Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt valaki hasonló helyzetben?

Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Párommal lakásra gyűjtünk, mert családot szeretnénk alapítani. Sajnos két átlag fizetésből nem tudunk annyit félretenni, hogy ezt önerőből megvalósítsuk a hiteltől félünk,így azon gondolkozunk pár évre kimegyünk külföldre hogy összegyűjtsük a szükséges tőkét, hogy hitel nélkül saját otthonunk legyen. Elmeséltük a tervünket a párom szüleinek akik nagyon kiakadtak ezen, hogy miért nem keresünk jobban fizető állást stb, miért hagyjuk itt Mo-t. Párom szülei tehetősek, de annyira nem hogy besegítsenek egy ingatlan megvásárlásában, így önerőből próbálnánk anyagilag fejlődni. Nagyon rosszul esik ez a hozzá állás és páromat így teljesen elbizonytalanítják a döntésben. Nem akarunk velük veszekedni se, de sajnos úgy tűnik nem lesz más megoldás. Nem értem miért próbálnak megakadályozni a célunk elérésében.
2018. febr. 16. 09:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Ezért nem kell szülők orrára kötni az ilyet, mert SEMMI beleszólásuk nincs.


Eldöntitek! TI,hogy mentek, ha megvan a meló, stb., KÖZLITEK és kész.

Felnőttek vagytok, ne anyucihoz rohangáljatok, a TE életetek.


És ha kinn maradtok akár, akkor mivan? Semmi, és ha meg tudnak akadályozni a cél elérésében akkor nem való nektek gyerek sem.

2018. febr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Nálam ez úgy zajlott: apa ismerkedek egy sráccal, Svájcban él.

Apa, komoly a dolog - itt már ismerte őt, mert bemutattam - és ha kapok kinn munkát, kiköltözök hozzá.

Apa, december 29-én költözök Svájcba a páromhoz.


Ennyi.

2018. febr. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Mi is hasonló helyzetben voltunk . Mikor párom szüleinek mondtuk ,hogy kijövök külföldre ők is kiborultak. Egy hónap mulva jött utánam párom is . Ma már mindenki megszokta a helyzetet és az első babánkat várjuk . Nem áll szándékunkban haza menni jó darabig .
2018. febr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Felnőtt emberek vagytok, a párod szüleinek semmi közül nincs ahhoz hogy keresitek meg a lakásra valót.

Szerintem ők nem is tudják hogy a mai világban mennyire nehéz fiatalként olyan munkát találni ahol egyből havi 500-at keresne az ember...

2018. febr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
74%

Nem értem. A párodnak nincs agya?

Ha egyszer pontosan tudja, hogy ha itthon maradtok, akkor NEM lesz lakásotok soha, akkor mi az, ami el tudja őt bizonytalanítani?

Ja, hogy ő is olyan mamakedvence?

Az ilyennel jobb, ha nem gondolkozol családalapításon. Mert a szülei később mindenbe bele fognak szólni, a gyereketek nevétől kezdve a nappalitok színéig.

A "párom" szóból ítélve még csak el sem vett téged. Vigyázz, ha anyukának nem tetszik az esküvő ötlete, akkor nem is fog soha.

2018. febr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

De szerintem el kéne kezdened gondolkodni a kapcsolatototkon inkább. Ha nayuci ilyen lazán elbizonytalanítja a fiát - engem is próbáltak, de megmondtam, hogy jövök Svájcba és pont! -, akkor abból semmi jó nem származik.


Ha a barátod egy ilyen lényegében "apró" dologban nem tud VELED együtt dönteni, hanem inkább hajlik az anyja felé, akkor ha gyereketek születik, szerinted mi lesz? 100%, amit anyóspajti mond, és ha bromságokat, akkor sem lesz, aki melléd álljon.


Nekem ilyen "férfi" - vicc - nem kéne.

2018. febr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
56%

Nálunk is hasonló a helyzet.. Nem szabad velük foglalkozni. Az meg hogy elbizonytalanította őt, az azért elég para.. Én a helyedben komolyan elbeszélgetnék a kapcsolatotokról. Ugyanis egy ilyen dologban mikor mindketten tudjátok, hogy igenis menni kell, mert itthon nincs esély nem szabadna hogy anyuci kiakadása elbizonytalanítson.. Legyen férfi és a kettőtök célját tartsa szem előtt.


Nos nálunk is kivannak akadva ezen az ötleten párom szülei, de tudják, hogy nekünk így lesz a legjobb. És nálunk a szülők miatt egyikőnk sem bizonytalanodott el. Befejezem idén a sulit és megyünk ki, ennyi. Határozottnak kell lennetek.


Esetleg még komolyabban el kellene beszélgetnetek a szülőkkel, valahogy megértetni velük, hogy jobb lesz ez így.

2018. febr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%

Szerinted pár év alatt,meglesz a lakás ára?

Ne viccelj,azt hiszed külföldön mindenki milliomos,kolbászból van a kerítés. Majd meglátod. Mindenesetre sok sikert!

2018. febr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Párod közölje a szüleivel, hogy nem tanácsért mentetek, hanem elmondani, hogy hogyan szeretnétek a saját életeteket megoldani. De akár Te is elmondhatod, de ahhoz a párodnak teljes mellszélességgel melletted kell, hogy álljon.
2018. febr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Mi amikor Amerikában dolgoztunk terveztük hogy ha sikerül akkor kint maradunk. A párom szuleinek nem mondtuk el ezt a tervet. De az én szuleimnek elmondtam. Anyukám egész nyáron sirdogalt de ők igyekeznek nem beleszolni a dolgainkba. Végül nem sikerült a tervünk. Anyosomeknak meg azóta sem mondtuk el mi a terv. Igy csak 4honapot voltunk odakint. Szerintem ha nincs más lehetőség akkor 1-2 evet kimehettek.


Én e helyett örülnék ha ilyen felelossegtudatos lenne a fiam és a barátnője

2018. febr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!