Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek szerintetek volt...

Mit tegyek szerintetek volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Mit tegyek? Kiskorom óta a szüleim orvost akarnak belőlem. Én mindigis mondtam hogy nem vagyok rá alkalmas ez már akkor egyértelművé vált számomra mikor nem vettek fel elsôre mivel képtelen voltam annyi érettségi tárgy melett még a biosz -kémiára is elég időt fordítani. Sajnos nagyon lassan tanulok. De ha véletlenül felhoztam a szüleimnek, hogy nem akarok az lenni csak kiabáltak velem. Tehát végül bekerültem mert ne mondja nekem senki hogy 2 tantárgyra egy év alatt felkészülni olyan lehetetlen. Most itt vagyok és tudom hülyén hangzik de “legyőznek” az anyagok én képtelen vagyok ezt az egyetemet elvégezni . Utálom az összes tantárgyam nem is értek belőle egy szót se magolni meg képtelen vagyok ilyen mennyiségeket . Most tudom jönni fog az a válasz hogy jajj de már felnőtt vagy ideje a saját lábadra állnod, de hát hiába állnék nekem mindig a család volt az első megszakadna a szívem ha csalódnának bennem. Szerintetek ha félévkor nem sikerülnek a vizsgáim belátják, hogy ez nem nekem való?
2018. szept. 24. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Én már most kezdenék "megágyazni": gondolom kérdezgetik, milyen a suli, én minden alkalommal elmondanám, hogy egyszerűen számomra mehtanulhatatlanul sok az anyag.
2018. szept. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell belátni, hogy ez nem neked való.

Kis faluban lakunk, itt a doki hasonló okból küzdötte végig az orvosit. De kár volt. Egyáltalán nem a pályára való. Már régen nyugdíjba kellett volna mennie. Kb. annyit tud, hogy kiír táppénzre és ad antibiotikumot. 60 alatt nincs páciense, mert szinte minden családban van valaki, akit majdnem eltett láb alól. Oldalakat lehet megtölteni a téves diagnózisaival.

Ezt akarod csinálni életed végéig? Odanyomsz egy beutalót, egy receptet, és imádkozol, hogy influenzánál komolyabb eseted sose legyen?


Ha nem mered felvállalni, akkor legalább mondd azt, hogy a prof eltanácsolt, azt mondja, hogy nem vagy alkalmas orvosi pályára.

EÜ vonalon mindenhol rengeteget kell tanulni, még a pàlyamodosítás se segít, pl. ha átmész ápolónak.


Téged mi érdekel? Mihez kezdenél legszívesebben?

2018. szept. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gyógypedagógus szeretnék lenni :) erre a szüleimnek mindig az volt a válasza hogy akkor koldussorsra jutok :) engem nem érdekel hogy nem fogok 800 ezer meg 1 millio ftokat keresni és utána pedig lenézni a másikat aki nem “elit” egyetemen végzett , sajnos nagyon sok ilyen orvost ismerek. Kezdek depressziós lenni sajnos nekem túl nagy a szívem és a csoporttársaim egytől egyig sznobok és az ad nekik örömöt ha a másikat kudarc éri.. Én szeretnék segíteni az embereken és tudom , hogy a gyógypedagógia nekem való lenne :) már csak a tárgyakból

kiindulva nagyon érdekel az emberi lélektan mert alapvetően énis lelkizôs vagyok :)

2018. szept. 24. 07:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy orvosi pályára abszolut születni kell és kényszerből senkinek sem lenne szabad orvosnak lennie mert aztan jonnek azok amit leirt elottem vki....

A szüleiddel ülj le es mondd el nekik hogy igazán eredményes a munkájában akkor tud lenni vki ha olyat végez amit szívből csinal.

Sosem kényszeriteném a gyerekem olyan pályára amit nem akar.

2018. szept. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell nyomatni ennyire az orvos témát. a fizetés nevetséges, na meg megnézném anyádék hogy bírnának egy munkát ahol előttük halnak meg emberek, nem hiába magas az orvosok/ápolók öngyilkossági mércéje.

Ha nem sikerülnek a vizsgáid nem fogják belátni, szerintem inkább keress magadnak egy jó karriert amivel eléjük állhatsz hogy ezzel ennyit és ennyit kereshetsz majd.

2018. szept. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Anyámék orvosok nővérem is az ezért akarták , hogy én is az legyek hogy ne szenvedjek semmiben hiányt mert azért lássuk be egy kezdő orvosnak siralmas de egy 10-20 éve végzettnek azért van mihez nyúlnia bármire van szüksége de ők ezért látástól vakulásig dolgoznak ezért akarták hogy én fogorvos legyek de mint minden orvosi pályának ennek is megvan a maga kockázata arról nem beszélve hogy az egyik legunalmasabb, legsablonosabb szakma a világon sokat csak pont azért végzik el hogy ússzanak a pénzben . Nekem nem ez az életcélom sohasem voltak nagy igényeim én azzal szeretnék foglalkozni ami boldoggà tesz. És ez vagy a pszichológia vagy a gyógypedagógia lenne mert szerintem a kettő között van összefüggés mindigis ha rossz napom volt tudom hülyén hangzik de szerettem beülni a tükör elé és megbeszélni magammal a problémáimat..
2018. szept. 25. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!