Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apák, anyák! Ti szoktatok...

Apák, anyák! Ti szoktatok együtt fürödni a gyereketekkel?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyi idős kortól fürödtök együtt? És ti meztelenek vagytok együtt fürdésnél vagy van rajtatok valami? Ha igen, mi? Írjatok apák vagy anyák vagytok a válasz alá.
2018. szept. 30. 14:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%
5-ös, de ha normális, akkor miért természetes a fürdőgatya?
2018. szept. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
85%

Én 1-2 éves koromig fürödtem együtt apukámmal, őszintén szólva nem emlékszem semmire, csak kép készült róla. Leginkább praktikussági oka volt, mert kevesebb víz, meg nem fulladtam bele. Testvéremmel is kellett fürdenem, ellenkező nemű. Gyerekként nem volt fura, semmilyen szexuális töltet nem volt benne nyilván.


De felnőttként kva bizarr belegondolni, és szégyellem, pedig tényleg semmi olyan nem történt, de ha gyerekem lesz nem fogok fürdeni vele, akkor se ha széjjelpacsál egy csomó felesleges vizet.

2018. okt. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
59%

Nem. Egy éves a fiam, én az anyja avgyok. Pár hós korában volt közös fürdés néhány alkalommal, és nem azért maradt el, mert problémám lenne vele, csak így alakult, így gyorsabban végzek a fürdetéssel.

Sokáig amúgy sem fürödtünk volna vele, mert én pl. emlékszem még, mikor kis koromban együtt fürödtem anyukámmal, és nem valami jó emlék.

2018. okt. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Coffelia ***** válasza:
100%

Igen, főleg a kisfiunk 2 éves kora előtt, hol én, hol a férjem. Most már azérz nem, mert megnőtt, és egyikünk se fér el vele a kádban. A kisbabáknak egy fürdés anyával egy méhen belüli állapotokat visszaidéző, megnyugtató élmény, és az anyukának is hihetetlen gyógyító hatása van például traumatikus szüléseknél a kötődési folyamatra nézve. A bőrkontaktus, a meleg víz, a nyugi mind hozzájárulnak a megfelelő hormonfröccshöz, ami ilyenkor segíti a babára hangolódást. Nálunk komolyabb szopisztrájk is csak így tudott elmúlni, egyszer álmomban piszkosul mellbimbón harapott a fiam, amitől öntudatlanul is sikoltva-ordítva ébredtem fel, ő pedig 24 órán át nem volt hajlandó szopizni, sírva elfordította a fejét. Miután már majdnem szétdurrantam, ő pedig éjszaka nem tudott még cici nélkül aludni, mégse merte kipróbálni... na pont egy ilyen nyugtató együtt pancsizás hozta vissza.

Anyukámék sarokkádjában még szoktunk néha, ott elférünk, ezek nagyon jó élmények, anyaillat, bőrkontaktus, csöndes szavak, ezek mind az evolúció által ránk hagyott, biztonságot adó körülmények.

2018. dec. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy négy éves kisfiam van. Két éves koráig rendszeresen fürödtem vele.

De rajtam volt fürdőnadrág. És nem is nevezném együtt fürdésnek. Inkább én ültem a kádban, és fürdettem a picit. Nagyon élvezte.


25/F

2019. máj. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!