Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, Ti milyen anyagi...

Szülők, Ti milyen anyagi szabályok szerint éltek együtt veletek élő, de már önálló keresettel rendelkező gyereketekkel?

Figyelt kérdés
Sok családdal beszélgettem erről, de nem tudom, mi az igazán jó megoldás. Vannak szülők, aki akkor is elkérik a költségek gyerekre eső részét, ha nincs szükségük a pénzre, mert így tartják igazságosnak és úgy gondolják, így tanulja meg a fiatal, mi mibe kerül. Vannak, akik ezt a pénzt félreteszik a gyereknek a későbbi önállósodásra. Vannak, akik el sem kérik a költségeket azzal a kikötéssel, hogy a fiatal rakja félre a pénzt az önállósodásra, és van, ahol semmiféle megállapodás nincs, a fiatal az összes pénzét akár magára is költheti.
2015. ápr. 4. 13:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%
En anno anyammal éltem, nálunk egyértelmű volt, hogy minden számla fele az enyém, a bevásárlás fele szinten. Akkor is így lett volna, ha nem szorul rá. Én is így fogom csinálni, h a gyerekem dolgozni fog és itthon akár élni. A költségek raeso része az övé
2015. ápr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
60%
Egyet értek az előttem szólóval.
2015. ápr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
55%
Nehéz kérdés. Én még egyetemre járok, szóval még nincs önálló keresetem csak nyáron. Ezt nyilván nem kérik el. De ha majd végzek, akkor nem szeretnék a szüleimnek pénzt adni. Inkább albérletet fizetek és megpróbálok valahogy félretenni. Ha otthon én fizetnem a rezsi felét, akkor már nem érezném családi fészeknek a csaladi házunkat. Ingyen sem szeretnék a Szüleim nyakán lenni, ezért inkább elköltözök egy albérletbe.
2015. ápr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem mindenképpen jó az, ha ad le, ha muszáj azért, ha tehetős a szülő és félre rakja neki azért. Nyilván itt nem azokra a szulokre gondolok akik úgymond lehúzkodják a gyereküket! Nálunk sajnos ez volt, és amikor dolgozni kezdtem nem nagyon tudtam bánni a pénzzel nagyon sokáig! Igazán akkor lettem spórolós mikor már meglett a fiam!Most mi pl jól állunk anyagilag, ebben az esetben kérnék majd tőle, de tenném neki félre. Ha addigra valamilyen oknál fogva nem leszünk jó anyagi helyzetben, akkor meg jól esne ha segítene, de nyilván nem rajta akarok eloskodni! Én ezt valahogy így képzelem! :)
2015. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%
Bocs rosszul írtam.. Nem akkor mikor dolgozni kezdtem, hanem amikor külön költöztem!
2015. ápr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
13%
3-as! Elég furcsán gondolkodol! Inkább odaadod egy vadidegennek a fizetésed egy jelentős részét, minthogy ezzel segítenéd a saját családodat! Hááát...
2015. ápr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Látom, megtalálta a kérdést egy "lepontozó" primitív ember. Sajnálom. Én egyelőre csak olvasgatom a válaszokat, senki válaszát nem értékeltem
2015. ápr. 4. 14:01
 8/25 anonim ***** válasza:
90%
Mi kikérjük a lakhatas rá eső részét. Ezt félre rakjuk neki, de a fiam nem tud róla, mert akkor biztos az első komolyabb vitánál ( nem tud bánni a pénzzel emiatt sokat vitázunk ) el akarna költözni. Majd ha talál rendes munkát ( most áru rakodó, de több városba jelentkezett az ő szakmájában munkára ) és költöznie kell ( pl. Másik városba ) vagy családja lesz, megkapja.
2015. ápr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fiam felajánlotta, hogy beszáll a költségekbe, de nem fogadok el tőle semennyi pénzt. Szülőként úgy érzem, hogy kötelességem, hogy eltartsam a gyerekemet. Nem csak 18 évre szültem... Így most a fiam a 140 ezres keresetéből havonta 90-100 ezret félrerak, a többit pedig magára költi.
2015. ápr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
14.23-as, Te mit tennél akkor, ha a fiad nem rakna félre pénzt, hanem mindet elköltené?
2015. ápr. 4. 14:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!