soha nem lesz normális életem?

Figyelt kérdés
Előfordult már hogy egy munka nem jött össze, vagy egy párkapcsolat, és ezeket mondták rám. Szerintük én sose leszek képes normális életet élni, mert nem vagyok olyan ügyes, talpraesett mint más.
2018. szept. 19. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, igazuk van-e. Mindenesetre szép kis család, amely ezt így adja elő.
2018. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Ha adsz az olyen emberek véleményére, akik így képesek beléd rúgni, amikor épp lenn vagy, akkor valahol igazuk van.. Ideje lenne legalább érzelmileg függetlenedned tőlük.
2018. szept. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Mindenkivel azt tesznek meg amit hagy magával. Ha hagyod hogy lehúzzanak, elvegyék az önbizalmadat akkor az lesz, ha szellemileg autonóm vagy és meghúzod a határaidat, akkor meg az.
2018. szept. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Lehet függőségben akarnak tartani hogy "maradj te csak szépen otthon", azért mondják ezeket...

Nem tudom, a család, amelynek elsődleges funkciója a támogatás, miért húz le lelkileg valakit...

2018. szept. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nem igaz. Ilyen bárkivel előfordulhat. Persze, ha egymás után egy csomószor megtörténik, értelmes elgondolkodni, hogy valami nem jó, de amúgy nem.
2018. szept. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, te hogy gondolod.Te milyennek látod magadat.

A családtagjaid annyira sikeresek munkában, magánéletben?Tudsz valamit róluk, ami nekik se jött össze? Mert szerintem mindenki életében van olyan, hogy nem jó a munkája és otthagyja, nem biztos hogy az első párkapcsolat jó lesz, stb.

Szerintem szedd össze magad, és csak azért is mutasd meg nekik, hogy viszed annyira mint ők.

Amúgy ha így lenyomják azt, akit inkább biztatniuk és segíteniük kéne, nem érdemlik meg hogy miattuk rossz érzéseid legyenek, és ilyen emberek el ne vegyék már az önbizalmadat!

Keress az életedben pozitív kisugárzású embereket, akik nem ilyennek ítélnek meg, és velük legyél többet.És keress az életedben kihívásokat.Engem lelkileg, önbizalmamat az erősítette meg, hogy nemcsak olyan dolgokba mentem bele amiről tudtam hogy meg tudom csinálni, hanem olyanokba is, amit úgy láttam, nekem kicsit nehéz.És mikor sikerült, rájöttem alulértékelem magam.

2018. szept. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hány olyan ember van, akiről lemondtak a szülei, és mégis vitte valamire.


Két dolgot csináélnék:

1. felírom, hogy mit tehetek azért, hogy jobb legyen az életem, a hozzáállásom, a kedvem. Vázolnám, hogy mit tehetek az ügy érdekében. Albérlet, munkahely, stb stb.


2. fognám a csomagomat és 2-3 hónapig nem beszélnék velük egy **rva szót sem. Szépen igazyítanám az életemet és csak azért is megmutatnám nekik, hogy nem az vagyok, aminek neveznek.



velem ugyan ez volt.

Azt mondták, hogy semmi nem lesz belőlem, csak drogos. Hogy hiába taníttattak. És mivel ők ezt mondták, ezért bennem is ez volt. Sőt.. a minta, hogy ők csak fizikai munkából éltek mindig napról napra..., beadtam egy nagy céghez az önéletrajzomat és fel is vettek. Ma már 5össel kezdődik a fizetésem. Büszkék rám, sőt leesett az álluk, mikor elmondtam nekik hol dolgozok. Bizonyítsd be nekik, hogy nem az vagy, akinek gondoltak... hogy többre vagy képes és hogy nélkülük is megállod a helyed.



ma már én segítek nekik anyagilag, és leírhatatlan érzés az, hogy lettem valaki....próbáld ki te is! Nagyon jó érzés!

2018. szept. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igaza lesz, ha te is ezt gondolod magadról. De ezen változtathatsz, ha tényleg így van.

Ezeket én is megkaptam (és kapom) a szüleimtől, bár csak munka terén. Le kell söpörni ezeket a véleményeket, de tudom, nem könnyű, ha kb. az anyatejjel szívtad magadba őket.

2018. szept. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De köcsög családod van!

Még ha igaz is lenne, akkor sem szabad ilyet mondani.

2018. szept. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovpet ***** válasza:

Nincs "életképtelen" ember. Vannak dolgok, amiben erős valaki és van, amiben gyenge, de minden dolog tanulható.


Olyan meg van, hogy nem jön össze valami. Mindenki életében és nem is egyszer. Olyan is van, amikor összecsapnak a hullámok és semmi sem jön össze. De az ilyen időszakoknak egyszer vége lesz mindig.

2018. szept. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!