Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám miért utálja, ha...

Anyukám miért utálja, ha foglalkozom a külsőmmel?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Mint mindenki más a korosztályomban én is szeretek odafigyelni arra, hogy hogy nézek ki. Egyáltalán nem hordok sok sminket (mindennapokra korrektor, szempillaspirál, alkalmakra tusvonal, esetleg kiemelem a szemöldökömet), de az anyám majdnem minden nap megszól, hogy jaj miért festem ki magamat jézusom milyen hülye vagyok stb. Szeretek odafigyelni az öltözködésemre is, ami egyébként inkább a sportos kategóriába esik, mintsem hogy k*rvás lenne, de ha már felveszek egy feszülős nadrágot lecsesz, hogy miért mutogatom magam. Ő egyáltalán nem használ sminek és nem igazán ad magára. Csak tűrjem tovább a beszólásokat? Nem szokás inkább megbeszélni az ilyesmit, meg tippeket cserélni anya és lánya között? Szerintetek ez normális?
2018. szept. 27. 17:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
48%
Ahol nincs kapcsolat anya lánya igazi ott nem szokás beszélni,sajnos az Anyák néha irigyek a lányaikra..
2018. szept. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem mindenképp beszélj vele erről. Kérdezd meg, hogy ő pontosan mit tart soknak és mit nem, és miért. Mondd el neki azt is, hogy ez neked nagyon rosszul esik, hogy megjegyzéseket tesz a külsődre, pedig te csak igényes és szép szeretnél lenni... és ezért szeretnéd vele ezt megbeszélni, hogy a későbbiekben ne legyen ebből több nézeteltérés köztetek. Sok sikert! :)
2018. szept. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
42%
Irigy
2018. szept. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
15%

"Egyáltalán nem hordok sok sminket (mindennapokra korrektor, szempillaspirál"

Nem tűnik fel, hogy egy mondaton belül ellent mondasz önmagadnak?

Amúgy azért zavarja, mert mint írtad, ő nem ad magára és szerinte ez lenne a normális, r1bancosnak tartja azokat, akik többet foglalkoznak magukkal, mint ő. Van amúgy egy ilyen ismerősöm, csak ő 20 éves és ugyanígy egyáltalán nem sminkel (amivel még nem is lenne baj), képes pl. iskolába több napos zsíros hajjal és rongyos, szakadt mackónadrágban járni, stb. És mindenkit qrvának tart, aki mondjuk vasalja legalább néhanapján a haját, vagy, ne adj isten, nem rokonokól elöröklött, régi, szakadt ruhákban jár, hanem plázában (is) vásárol és ha minimális szinten is, de foglalkozik azzal, milyen szabású, színű ruhadarabok illenek hozzá..

Szerintem az ilyenekből lesznek idősebb korukra az anyukád féle nők.

2018. szept. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
25%
A szép nőre nem kell festék!
2018. szept. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
30%
Lehet neked nem tűnik soknak, de a kívülállók azért megnéznek. Épp ma utaztam a buszon és végignéztem ezeket a tizenéves lányokat. Összesen végig a vastag vakolat, 2 centis műszempilla (nem túlzok), púder csillog az összes arcán, szemöldök vastagon kifestve... Nem azt mondom, hogy zavar engem, meg ne csinálják, inkább csak megkérdezem, hogy miért? Arról ne is beszéljünk már, hogy ezek a tizenévesek komoly pattanásokkal küzdenek, amin ezek a kencék csak rontanak. Lehet ti csak egy kis ennek-annak tartjátok, de kívülről úgy néztek ki, mint akik a vakolatos vödörbe estek.
2018. szept. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%
Anno 17 éves koromban miközben dizsibe készülődtem,nem feszülős holmikban illegettem magam a tükörben,hanem sima póló,meg sima nadrág volt a trend,meg asszem a holdjárók(vastag talpú cipők),de minél extra magasabb-vastagabb,annál inkább tetszett.Anyám tiszta ideg volt mikor készülődtem.Eltelt most 20 év,mostanra jutottunk el odáig teljesen,hogy teljesen önzetlenül segít ha kell,nincs már irigység,nincsenek frusztrációk ,mivel lassan mindketten abban a korban vagyunk,amiben előbukkan a halál gondolata.
2018. szept. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
38%
Tini vagy,egyre jobban jönnek a konfliktusok. Én 27 leszek-de a korosztályodon több a smink,mint rajtam. Pár hete egy kb 14 éves lány 20nak öltözve olyan öntudattal ment az utcán 2 másikkal,mintha mindenki a csicskása lenne. Vágtam volna szájba legszívesebben. Amit Te leírtál az normális kategóriába tartozik. Anyukád nincs tisztába a mai divattal- a leírtak alapján a szolidabb tinik közé tartozol. Arra ügyelj,hogy tényleg ne legyen ki azért semmid,főleg iskolába! Próbáld elhívni vásárolni, felpróbálni előtte ruhákat,amik Neked tetszenek. Aztán kérd meg,mutasson olyat-ami szerinte jól állna Neked,ha nem tetszik,mondd meg miért. Diszkréten mutass neki olyat,aki szerinted jól öltözött. Gondolj bele,mennyit változott a világ az ő fiatalsága és a mostani állapotok között. Sajnos rossz irányba is,de ebben a korban ti vagytok a tinik, ezt megérthetné,ő is volt fiatal,az ő anyja is szörnyülködött biztos.
2018. szept. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
66%

Szerintem anyukád irigy...

Azokat a kommentelőket nem értem akik azt mondják,hogy ellentmondasz önmagadnak,mert a korrektor és a szempillaspirál nem egyezik a kevés sminkkel.

Előfordulhat hogy esetleg vannak bőrhibái,vagy reggelente karikásak a szemei,pont erre van a korrektor. Szempillája meg lehet, hogy rövid/ritka,ezért szokott spirálozni.

A sok smink(én úgy gondolom..), hogy a tonna alapozónál, highlightereknél, 2cm vastag szemöldökkihúzásnál, és ezek testvéreinél kezdődik.

2018. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
43%
Tudod, dögöljön meg a szomszéd tehene mentalitás, a leírás alapján.
2018. szept. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!