Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért utasítja el a segítségem...

Miért utasítja el a segítségem, ha utána panaszkodik?

Figyelt kérdés
Szülőkkel élek együtt (igen, fizetem a saját részem - bazinagy családi ház) és kezdem azt hinni, hogy valami nem okés. Apám kitalálta, hogy csinál egy nyári teraszt, tetővel. Amikor a tetőleceket tettük fel közösen, mondtam neki, hogy megyek segíteni a többi melóval is. Ő erre azt mondta, hogy nem kell, ő megcsinálja egyedül. Bele is egyeztem, mentem a saját dolgomra - otthon dolgozom és akkor pont elég sok melóm is volt, mivel szabóként dolgozom. Amikor viszont az egyik jó vastag falecet leejtette, ráesett a félkész tető alatt tárolt rotációs kapára(amit nem értek, hogy miért pont ott kellett lennie) és jól szétb/szta azt, elkezdett irdatlanul ordítani, hogy neki senki nem segít, mindenki csak ingyenélő, amikor neki segítség kell, senki sincs ott, mindent egyedül kell, hogy csináljon. Most ezt mire véljem? Én mondtam, hoogy segítek, de ha neki nem kellett a segítségem akkor utána miért mond ilyeneket?

2018. szept. 23. 00:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lépj túl rajta. Tapasztalat. Én is ha segíteni akarok, akkor "most ne"... mindig pont akkor. Ha elfoglalt vagyok, akkor pedig ugyebár "sosem segítek". Nincs jó megldás. Amikor megcsinálok valamit magamtól, akkor "miért így csináltam", "miért ezt vettem és nem azt" VAGY (a kedvencem) "MIÉRT csináltam" xD Fúú, de idegörlő... És így tovább. :D Szóval nyeld le a dolgot, mert nem nyerhetsz. :D
2018. szept. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért ordított, mert nagyon mérges lett hogy elb.szta, és az emberből ilyenkor ugye minden előjön, meg sokkal könnyebb másokat hibáztatni.
2018. szept. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Ne véld semmire, neki volt nagy az arca, hogy maga megoldja.

Oldja meg.

2018. szept. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen dolgok után szokott elgondolkodni az ember, vajon ki tudja-e fizetni az albérletet. Sajnos hosszú távon nem egészséges a szülőkkel együtt élni.
2018. szept. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
"Na ezért mondtam hogy segítek DE TE NEM KÉRTÉL BELŐLE!" Pont.
2018. szept. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért ordított??

Sztem iszonyatosan dühös volt.

Kire?

Mindenkire.

Mindenki másra :D


Én Apuból indulok ki. Nekem azt mondta, amikor kicsi voltam és imádtam ott sertepertélni körülötte a műhelybe (lány vagyok), hogy mitsegítsemitsegítsek??? Szóvak azt mondta, hogy az a legnagyobb segítség, ha nem vagy útban.Meg neki, csak akkor kell segítség, ha nincs 3. keze, hogy megtartsa, amit csinálni kell.Nálunk Anyu segített neki, de csak, ha szólt, hogy kell.

És igen, volt olyan is, mint nálatok, h valami nem úgy jött össze és hiába kérdeztük meg előtte 5 perccel, h kell-e segítség, utána jött a "hiszti", h enki senki se segít.

Ne vedd ennyire komolyan!

Mérges volt Apukád. Ennyi.

Amúgy meg jön a front, a gyerekek is rosszabbak :)

2018. szept. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%

5!

És ez a stílus Apádnál ebben a formában, így működik??

Nem vágott még szájba?

2018. szept. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7# miért, mondott valami csúnyát? Nem.. Akkor miért is kéne pofán vágni? Azért mert a szülők felnőttek, még ők sem engedhetnek meg maguknak mindent.
2018. szept. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

:)))


Nem azért röhögök, mert érzéketlen vagyok, hanem mert ismerem a jelenséget. Anyám nagyjából kéthavonta felforgatta a házat, mondván, hogy ő most nagytakarít. Este bejelentette, hogy neki az a legnagyobb segítség, ha reggel mindenki elhúz, és estig haza sem megy.


Este meg ott sírt a patyolattiszta lakásban, hogy ő de fáradt, és neki senki sem segít.


Két hónap múlva kész ütemtervet tettünk az orra alá, hogy ki mit vállal. Teljesen kiborult, hogy ő nem tud dolgozni, ha mindenki ott lábatlankodik, megkér nagyon szépen, hogy ne jöjjünk haza estig. Aztán este ugyanaz a forgatókönyv.


Vannak ilyen emberek.

2018. szept. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!