Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én reagálom túl vagy anyám...

Én reagálom túl vagy anyám kezeli rosszul ezeket a helyzeteket?

Figyelt kérdés

Sokszor nem tudok eligazodni rajta,eléggé hangulatember.

Volt már jó néhány konfliktusunk,amit szerintem ha rugalmasan kezelünk nincs belőle veszekedés.

A legutolsó most hétvégén történt,amikor néhány barátommal elmentünk biciklizni a közeli hegyekbe.

Direkt mondtam anyámnak hogy este 7 körül otthon leszek,hamarabb nem.



Azt mondta,hogy jó,rendben,de amikor hazaértem láttam rajta,hogy teljesen meg van sértődve,flegmán köszönt vissza és csak foghegyről válaszolt a kérdéseimre.

Azt sérelmezte,hogy este értem haza.

Másnap én takarítottam,addig ő főzött.

Nem sokkal lettem hamarabb kész mint ő.

Ezután ő behozta a kaját magának,nem szólt egy szót sem,csak megette a kaját.

Azt sem mondta,hogy kész a kaja vagy hogy szedjél magadnak.

Ezután köszönés nélkül elment munkába.

Már nem egyszer csinált ilyet hogy köszönés nélkül elment otthonról,akkor mondom én is megcsinálom vele,ha ő így akkor én is.

Nyilván ő volt felháborodva,gondolom amit neki lehet azt nekem nem.


Vagy egy másik este,amikor évzáró követő hétvégén a barátnőmmel elmentünk strandra,mert hetekig ki sem mozdultam otthonról a sok tanulnivaló miatt és vágytam már hogy egy kicsit kimozduljak.

Anyám ezen is megsértődött,ráadásul pont akkor kezdett el veszekedni velem amikor egy rokonunk volt ott nálunk,hogy egész szombaton távol voltam.

Másnap vasárnap segítettem is neki otthon,nem értem hogy ezen miért kellett kiakadni.



Én állok rosszul ehhez vagy anyám?

Ti hogyan kezelnétek az ilyen helyzeteket a helyemben?


2017. júl. 31. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyud egyrészt betegesen ragaszkodik hozzád. Másrészt pedig mintha depressziós lenne.

Tehát ezutóbbi ha igaz, akkor a kiváltó oka annak is, hogy ragaszkodik.


Milyen az ő élete? Lehet depressziós?

2017. júl. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fontos lenne a korod.
2017. júl. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok.

Nem tudom hogy depressziós-e,nem tudom hogy mikortól számít depressziónak,sokat dolgozik és vannak banki tartozásai is.

Lehet,hogy emiatt is ingerült néha

2017. júl. 31. 10:07
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

És gondolom, nincs mellette társ, magányos.

Őt is meg lehet érteni, de te magadat ne áldozd fel érte. Megkísérelhetsz asszertív kommunikációval beszélni vele (pont most az alattad lévő kérdésre válaszolta ezt valaki, onnan loptam), de nem biztos, hogy sikerül, mert hosszan tartó folyamatban szakértő segítségre lenne szüksége önmaga átalakításához. Rajtad már az is segít, ha ezt ésszel belátod, nem veszed magadra az ő problémáját, hanem távolságról nézel rá. Nem neked szól, te vagy kéznél.

2017. júl. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20 éves, tehát felnőtt. Próbáld akkor felnőtt módon kezelni a helyzetet! Ha durcáskodik anyukád, kérdezd meg, mi a baja. "Mondtam, hogy 7 körül jövök, akkor jöttem. Mi a baj?" Vagy. "Látom, rossz a kedved. Rám haragszol?" Az viszont nagyon ciki, hogy más előtt veszekszik veled. Kérd meg, hogy ezt ne tegye, ha valami gondja van, négyszemközt közölje. Ha lelkileg labilis, segíts neki, keressetek együtt egy szakembert!
2017. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
nem csoda, hogy anyukádnak nincs pasija, normális embernek nem kell ez az érzelmi zsarolós játszmázós tipus.
2017. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem azért nincs pasija, mert érzelmi zsarolós típus, hanem azért érzelmi zsarolós típus, mert nincs pasija.
2017. júl. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Semmi teendőd nincs.

Édesanyádon eluralkodó depressziójával semmit nem tudsz tenni.

Te legyél mindig közvetlen vele, de semmit ne engedj neki ami érzelmi zsarolás kategória.

Te csináld az eltervezett dolgaidat, és neki csak annyit mondj, mint eddig is. Soha ne magyarázkodj neki. Eszedbe ne jusson mert abból nem tudsz jól kijönni.

Ne legyen benned se, harag, se szánalom, mert ha észre veszi, nagyon megszívat.

Ha tartod az egészséges távolságot és tök normális maradsz, rá fog döbbenni, hogy vele van a baj és akkortól már könnyebb lesz. Sose beszélj vele a depressziójáról úgy hogy te kezdeményezed, ha nem csakis akkor, ha ő kezdeményezi, és akkor is csak kérdésekkel kapcsolódj be,. pl. mit érez? hogy érez? mikor érzi? meddig tart? hogyan múlik?

Tanácsokat se adj neki mert úgysem tudsz segíteni.


Ha orvoshoz akar menni vele, kérdezd hogy elkísérjed-e és a válaszától függően cselekedj.

Soha semmit ne erőltess. (És ne duzzogj mert az fokozottan árt neki. Igyekezz a jelenlétében egy normál, átlagos, a helyzethez illő leghétköznapibb viselkedésformát követni.)

2017. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%

Ez a, ha ő nem köszön akkor én sem, nagyon nem javasolt technika.

Ő a betegségéből adódóan olyan amilyen. Neked nem szabad felvenni az ő viselkedését, mert annak nagyon nem lesz jó vége. Te csak maradj "normális", ne próbáld leckéztetni, abból semmi jót nem profitálhatsz.

Ha nem mész bele az adok-kapok játszmába, akkor rá fog jönni, hogy ő a hunyó. Már néhány esetet követően ő fog magyarázkodásra szorulni és fog is magyarázkodni, mivel nálad nem talál ellenállásra, saját magát lesz kénytelen korlátozni.

2017. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
7.-nek: reménykedj csak...
2017. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!